Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Pokémon GO: W 2018 roku fani wydali w aplikacji prawie 800 milionów dolarów

Kaladin sobota, 5 stycznia 2019, 11:10 News

Przy okazji: w grze dostępne jest nowe wydarzenie.

Tradycją jest, że pod każdym newsem o Pokémon GO trafi się co najmniej jeden komentarz typu „lol ktoś w to jeszcze gra? xd”. Odpowiedź brzmi: „tak, i to masa ludzi”. Nie dość, że do gry ciągle trafiają nowe rzeczy (np. dawno obiecywane pojedynki między graczami), organizowane są cykliczne wydarzenia (jak świąteczny event), to właśnie ujawniono, jakie przychody wygenerowała w 2018 roku. I są to przychody bardzo okazałe.

Według raportu serwisu Sensor Tower Pokémon GO przyniosło w zeszłym roku 795 milionów dolarów. To o 35% więcej niż dwa lata temu. W osiągnięciu takiego wyniku bardzo pomógł grudzień – w okresie tym użytkownicy aplikacji wydali w niej ponad 70 milionów dolarów. Dzienne wpływy także wzrosły – światowa średnia wyniosła 2,2 miliona (w 2017 roku było to „tylko” 1,6 mln dolarów). Najwięcej pieniędzy zostawiają w Pokémon GO gracze ze Stanów Zjednoczonych – łączne wydatki w USA zamknęły się na poziomie 262 milionów. Na drugim miejscu jest Japonia, która zasiliła konto wydawcy kwotą 239 milionów dolarów. Niestety, nie podano danych dla Europy.

Tymczasem twórcy nie próźnują i w grze już trwa kolejne wydarzenie. Do 15 stycznia trwać będzie Adventure Sync Hatchathon, podczas którego gracze mogą dostać dwa razy więcej cukierków i stardustu za wykluwanie jajek. Zwiększono również szansę na zebranie jajek 10 km, a w sklepie pojawiły się specjalne boksy. Na sobotę 12 stycznia zaplanowano natomiast kolejny Community Day, podczas którego zwiększone zostaną występowanie Totodile’a i szansa na złapanie jego formy shiny.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 5 stycznia 2019, 17:35   BartoszJ
@DeltaWorld Już nie, teraz jest funkcja Adventure Sync, kroki są liczone nawet, gdy aplikacja jest wyłączona.
sobota, 5 stycznia 2019, 16:36   DeltaWorld
Nadal do wykluwania jajek musi być włączony ekran? :P
sobota, 5 stycznia 2019, 15:23   SerwusX
Jestem raczej cyklistą niż piechurem, więc na mnie twórcy nie zarobili.
sobota, 5 stycznia 2019, 11:48   Wiedzmin673
Ja moze zaczne w to grać jak sa pojednynki między graczami

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Pokémon GO: Poszkodowani przez aplikację mieszkańcy Kalifornii są bliscy ugody z wydawcą

News
poniedziałek, 18 lutego 2019

pokmon-go-poszkodowani-przez-aplikacje-mieszkancy-kalifornii-sa-bliscy-ugody-z-wydawca Jeśli porozumienie dojdzie do skutku, niechciane Pokéstopy będzie się dało (w końcu!) szybko usunąć.

Komentarzy:
6

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To najbardziej rozbudowana aplikacja czatowa, jaką kiedykolwiek widziałem!

Komentarzy:
5

Mathias Karlson o tym, dlaczego premiera jego gry to moment, dla którego wszechświat został stworzony, o uczeniu się od konkurencji i o tym, że Ubisoft nie musi być polityczny.

Komentarzy:
7

Parametry nadchodzącej konsoli Sony pojawiły się w anonimowym wpisie na forum Beyond3D. Sugeruje to fejka, ale kilka lat temu w identyczny sposób zdradzono wnętrzności Wii U, a do tego nieoficjalne informacje dotyczące PS5 wydają się bardzo sensowne.

Komentarzy:
24

Najpierw było E3, na którym po raz pierwszy pokazano na żywo rozgrywkę. Potem – również podczas E3 – zamknięta prezentacja, w której sam trzymałem pada. Niezła. Ostatnio przyjąłem jednak na klatę całego kombosa: zaczęło się od paru godzin z pierwszymi misjami oraz endgame’em w Londynie, potem była zamknięta beta dla VIP-ów, a na koniec otwarta, już dla wszystkich. I mimo paru problemów nie mogę się doczekać premiery!

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z