Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITDestiny: Marka nie generuje oczekiwanych przychodów

hraboll piątek, 9 listopada 2018, 18:22 News

Bungie nie potrafiło wyhodować kury znoszącej złote jaja.

Kierownictwo Activision na ostatnim spotkaniu z inwestorami jednoznacznie przyznało, że marka Destiny nie spełnia pokładanych w niej nadziei. Wydawca liczył na większe przychody. Nic więc dziwnego, iż w ostatnich miesiącach i tygodniach podjęto próby ratowania sytuacji. Pecetowcy nadal mogą odebrać darmowy egzemplarz Destiny 2. „Dwójka” była też ważną częścią wrześniowej oferty PlayStation Plusa. Obecnie grono aktywnych użytkowników jest większe niż w momencie premiery „podstawki”. Coraz wyższy wskaźnik MAU (monthly active users – użytkownicy aktywni w ciągu miesiąca) jednak nie pociąga za sobą znaczącego wzrostu przychodów.

Porzuceninajnowsze rozszerzenie do Destiny 2 – zostało ciepło przyjęte przez graczy. Niestety, pozytywne opinie nie przełożyły się na wynik finansowy. Activision liczyło, że zawartość dodatku trafi w gusta zarówno dużej grupy nowych odbiorców, jak i osób, które wcześniej zdecydowały się zakończyć swoją przygodę z dziełem studia Bungie. Wydawca jednak nie składa broni. Coddy Johnson, pełniący rolę dyrektora operacyjnego, zapewnia, że firma nadal pracuje nad rozwiązaniami, które przyciągną większą liczbę graczy.

Co ciekawe, według analityków SuperDaty omawiane DLC w popremierowych tygodniach zakupiło ponad 60% aktywnych użytkowników gry. Dzięki temu Destiny 2 było liderem wrześniowego zestawienia najbardziej dochodowych tytułów na konsolach (pod uwagę brano wyłącznie dystrybucję cyfrową). Sieciowa strzelanka wyprzedziła m.in. Spider-Mana, Fifę 19 oraz Fortnite'a.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:

Nasze zasoby

Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 11 listopada 2018, 15:17   tommy50
Gra dobrze zarabia, ale nie kosi miliardów jak Fortnite to od razu narzekania.
Jakby straty ponosili to bym zrozumiał.
Poza tym co chwilę do tej serii wychodzą dodatki, to jest męczące, bo co chwilę na coś nowego trzeba kasę wydawać.
niedziela, 11 listopada 2018, 13:25   freynir
Inwestorzy są niezadowoleni, bo gra zarabia na siebie. Tymczasem miała zarabiać na siebie, babcię, teściową i resztę rodziny na trzy pokolenia wstecz.
sobota, 10 listopada 2018, 18:57   Dryf
A co to Destiny?
sobota, 10 listopada 2018, 18:15   noirmistig
W moim gronie Destiny 2 cieszy się znacznie większym zainteresowaniem od tej darmoszki niż Warframe. Mnie też się podoba. Przeszedłem fabułę, fajnie, że odblokowuje się po niej więcej zadań i aktywności. Rozważamy kupno dodatku chociaż jeszcze nie widzieliśmy wszystkich srikeów i rajdy są przed nami. Przejrzałem komentarze i z tego co rozumiem to Destiny 2 rozczarowało jakoś graczy, ale jako kompletnie nowy w serii nie rozumiem wciąż o co dokładnie chodzi. A, gra mało tłumaczy co i jak robić :
sobota, 10 listopada 2018, 17:09   SiopeR
jak oni nie są zadowoleni ze sprzedaży BO4 (rekord serii, 500mln przychodu w weekend). Więc o czym my tu mówimy
sobota, 10 listopada 2018, 16:35   Veldrim
A to inwestorzy kiedykolwiek sa zadowoleni?
sobota, 10 listopada 2018, 14:32   Xellar
@Wruciek napisał bardzo mądre zdanie, co wielu z komentatorów tutaj umknęło. Destiny 2 nie sprzedało się źle, sprzedało się gorzej niż prognozowano w analizach. O to cały szum. Activision nie chce zarobić dużo na swoich grach, oni chcą zarobić wszystkie pieniądze tego świata.
sobota, 10 listopada 2018, 11:48   Wruciek
W mojej ocenie Destiny 2 (podstawka) jest zbyt krótka, miałem wrażenie że grałem w jakieś demo (przejście fabuły zajęło mi 13h). Forsaken - DLC które które tak właściwie to powinno być grą zapewnia nawet xxx godzin grindu itd. Wracając do tematu... "Destiny 2 było liderem (...) najbardziej dochodowych tytułów na konsolach (pod uwagę brano wyłącznie dystrybucję cyfrową). Sieciowa strzelanka wyprzedziła m.in. Spider-Mana, Fifę 19 oraz Fortnite'a." - aż tak zachłanne jest kierownictwo Activision? T_T
sobota, 10 listopada 2018, 11:36   taz159357
Po co wspominacie kilka razy o tym całym warframe? Przecież jest o nim wiadomość dwa newsy niżej O_o
sobota, 10 listopada 2018, 11:32   Erurson
Pograłem.Przyjemne do postrzelania i połażenia z kumplami.Ale dla nas to co zabiło chęć, to dodatek. Pół biedy że drogi w uj, ale podwyższenie limitu lvl z 20 do 50 sprawia, że w sumie nie ma powodu by grać w podstawkę po skończeniu fabuły. Jakby limit w podstawce był 50, to pewnie byśmy grali, wbili lvl, trochę pogrindowali i w końcu kupili dodatek. A tak, porzucamy.

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Destiny 2: Bungie nawiązało współpracę z Twitch Prime

News
czwartek, 30 stycznia 2020

destiny-2-bungie-nawiazalo-wspolprace-z-twitch-prime Dla użytkowników tego drugiego oznacza to comiesięczny deszcz przedmiotów w grze.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

TripWire nie stara się za wszelką cenę stworzyć realistycznego symulatora. Zamiast tego stawia na niczym nieskrępowaną zabawę w rekiniego króla mórz – wciąż nieoszlifowaną na brzegach, ale i tak dającą sporo frajdy.

Komentarzy:
0

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
4

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
24

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z