Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

FoxNext Games otwiera nowe studio, zatrudnia m.in. weteranów z BioWare’u

hraboll niedziela, 11 marca 2018, 10:07 News

Developer wykorzysta jedną z marek wytwórni 21st Century Fox.

FoxNext Games (oddział koncernu Fox zajmujący się grami) ogłosiło, że formuje nową ekipę developerską. Ta będzie działać pod nazwą Fogbank Entertainment i w najbliższym czasie rozpocznie prace nad grą odcinkową. Tajemnicze przedsięwzięcie ma bazować na jednej z marek należących do wytwórni filmowej 21st Century Fox. W katalogu tej ostatniej znaleźć można m.in. „Obcego”, „Szklaną pułapkę” czy „Simpsonów”. FoxNext już teraz inwestuje sporo środków w rozwój scenariusza, ponieważ gry z fabułą „nadal zaliczają się do grona najbardziej dochodowych i najczęściej pobieranych”. 

Obecnie studio zlokalizowane w San Francisco zatrudnia 20 osób, z których większość to właśnie eksperci od narracji. Liderem zespołu został Daniel Erickson, człowiek, który pisał na potrzeby MMORPG Star Wars: The Old Republic. Przed odejściem z BioWare’u w 2012 roku miał okazję pracować również przy pierwszej odsłonie cyklu Dragon Age. Rozwój warstwy narracyjnej ma natomiast nadzorować Alexander Freed, scenarzysta, który przez ostatnie 15 lat współpracował choćby z BioWare’em, DICE czy Warner Bros. Fogbank Entertainment to również ludzie związani w przeszłości z markami Deus Ex i Tomb Raider. Warto zauważyć, że małe studio otrzyma wsparcie od Drew Karpyshyna, autora m.in. scenariuszy dwóch pierwszych Mass Effectów. Fogbank będzie szukać kolejnych talentów, by jak najszybciej podwoić swoje szeregi.

Przypomnijmy, że w połowie stycznia tego roku FoxNext Games przejęło ekipę Cold Iron Studios i oddelegowało ją do prac nad strzelanką osadzoną w uniwersum „Obcego”.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 11 marca 2018, 17:07   gamingman21
Nic nie rozumiem. Ale może dla tego że jestem zmęczony. Nie wiem. Komentarze też dziwne. No nic. Gier z dobrą fabułą nigdy za wiele.
niedziela, 11 marca 2018, 15:29   Vangahast
>zatrudnia m.in. weteranów z BioWare’u >Obecnie studio zlokalizowane w San Francisco zatrudnia 20 osób >Przypomnijmy, że w połowie stycznia tego roku FoxNext Games przejęło ekipę Cold Iron Studios i oddelegowało ją do prac nad strzelanką osadzoną w uniwersum „Obcego” >ok
niedziela, 11 marca 2018, 12:43   konio52
nikogo

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Wedle zapowiedzi ma to być karta szybsza niż topowy do niedawna GeForce GTX 1080 Ti i pozwolić na komfortowe granie w 4K przy 60 fps-ach. Co w zasadzie by się zgadzało…

Komentarzy:
29

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował przyjęcie projektu nowej dyrektywy unijnej o ochronie prawa autorskiego. Zawiera on na tyle kontrowersyjne zapisy, że w wielu miastach odbyły się protesty przeciw jego wprowadzeniu, oskarżające polityków o cenzurę internetu.

Komentarzy:
82

Czytając slogany zapowiadające najnowszą część asasyńskiej sagi, nie sposób nie uśmiechnąć się z niedowierzaniem. „Nie ma złych i dobrych wyborów”, „to będzie pełnoprawne RPG”, „antyczna Grecja będzie żyła własnym życiem” – wszystko to wyglądało bardzo pięknie na papierze. Na szczęście teraz mogę już z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że hasła te mają pokrycie w rzeczywistości.

Komentarzy:
12

Przypomnijmy sobie ewolucję jednego z najpopularniejszych MMO w historii.

Komentarzy:
16

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z