Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Sprzedaż cyfrowa: Kto zarobił w czerwcu najwięcej?

hraboll czwartek, 26 lipca 2018, 13:55 News

The Sims 4 przeżywa drugą młodość, PUBG był łakomym kąskiem na wyprzedaży, a Call of Duty: WWII zarabia na dodatkach.

Jak podają analitycy SuperData, dystrybucja cyfrowa wygenerowała w czerwcu 9,1 mld dolarów przychodu (identyczną kwotę zanotowano w maju), co stanowi wzrost o 15% w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. W tym czasie wzrosły (w obu przypadkach o 23%) przychody czerpane z segmentów mobilnego i konsolowego.

Na pecetach najwięcej zarobiło League of Legends, na konsolach z pozycji lidera cieszy się Fortnite, zaś na iOS-ie i Androidzie prym wiedzie Honour of Kings. Pełne zestawienie prezentuje się następująco:

SuperData zauważa, że PUBG sprzedał się w czerwcu na PC w nakładzie 4,7 miliona egzemplarzy. Taki wynik jest zasługą letniej wyprzedaży na Steamie i związanej z nią okresowej obniżki ceny gry. Sporą popularnością cieszył się także najnowszy dodatek do The Sims 4. Cztery pory roku w ciągu pierwszych dziewięciu dni obecności na rynku przekonały do siebie ponad 800 tysięcy pecetowców, co jest drugim najlepszym wynikiem wśród dotychczasowych rozszerzeń (gracze chętniej sięgali po wydane w listopadzie Psy i koty). Pozytywnym wynikiem zaskoczyło też dostępne od 29 czerwca The Crew 2, które na wszystkich platformach sprzedało się w 700 tysiącach cyfrowych egzemplarzy.

Na koniec warto napisać, że Call of Duty: WWII wygenerowało większe przychody niż Infinite Warfare. Spora w tym zasługa najnowszych dodatków. Niestety, SuperData nie pokusiło się o podanie konkretnych liczb. Z raportu wynika również, iż obie produkcje nie potrafiły pobić wyniku uzyskanego przez Black Ops III.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

hraboll

Podobne newsy

PUBG: Na serwerach testowych wylądował właśnie drużynowy deathmatch [WIDEO]

News
czwartek, 13 lutego 2020

pubg-na-serwerach-testowych-wyladowal-wlasnie-druzynowy-deathmatch-wideo Jest przeznaczony dla dwóch ośmioosobowych drużyn.

Komentarzy:
0

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Żadna z poniższych gier nie ma z najlepszymi przyjaciółmi człowieka (fight me!) nic wspólnego, ale korzystając z okazji, zapraszam na koci stream charytatywny – dziś ok. 20.00 na twitch.tv/9kier.

Komentarzy:
2

Wyobraź sobie, że wsiadamy do wehikułu czasu, wbijamy datę – rok 1986 – i naciskamy czerwony guzik... Zzzium! Witamy w PRL-u, gdy w telewizji były dwa kanały, w radiu rozbrzmiewały Kombi i Kapitan Nemo (Lorelei!) , a pojęcie „oryginalnej gry” nie istniało w świadomości polskiego gracza.

Komentarzy:
19

Myśl na dziś: Wystarczy wejść do piekarnika, by twoje życie zmieniło się o 180°.

Komentarzy:
1

Podczas prezentacji i sesji hands on Outriders otrzymałem widowiskową rozgrywkę, interesujące pomysły, zalążek czegoś, co może okazać się niezłą historią i obietnicę braku jakichkolwiek mikrotransakcji. Nie doczekałem się natomiast pokazu własnej tożsamości.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z