Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sprzedaż cyfrowa: Kto zarobił w czerwcu najwięcej?

hraboll czwartek, 26 lipca 2018, 13:55 News

The Sims 4 przeżywa drugą młodość, PUBG był łakomym kąskiem na wyprzedaży, a Call of Duty: WWII zarabia na dodatkach.

Jak podają analitycy SuperData, dystrybucja cyfrowa wygenerowała w czerwcu 9,1 mld dolarów przychodu (identyczną kwotę zanotowano w maju), co stanowi wzrost o 15% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W tym czasie wzrosły (w obu przypadkach o 23%) przychody czerpane z segmentów mobilnego i konsolowego.

Na pecetach najwięcej zarobiło League of Legends, na konsolach z pozycji lidera cieszy się Fortnite, zaś na iOS-ie i Androidzie prym wiedzie Honour of Kings. Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

SuperData zauważa, że PUBG sprzedał się w czerwcu na PC w nakładzie 4,7 miliona egzemplarzy. Taki wynik jest zasługą letniej wyprzedaży na Steamie i związanej z nią okresowej obniżki ceny gry. Sporą popularnością cieszył się także najnowszy dodatek do The Sims 4. Cztery pory roku w ciągu pierwszych dziewięciu dni obecności na rynku przekonały do siebie ponad 800 tysięcy pecetowców, co jest drugim najlepszym wynikiem wśród dotychczasowych rozszerzeń (gracze chętniej sięgali po wydane w listopadzie Psy i koty). Pozytywnym wynikiem zaskoczyło też dostępne od 29 czerwca The Crew 2, które na wszystkich platformach sprzedało się w 700 tysiącach cyfrowych egzemplarzy.

Na koniec warto napisać, że Call of Duty: WWII wygenerowało większe przychody niż Infinite Warfare. Spora w tym zasługa najnowszych dodatków. Niestety, SuperData nie pokusiło się o podanie konkretnych liczb. Z raportu wynika również, iż obie produkcje nie potrafiły pobić wyniku uzyskanego przez Black Ops III.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

hraboll

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Od paru dni siedzę w Wielkiej Brytanii, korzystając z ostatnich chwil przed Brexitem. Nie miałam w zeszłym tygodniu czasu na wielogodzinne posiadówy z laptopem na kolanach, więc dziś garść krótkich produkcji na kilka gryzów.

Komentarzy:
3

Ta konsolka to taki komputerowy odpowiednik Fiata 126p. Małe to i przestarzałe – ale kiedyś bardzo w Polsce popularne i do dziś szczerze kochane przez posiadaczy. A do tego wiąże się z nią dość ciekawa historia.

Komentarzy:
9

Mieszczący się we Wrocławiu polski oddział MSI zaprosił nas do siebie na wystrzałową – dosłownie! – premierę swojego laptopa. Dowiedzieliśmy się tam kilku rzeczy. Po pierwsze: wciąż istnieją laptopy ważące ponad 4 kg. Po drugie: laptopa da się stabilnie podkręcić do 5 GHz. A po trzecie – pacyfiści, jak się okazuje, strzelają lepiej od niejednego weterana.

Komentarzy:
6

Twoja cotygodniowa dawka przekąsu.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z