Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCD Projekt Red: Prawie tydzień po ujawnieniu żądań Sapkowskiego akcje firmy nadal lecą na łeb, na szyję

Wokulski poniedziałek, 8 października 2018, 20:34 News
PC

Wartość akcji osiągnęła poziom sprzed ponad miesiąca, zaliczając do tego potężny pik w dół pod koniec sesji.

Jak się okazuje, echo roszczeń pisarza nie cichnie. Nie pomogły ani tłumaczone i cytowane przez zachodnie portale wypowiedzi Macieja Pietrasa (głównego animatora CD Projektu) na temat Cyberpunka 2077, w których twierdził, że gra nie odczuwa ani trochę ograniczeń obecnej generacji, ani upływający czas. Po poniedziałkowym otwarciu WIG-u akcje spółki zaczęły systematycznie spadać. Stabilizacja ich ceny około godziny 12:00 dała nadzieję na pokojowe zakończenie sprawy, jednak o 16:20 szaleństwo sprzedaży przybrało na sile. O 17:00 firma zamknęła sesję giełdową z ceną 163 złote za akcję.

To aż 10% spadku względem ranka oraz blisko 15% od czasu raportu giełdowego, w którym Redzi ujawnili żądania Sapkowskiego. Spadek ten podyktowany jest nie tylko żądaniem 60 milionów złotych. Część portali zajmujących się sektorem biznesowym zauważa, że bessa może być dodatkowo napędzana mieszanymi opiniami na temat uruchomionego w piątek nowego serwera publicznego Gwinta. Jak twierdzi Tomasz Rodak w rozmowie z portalem Business Insider, wina leży również po stronie funduszu Swedbank Robur Fonder AB, który postanowił sprzedać część akcji spółki.

Sytuacja ta może okazać się twardym orzechem do zgryzienia dla Redów, którzy stosunkowo niedawno świętowali rekordowy wynik na poziomie 219 złotych za akcję. A jako że już kilka dni temu pojawiły się opinie zachęcające spółkę do wniesienia pozwu z tytułu uzyskanych strat, następne dni mogą się okazać bardzo interesujące. Na razie zarówno Sapkowski, który utoczył tę kulę śniegową, jak i CD Projekt konsekwentnie milczą.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: CD Projekt, akcja, CD Projekt RED, CD Projekt,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 10 października 2018, 9:14   Smuggler
@RedCrow - co oznacza, ze jego prawnik jest TOTALNYM ignorantem - spolka akcyjna MA OBOWIAZEK ujawinic WSZELKIE roszczenia/sprawy mogace wplynac na jej gieldowa wartosc, zas uznanie roszczenia i wyplata kompensaty MUSI byc zatwierdzone przez walne zebranie akcjonariuszy. Wiec nie da sie "po cichu", "poufnie", "szybko". itd. Skad Sapkowski go wytrzasnal, z ogloszenia "zlece napisanie roszczenia, kwalifikacje i wiedza niekonieczne".
wtorek, 9 października 2018, 22:07   Coenn
Dzieki, za cenna informacje. Zaufam Twoim slowom, bo nie chce mi sie guglac. :p
wtorek, 9 października 2018, 17:02   SojerManLanLIVE
@Coenn Gwint i Wojna Krwi były sprzedane razem z prawami do Wiedźmina za 15 tysięcy złoty w 2004 dla Metropolis, które zostało za tyle samo kupione przez CDPR.
wtorek, 9 października 2018, 16:38   RedCrow
@korinogaro - W wezwaniu było napisane jedynie tyle, że załatwienie sprawy poufnie będzie korzystniejsze dla obu stron (z czym trudno się nie zgodzić). Żadnego celowego działania na szkodę CDP tam nie dostrzegam.
wtorek, 9 października 2018, 15:36   korinogaro
@RedCrow, no np. w taki sposób że treść listu od jego prawników zawierała otwarty szantaż? "Jak nie pójdziecie nam na rękę to powiemy światu że chcemy 60mln i wasza wartość spadnie". BTW. W przypadku CDP taki spadek nie ma znaczenia, nie mają 20tu rozkopanych projektów które dyszą tylko dzięki pożyczkom a obniżenie wartości akcji miałoby znaczenie gdyby na gwałt potrzebowali pokaźnego finansowania i szukali go w sprzedaży akcji.
wtorek, 9 października 2018, 14:03   RedCrow
@DETHKARZ - Niby w jaki sposób? Wysuwając - w swoim mniemaniu słuszne - roszczenie?
wtorek, 9 października 2018, 13:46   DETHKARZ
Sapek umyślnie działa na szkodę firmy. Niech teraz pójdzie cios od strony CDP.
wtorek, 9 października 2018, 12:35   Coenn
Ale przeciez Sapkowski ma prawo do wniesienia swych watpliwosci - odnosnie tego czy swe prawa majatkowe wobec "Gwinta" czy "Wojny Krwi" tez sie wyzbyl - na droge sadowa.
wtorek, 9 października 2018, 11:43   Saijn
Odszkodowanie dla CDP od Sapkowskiego za obniżenie wartości akcji? Niby z jakiego tytułu? Nie ma tutaj żadnej odpowiedzialności z ani z umowy, ani z czynu niedozwolonego tutaj nie ma. Akcje to akcje i taka ich natura, że zmieniają swój kurs.
wtorek, 9 października 2018, 11:23   freynir
Podejrzewam, że A.S. w momencie sprzedaży praw do egranizacji stał mentalnie jeszcze w handlu lat 80-tych, może początku 90-tych
- a co mi tam, sprzedam, ten cały rynek gamingowy jest w sumie g... warty.
Gdy przejrzał wreszcie na oczy, najpierw długo pluł sobie w brodę, dopiero teraz znalazł furtkę, jak drugi raz sprzedać tą samą kozę temu samemu pasterzowi.

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z