Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Pokémon GO: W 2018 roku fani wydali w aplikacji prawie 800 milionów dolarów

Kaladin sobota, 5 stycznia 2019, 11:10 News

Przy okazji: w grze dostępne jest nowe wydarzenie.

Tradycją jest, że pod każdym newsem o Pokémon GO trafi się co najmniej jeden komentarz typu „lol ktoś w to jeszcze gra? xd”. Odpowiedź brzmi: „tak, i to masa ludzi”. Nie dość, że do gry ciągle trafiają nowe rzeczy (np. dawno obiecywane pojedynki między graczami), organizowane są cykliczne wydarzenia (jak świąteczny event), to właśnie ujawniono, jakie przychody wygenerowała w 2018 roku. I są to przychody bardzo okazałe.

Według raportu serwisu Sensor Tower Pokémon GO przyniosło w zeszłym roku 795 milionów dolarów. To o 35% więcej niż dwa lata temu. W osiągnięciu takiego wyniku bardzo pomógł grudzień – w okresie tym użytkownicy aplikacji wydali w niej ponad 70 milionów dolarów. Dzienne wpływy także wzrosły – światowa średnia wyniosła 2,2 miliona (w 2017 roku było to „tylko” 1,6 mln dolarów). Najwięcej pieniędzy zostawiają w Pokémon GO gracze ze Stanów Zjednoczonych – łączne wydatki w USA zamknęły się na poziomie 262 milionów. Na drugim miejscu jest Japonia, która zasiliła konto wydawcy kwotą 239 milionów dolarów. Niestety, nie podano danych dla Europy.

Tymczasem twórcy nie próźnują i w grze już trwa kolejne wydarzenie. Do 15 stycznia trwać będzie Adventure Sync Hatchathon, podczas którego gracze mogą dostać dwa razy więcej cukierków i stardustu za wykluwanie jajek. Zwiększono również szansę na zebranie jajek 10 km, a w sklepie pojawiły się specjalne boksy. Na sobotę 12 stycznia zaplanowano natomiast kolejny Community Day, podczas którego zwiększone zostaną występowanie Totodile’a i szansa na złapanie jego formy shiny.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 5 stycznia 2019, 17:35   BartoszJ
@DeltaWorld Już nie, teraz jest funkcja Adventure Sync, kroki są liczone nawet, gdy aplikacja jest wyłączona.
sobota, 5 stycznia 2019, 16:36   DeltaWorld
Nadal do wykluwania jajek musi być włączony ekran? :P
sobota, 5 stycznia 2019, 15:23   SerwusX
Jestem raczej cyklistą niż piechurem, więc na mnie twórcy nie zarobili.
sobota, 5 stycznia 2019, 11:48   Wiedzmin673
Ja moze zaczne w to grać jak sa pojednynki między graczami

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Takiego króla gier mobilnych roku 2018 raczej się nie spodziewacie

News
czwartek, 10 stycznia 2019

takiego-krola-gier-mobilnych-roku-2018-raczej-sie-nie-spodziewacie Fortnite? Pokémon GO? A może PUBG Mobile?

Komentarzy:
10

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Recenzja The Settlers History Collection w aktualnym numerze CDA miała pierwotnie zawierać ramkę na całą stronę, jednak z powodu braku miejsca musieliśmy opublikować tekst bez niej. Przy okazji recenzji zagrałam również w te części Settlersów, które wcześniej omijałam z daleka – oto mój bardzo zwięzły i osobisty ranking, który nie wszedł do pisma.

Komentarzy:
58

Tym, co sprawia, że Farming Simulator rok po roku przykuwa do monitorów setki tysięcy graczy na wiele tygodni, jest nie tylko wciągająca rozgrywka. Równie duże znaczenie ma społeczność zgromadzona wokół produkcji – i tworzone przez nią mody. Bardzo dużo modów. 

Komentarzy:
4

Ponad pół miliona egzemplarzy pudełkowych sprzedanych od 2012 roku w Polsce, ponad 100 tysięcy wiernych fanów nad Wisłą i społeczność żywo wymieniająca się doświadczeniami. To nie FIFA ani Call of Duty, to Farming Simulator.

Komentarzy:
2

Duży, szybki, z LED-ami i obsługą G-Synca. Nowy monitor LG świetnie nadaje się do grania.

Komentarzy:
10

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z