Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITMorrowind wyraźnie wypiękniał dzięki modowi korzystającemu z dobrodziejstw AI

Cursian środa, 19 grudnia 2018, 10:48 News

Efekty są naprawdę imponujace.

Od czasu premiery Morrowinda minęło już ponad 16 lat, ale wycieczki po Balmorze i okolicach ani myślą wyjść z mody. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki zdolnym twórcom, którzy raz po raz serwują nam imponujące modyfikacje. Wiele z nich stara się poprawić mocno niedzisiejszą oprawę graficzną, ale rzadko który przynosi naprawdę zadowalające efekty.

Jeśli zamierzacie ponownie zmierzyć się z Dagoth Urem, ale nie chcecie przy tym pokaleczyć oczu o ogromne piksele, warto skorzystać z dobrodziejstw Morrowind Enhanced Textures. Moder o pseudonimie DassiD postanowił wykorzystać metodę ESRGAN (Enhanced Super Resolution Generative Adversarial Networks) do czterokrotnego powiększenia tekstur przy jednoczesnej poprawie ich jakości i likwidacji ewentualnych artefaktów. Wystarczy pobrać plik z TEGO miejsca, a następnie go zainstalować – zawarty w nim algorytm wykona za nas całą robotę. Warto dodać, że „podstawka” i dodatki wymagają pobrania oddzielnych modów. Poniższe screeny prezentują efekty, na jakie możecie liczyć zdaniem autora. Zaznacza on jednak, że widoczna na nich wyższa jakość wynika też z zastosowania kilku innych modyfikacji: Patch for Purists, Correct Meshes, Correct UV Rrocks, Ozzy’s Grass Merged oraz Morrowind Graphics Guide Shaders.


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)


(Kliknij, aby powiększyć)

Skoro już mowa o sprawach związanych z Morrowindem, wypada przypomnieć o projekcie, w ramach którego cała gra ma zostać przeniesiona na silnik Skyrima.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 22 grudnia 2018, 15:12   pio6
Polecam sprawdzić OpenMW.
piątek, 21 grudnia 2018, 15:17   Esoteric
@lastmanstanding - A czemuż to sugerujesz, że nie grałem w Fallouta? :) Owszem, grałem w klasyczne części i do tej pory zachwyca mnie budowanie swojej postaci jak i wszystkie dostępne możliwości rozgrywki. Tworzenie postaci w Tormencie opiera się na czystych statystykach, tak samo jej rozbudowywanie, lecz rozgrywka daje większe możliwości ich zmian, niż tylko podbijanie ich przy awansie. Dalej, z tak przedstawionym światem i taką fabułą nie spotkałem się w żadnej grze, dlatego Torment to mój TOP 1.
piątek, 21 grudnia 2018, 9:23   lastmanstanding
@Esoteric Pewnie nie grałeś w fallouta, tam zamiast kilku sztywnych klas masz ich nieskończoność, do rana bym wymieniał kombinacje. Nie muszę tłumaczyć ile to daje podejść do gry i że za każdym razem jest inaczej :) w Tormencie tworzenie postaci to max 2 minuty, ale już cała reszta powtarzam to czysty miód, a fabuła i klimat to kwestia względna więc nie bd porównywał.
piątek, 21 grudnia 2018, 0:00   Masterofbigos
@Zadymek
Zarobaczona - Tak
Zabójczo nudna - Nie!
czwartek, 20 grudnia 2018, 16:51   zadymek
Zabójczo nudna i zarobaczona gra ma nowe teksturki. Urocze.
Gothica by ktoś odpicował... BTW Ale teksturki, to tylko teksturki, bez odpowiedniej ilości polygonów lepsza jakość tekstur tylko razi w oczy.
czwartek, 20 grudnia 2018, 10:34   Esoteric
@lastmastanding - Przepiękny ten Torment i taki pozostanie do samego końca, uwierz mi. Nie grałem w lepszą grę cRPG, ale Morrowind mocno z nią konkuruje na mojej liście.
czwartek, 20 grudnia 2018, 10:31   Esoteric
@konio52 - tak do końca bym tego nie porównywał, gdyż Gothic prezentował bardziej zręcznościowy model oparty na kombinacjach przycisków (i topornym sterowaniu). Morrowind był bardziej dynamiczną wariacją uderzeń na podstawie rzutu kostką, znanego ze staroszkolnych cRPG, co według mnie usprawiedliwia brak trafień. Ile w Baldurze trwała czasami początkowa walka z wilkiem, który i tak mógł Cię łatwo zabić? Tu jest to samo, tylko w widoku z pierwszej osoby i to my decydujemy kiedy machamy orężem.
czwartek, 20 grudnia 2018, 10:28   Michalius
@Kugger Jeśli nie brać pod uwagę finansów, to zdecydowanie Enhanced, wszystkie. Ich podejście do ulepszania jest tak konserwatywne, że wersja enhanced w 95% jest po prostu stricte lepszą wersją wersją oryginałów (zostawiając 5% marginesu błędu dla bugów i być może nie zaktualizowanych modów). Biorąc pod uwagę finanse jest trudniej, bo konserwatywne podejście do ulepszania sprawia, że ulepszeń nie ma tak wiele by uzasadnić duże wydatki pieniężne.
czwartek, 20 grudnia 2018, 10:27   Esoteric
@sadpanda, rozumiem, każdy inaczej podchodzi do starszych gier :) Mnie po prostu Morrowind nigdy nie odtrącił. Technicznie nic mi w niej nie przeszkadza, i nie mówię tego przez nostalgię, bo nostalgia nigdy nie sprawia, że tytuł mnie wciąga na długie godziny - a właśnie tyle w Morrowinda potrafię grać. Według mnie, Morrowind wciąż pozostaje najmocniejszym tytułem z serii.
czwartek, 20 grudnia 2018, 9:49   lastmanstanding
och, przepiękny ten torment, choć pod względem budowania postaci do fallouta 2 nie ma startu, ale fabuła, postacie, wybory i sam świat to mistrzostwo. Będzie grane na świętach :)

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wiecie doskonale, który tytuł mam na myśli, prawda?

Komentarzy:
1

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« sierpień 2020
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31