Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Pokémon GO: Pojedynki między trenerami wreszcie będą dostępne [WIDEO]

Kaladin wtorek, 4 grudnia 2018, 19:29 News

Tym sposobem Niantic spełnia ostatnią ze swoich przedpremierowych obietnic.

Pokémon GO wciąż się rozrasta i generuje spore ilości gotówki. Cały czas próbuje zarówno utrzymać przy sobie starych graczy, jak i przekonać do siebie nowych. W październiku zadebiutowała pierwsza fala stworków z czwartej generacji, w ten weekend świętowaliśmy rocznicę istnienia Community Day, a Niantic jeszcze w tym tygodniu chce wprowadzić do gry potyczki trenerów.

Redakcja IGN została zaproszona do głównej siedziby firmy i dzięki temu poznaliśmy informacje na temat nadchodzącego trybu. Walki w Pokémon GO odbywać się będą w trzech ligach: Great (stworki nieprzekraczające 1500 punktów na wskaźniku CP), Ultra (do 2500 CP) oraz Master (bez ograniczeń). Pozwoli to zabłysnąć wszystkim kieszonkowym potworom, nawet tym, które obecnie nie są uważane za zbyt przydatne. Żeby rozpocząć walkę, gracze muszą znajdować się blisko siebie i zeskanować specjalne kody QR. Nie dotyczy to sytuacji, gdy są oni (w grze oczywiście) „best” lub „ultra” przyjaciółmi – wtedy zniesiony zostaje warunek odległości. Będą możliwe także walki treningowe z liderami swoich drużyn (Blanche dla niebieskich, Candela dla czerwonych, Spark dla żółtych), które pozwolą zdobyć przydatne w grze nagrody.

W pojedynku będą mogły brać udział trzy potworki. Trener, stukając w ekran telefonu, ładuje pasek potężnego ataku swojego Pokémona. Gdy ładowanie dobiegnie końca, rozpoczyna się króciutkie QTE, które ma na celu dalsze wzmocnienie nadchodzącego uderzenia. Możliwe stanie się również wykupienie za cukierki i Stardust kolejnego potężnego ataku. Dwukrotnie podczas walki trener może nakazać użycie specjalnej bariery, która niweluje obrażenia wysłane przez stwora przeciwnika.

Potwierdzono, że nagrody za potyczkę dostanie zarówno zwycięzca, jak i przegrany. Jedną z nich ma być kamień Sinnoh, pozwalający zmienić np. Magmara w Magmortara. Dodatkowo ogłoszono, że Ditto i Shedinja nie będą mogły brać udziału w walkach. System walk pojawi się już w najbliższej aktualizacji. Co ciekawe, na udostępnionym filmiku widzimy, jak dziennikarze używają stworków, które nie zadebiutowały jeszcze w grze (np. Smeargle):

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 5 grudnia 2018, 17:20   DEO
A gdzie jeszcze definicja przed tym "paru/parę" lat panie polonisto? ^^
środa, 5 grudnia 2018, 13:13   nieznajomy43
@ChowChowMurphy różnica jest taka, że Pokemon GO jest darmową grą a Fallout 76 nie i dodatkowo sprzedawanej w cenie zwykłej gry.
środa, 5 grudnia 2018, 11:49   Piewca
Czyli @ChowChowMurphy developerzy nie powinni rozwijać gry popremierze. Uczepiłeś się tego F76 ale która gra spełnia wszystkie obietnice w dniu premiery. Każde studio obiecuje co może żeby zainteresować graczy. Ale nie zawsze jest czas zeby to zaimpletować a czasem trzeba coś całkiem wywalić bo za dużo kłopotów powoduje. Wiec owszem lepiej póżno niż wcale. A jak ktoś kupuje pre-ordery albo w dniu premiery sam sobie winnien, nic nowego pod słoncem
środa, 5 grudnia 2018, 11:48   taz159357
2<x<10 *mały błąd w równaniu
środa, 5 grudnia 2018, 11:47   taz159357
No tak, kilku lat. Słownikowo kilka to liczba między 2<x>10 (gdzie x to każdy okres czasu pomiędzy. Jeśli gra ma 2 i pół roku, odpowiada jej liczba 2.5, co całkowicie łapie się w definicję kilku lat.
środa, 5 grudnia 2018, 5:22   BIsken
Rychło w czas.
środa, 5 grudnia 2018, 1:15   ChowChowMurphy
Nie lepiej skoro już się złożyło przedpremierową obietnice dopełnić jej faktycznie przed premierą? Ewentualnie w ogóle nic nie obiecać jeśli nie jest się w stanie tego dopilnować? I tak dobrze, że rewelacje typu "lepiej późno niż wcale" widuje w komentarzach pod artykułem o Pokemon GO, a nie takim Fallout 76 bo straciłbym resztkę resztek wiary w ludzi.
wtorek, 4 grudnia 2018, 21:20   DEO
"kilka lat za późno" xd jak gra ma tylko ledwo ponad 2 lata...^^
wtorek, 4 grudnia 2018, 21:07   Scorpix
Od kiedy 2 i pół roku to kilka lat Oo
Są na pewno fani tej gry i moim zdaniem to wciąż dobry pretekst, aby wyjść z domu. Dobrze że Niantic wciąz udoskonala tą grę i dodaje coś nowego.
wtorek, 4 grudnia 2018, 20:14   sabaru
@taz159357 jak to mówią lepiej późno niż w wcale, niektórzy to wcale nie dotrzymują obietnic i olewają graczy.

O autorze

Kaladin

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Dotychczas nie opływaliśmy w wiadomości na temat kontynuacji krakowskiego horroru. By jednak nie pisać o nim patykiem po wodzie – podpytaliśmy u źródeł.

Komentarzy:
5

Adam tłumaczy filmy i seriale, a po godzinach: pisze o grach. Dawid prowadzi własną działalność gospodarczą, a po godzinach: pisze o grach. Joachim doktoryzuje się z filologii polskiej, a po godzinach: pisze o grach. Olek tworzy gry. A po godzinach: pisze o grach.

Komentarzy:
89

Jak blisko prawdy byli twórcy Elite Dangerous czy No Man’s Sky?

Komentarzy:
12

Po pierwsze: to nie żadne ACTA 2...

Komentarzy:
170

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z