11.03.2022, 11:15Lektura na 1 minutę

Pokémon GO znika z Rosji i Białorusi

Niantic postanowił zawiesić działanie także innych swoich gier w tych krajach.


Witold Tłuchowski

Firmy z całego świata opuszczają Rosję i Białoruś po inwazji na Ukrainę. W naszej branży w awangardzie znalazły się polskie studia (Bloober Team czy CD Projekt), ale w ich ślady szybko poszli inni. Podobne decyzje podjęli tacy giganci jak Microsoft, Sony, Electronic Arts, Activision Blizzard czy Nintendo (choć to ostatnie wspomniało jedynie o „problemach logistycznych”).

Doniesienia o kolejnych spółkach zawieszających swoją działalność na terenie tych krajów będą nam towarzyszyć prawdopodobnie jeszcze długo. Do tego grona dołącza teraz Niantic, producent Pokémon GO, a także Ingressa, Harry Potter: Wizards Unite czy Pikmin Bloom. Mobilny gigant zapowiedział, że jego produkcje nie są dłużej dostępne do ściągnięcia w Rosji i Białorusi. Co więcej, w najbliższym czasie zablokowana zostanie także możliwość grania w tytuły firmy na terenie tych krajów.

Nie jest to jednak teraz największe zmartwienie rosyjskich użytkowników. Prócz mierzenia się ze skutkami bezprecedensowych sankcji muszą liczyć się z ryzykiem, że niedługo stracą dostęp do globalnego internetu.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13
Brak okładki
Pokémon GO
Ocena redakcji
-
Ocena użytkowników
5.5
Platformy
Android, iOS
Gatunek
-
Producent
-
Pokémon GO

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane