Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Pillars of Eternity II: Dziś premiera dodatku The Forgotten Sanctum [WIDEO]

Cursian czwartek, 13 grudnia 2018, 11:34 News
PC

Zwiedzimy między innymi loch wbudowany w ciało śpiącego boga.

Obsidian oderwał się od promowania całkiem intrygującego The Outer Worlds i na chwilę powrócił do świata Pillars of Eternity II. Zgodnie z wcześniejszą obietnicą jeszcze dziś powinniśmy otrzymać dostęp do ostatniego rozszerzenia. W ramach The Forgotten Sanctum ekipa Widzącego zabierze się za poszukiwanie Maury. Potężna czarodziejka zaginęła, poszukując źródła silnych wstrząsów, niszczących Eorę. By ją odnaleźć, drużyna będzie musiała porozumieć się z najbardziej wpływowymi magami na świecie, a także przeczesać obszerny loch, „wbudowany w ciało śpiącego boga”. Zwiastun premierowy sugeruje, że istotną rolę w całej intrydze odegra także Eothas.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 13 grudnia 2018, 22:47   Shaddon
@Xellar
Być może znajdę niedługo czas, żeby samemu przekonać się, ile jest warta. W moim odczuciu Obsidian po prostu nie robi słabych gier, więc oczekuję solidnej dawki wciągającej przygody.
Co do funduszy, to wkład własny z pewnością był istotną częścią całego budżetu, a brak spodziewanych zysków skończył się dla firmy przejęciem przez MS. Może to i dobrze? The Outer Worlds, o którym już teraz huczy cała społeczność, jest w mej ocenie skazany na sukces, ale zaplecze finansowe wciąż gra tu kluczową rolę.
czwartek, 13 grudnia 2018, 21:05   Xellar
Shaddon,
Inwestowanie w jakikolwiek projekt w stylu classic RPG to faktycznie igranie z ogniem, mając włosy sięgające do ziemi i polewając się uprzednio benzyną. Inną sprawą jest, że PoEII to projekt ufundowany przez społeczność. Co sprzedali po premierze, to chyba jest zysk na czysto. No chyba, że wpompowali w Pillarsów znacznie więcej niż same pieniądze uzyskane ze zbiórki. Dla mnie, przede wszystkim, PoEII to słaba gra, która nawet w swoim wąskiej niszy nie jest grą topową. Duże rozczarowanie.
czwartek, 13 grudnia 2018, 16:39   Shaddon
@snigonas
Jestem pewien, że kosztowała od 270 do ponad 300 złotych, w zależności od sklepu.
czwartek, 13 grudnia 2018, 16:29   snigonas
@Shaddon, na dzień premiery można było kupić Obsidian Edition o 20zł mniej niż podstawkę. Mam nadzieję, że po Outer Worlds, M$ zaciągnie Obsidian do zrobienia gry zbliżonej chociaż w formule do Tyranny.
No i znowu znikam na jakieś 100godzin, w końcu mogę przejść od nowa Pillarsy.. :D
czwartek, 13 grudnia 2018, 16:07   smd87
Nie ten wątek, sorka.
czwartek, 13 grudnia 2018, 16:06   smd87
Ja już po zakupie prenumeraty - 120 zł za rok to bardzo fajna cena, ale od razu jak ją zobaczyłem, to wiedziałem, że cena pisma ze zdrapką długo się nie utrzyma na poziomie 10 zł. Mimo to uważam, że cena pisma na poziomie 12zł jest całkowicie w porządku, a ja dzięki temu płace na rok mniej o 60zł (co pozwala mi dla przykładu opłacić prawie półtorej miesiąca mojego internetu 100 Mbit).
czwartek, 13 grudnia 2018, 15:07   Shaddon
@Xellar
Nie mają. Żadnego. Jeżeli żądasz za niszową w gruncie rzeczy produkcję 300 złotych, to nie dziw się, że za chwilę będziesz ciąć cenę o 70%. Co wydawca sobie myślał? Swoją drogą, jestem zdania, że przepustka sezonowa to jeden z ważniejszych powodów słabej sprzedaży drugich Pillarsów. Ja sam wstrzymywałem się zakupem dokładnie do wczoraj nie ze względu na zbyt dużą cenę, ale na fakt, że chciałem od razu kompletną grę.
@gamingman21
Nie chciałem robić kryptoreklamy. Najtańszą ofertę znajdziesz na G2A.
czwartek, 13 grudnia 2018, 14:47   Xellar
@Shaddon,
Jak nie mają sensu? Gra sprzedała się marnie, to ratują co mogą póki budzi jako takie zainteresowanie.
czwartek, 13 grudnia 2018, 13:48   gamingman21
Jeszcze jak byś podpowiedział gdzie szukać to może bym się skusił..
czwartek, 13 grudnia 2018, 13:04   Shaddon
Jakby ktoś był zainteresowany, to można zgarnąć Pillars of Eternity II w wersji Obsidian Edition (czyli podstawka wraz z season passem i jakimiś tam kosmetycznymi bzdurkami) za śmieszne 80 złotych (czyli ponad 200 taniej niż w dniu premiery, raptem 8 miesięcy temu). Te ceny nie mają kompletnie żadnego sensu...

O autorze

Cursian

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z