10.03.2022, 07:15Lektura na 1 minutę

Sony wstrzymuje sprzedaż gier i konsol w Rosji

Firma przekaże też 2 miliony dolarów na pomoc ofiarom wojny.

Branża gier żywo reaguje na rosyjską inwazję. Przykładów nie brakuje: John Romero stworzył nowy poziom do Dooma 2 i przekazuje przychody z jego sprzedaży na pomoc ofiarom wojny, 11 bit studios uzbierało prawie 4 miliony złotych na ten cel, a na itch.io znajdziemy paczkę blisko 600 gier, której zakup wspomoże Ukraińców.

W tym samym czasie kolejne firmy wycofują się z Rosji. Wśród nich znalazł się również Microsoft, zawieszając sprzedaż nie tylko oprogramowania użytkowego, ale również swoich gier i konsol. Teraz w jego ślady poszło Sony:

Sony Interactive Entertainment zawiesiło sprzedaż PlayStation, akcesoriów i gier na terenie Rosji, wzywając do pokoju na Ukrainie. Nie jest to co prawda duże zaskoczenie po cichym odwołaniu premiery Gran Turismo 7 w tym kraju, ale i tak należy tę decyzję docenić.

Dodatkowo Sony przeakże 2 miliony dolarów Wysokiemu komisarzowi Narodów Zjednoczonych do spraw uchodźców oraz organizacji Save the Children.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane