8.03.2022, 07:45Lektura na 2 minuty

Paczka prawie 600 gier za 10 dolarów na pomoc Ukrainie

Cel bez wątpienia szczytny, ale możliwość dodania do swoich bibliotek Baba Is You, Superhota, A Short Hike czy Celeste też jest nie do pogardzenia.


Witold Tłuchowski

Nasze początkowe niepokoje o to, czy świat nie uzna inwazji na Ukrainę jedynie jako lokalnego konfliktu, szybko minęły. Bezprecedensowa skala sankcji oraz zdecydowane zachowanie firm działających w Rosji mogły wręcz zaskakiwać, a od pierwszych dni wojny na tym froncie ochoczo walczy także nasza branża. Sprzedaż swoich produktów na terenie kraju agresora zawiesiły przez weekend m.in. Activision Blizzard, Epic, Rockstar, Take-Two czy Ubisoft, a wcześniej na taki ruch zdecydowały się chociażby CD Projekt czy Bloober Team.

Równolegle gracze i developerzy stale zbierają pieniądze na pomoc Ukraińcom. Wielkim sukcesem zakończyła się akcja 11 bit studios, a w ślad za firmą szybko poszli inni twórcy. Na itch.io ruszyła teraz z kolei inna inicjatywa: w ramach Bundle for Ukraine za co najmniej 10 dolarów możemy zdobyć 991 przedmiotów. Przede wszystkim gier – jest ich tu 572 – ale znajdziemy tu także książki, komiksy czy soundtracki. Oczywiście mile widziane są wyższe wpłaty: najwyższa wyniosła w tym momencie ponad 1500 dolarów.

Nie zabrakło tu zresztą głośnych – choć niezależnych – produkcji. Do Bundle for Ukraine trafiły m.in. SUPERHOT, Celeste, Baba Is You, A Short Hike, Night Call, SkateBIRD, BackBone i Minit. Jak deklarują organizatorzy, wartość wszystkich przedmiotów przekracza 6500 dolarów.

Zebrane pieniądze trafią do organizacji International Medical Corps oraz ukraińskiej Voices of Children. Już w tym momencie wpłacono prawie 500 tysięcy dolarów, akcja potrwa zaś jeszcze blisko 10 dni. Bundle for Ukraine znajdziecie W TYM MIEJSCU.

Redaktor
Witold Tłuchowski

Czytelnik CD-Action od prawie 25 lat, redaktor od 2018. Kocham Soulsy i zrobię wszystko, by inni też je pokochali. Szef działów zapowiedzi i recenzji.

Profil
Wpisów5501

Obserwujących13

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze

Polecane