Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Kolejny kraj bacznie przygląda się loot boksom

Papkin środa, 7 lutego 2018, 9:28 News

Spoiler: chodzi o europejskiego lidera, a zarazem największego cenzora naszej branży.

Niemiecka Komisja ds. Ochrony Młodzieży zapowiedziała, że już wkrótce wypowie się na temat loot boksów. Urzędnicy oprą swoje stanowisko na badaniach prowadzonych przez Uniwersytet Hamburski. Według naukowców za większość przychodów z loot boksów odpowiada zdecydowania mniejszość graczy, co jest ponoć typowe dla gier hazardowych. Badacze uważają, że praktyka jest powszechna, w 2016 model pay to win przyniósł developerom 8 miliardów euro, a w 2017 kwota ta wzrosła aż o 30%. 

Przedstawiciel komisji, Wolfgang Kreißig, twierdzi, że loot boksy mogą stać w sprzeczności z niemieckimi przepisami chroniącymi dzieci i młodzież. Ostateczna decyzja zapadnie jednak w marcu. W przypadku stwierdzenia powinowactwa skrzynek z hazardem może ona poskutkować bądź wycofaniem niektórych tytułów z obrotu, bądź nałożeniem na wydawców kar finansowych. 

Przypomnijmy, że ostatnio sprawie zaczęli przyglądać się także Amerykanie, a konkretniej: trójka senatorów stanu Waszyngton. Wcześniej kwestię poruszyły rozmaite gremia w (między innymi) Belgii, Australii, Wielkiej Brytanii i Francji. EA musiało zaś przyznać (podczas rozliczania minionego kwartału), że kontrowersje wokół loot boksów nie wyszły Battlefrontowi II na zdrowie. Gra sprzedała się poniżej oczekiwań, a wydawca nie ukrywa, że skrzynki z łupem powrócą do niej w nadchodzących miesiącach.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 11 lutego 2018, 11:11   redoks
@CyberKiller40 co z tego, że większość to dorośli? Jeśli pozbędą się lootboxów z gier to ja z dumą będę mówił, że gry to zabawa dla przedszkolaków
czwartek, 8 lutego 2018, 11:48   CyberKiller40
Nie dawać gier dzieciom i po sprawie. Serio, wszyscy cierpimy przez ten głupi stereotyp że na kompach grają dzieci. Może ich trochę jest, ale w większości grają ludzie dorośli, więc gry powinny być robione pod dorosłych, a nie dzieciaki, które i tak nie mają pieniędzy żeby je kupować.
środa, 7 lutego 2018, 22:39   nortalf
Ja się nie czepiam że źle, bo ja zrozumiałem o jaki kraj chodzi i spoko mi się podoba ten spoiler, ale tak tylko mówię najwyższe wynagrodzenia ma Szwajcaria. Niemcy to chyba poza podium nawet
środa, 7 lutego 2018, 15:55   sadpanda
A dlaczego Papkin pisze o sobie per Papkin?I proszę mi tu bez "Papkin wie, że się nazywa Papkin"!Fajnie poczytać jak to malutcy nie wiedzą gdzie ich miejsce w Europie xD Jaki bulwers. Ten naród jest chory.
środa, 7 lutego 2018, 15:36   MayoneS
Gdzie to "najpotężniejsze państwo", bo nie widzę.
środa, 7 lutego 2018, 11:27   Papkin
Papkin wie, który z europejskich krajów ma największe PKB, największą liczbę mieszkańców, przeznacza (obok Francuzów i Brytyjczyków) najwięcej na armię i przemysł zbrojeniowy, ma największe wynagrodzenia, odgrywa największą rolę w instytucjach unijnych. Tylko tyle. To obiektywne wskaźniki, do których każdy może sięgnąć.
środa, 7 lutego 2018, 11:17   Shaddon
@patryno
Papkin pozwolił sobie zażartować z czytelników, bo przecież powszechnie wiadomo, że najpotężniejszym państwem Europy jest Polska z Kolan Powstała (choć z tą cenzurą to jeszcze musimy się wstrzymać, przynajmniej do czasu pokonania ostatnich linii oporu połączonych sił bolszewików, niedobitków esbeków wraz z ich wnukami, putinowskich agentów i Eurokołchozu).
środa, 7 lutego 2018, 11:13   devalion
Akurat (stra)Szydło ponownie wlazło do wora.... wora Kaczora.
środa, 7 lutego 2018, 11:11   gamingman21
Papkin pisał, Papkin przewidział wasze reakcje i was strollował. Klasycznie Niemcy mu dadzą drobne na bułkę.
środa, 7 lutego 2018, 9:49   Poganin
I już wiadomo, w czyjej kieszeni siedzi CDAction. Wyszło szydło z worka! ;)

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
14

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z