Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Amerykański kongresmen chce, by nieletni nie mogli kupować gier z loot boksami [WIDEO]

Papkin środa, 6 grudnia 2017, 11:40 News

Postuluje też, by zmusić wydawców do większej transparentności.

Dwa tygodnie temu Chris Lee, senator stanu Hawaje, rozpoczął lobbowanie za wprowadzeniem ustawy, która uregulowałaby w USA status gier oferujących skrzynki z łupami. Jak argumentował, tytuły w rodzaju drugiego Battlefronta ("starwarsowego kasyna") mogą być problemem zwłaszcza dla "dzieci, które nie są wystarczająco dojrzałe psychicznie i emocjonalnie, by móc uprawiać hazard". Zapowiedział też budowę ponadpartyjnego frontu, który przyjrzy się sprawie. Więcej o inicjatywie pisaliśmy w tym miejscu.

Lee poszedł za ciosem. W nowym materiale zaproponował wprowadzenie prawa, które zakazywałoby sprzedaży gier z "mechanizmami hazardowymi" osobom poniżej 21. roku życia. Ustawa miałaby dotyczyć wszystkich tytułów (dostępnych zarówno w ramach dystrybucji fizycznej, jak i na Steamie czy GOG-u), w których pojawia się (odpłatna) procentowa szansa na otrzymanie jakiegoś przedmiotu. Spekuluje również, że wydawcy stosują praktyki mające na celu obniżenie szans na otrzymanie zawartości, której naprawdę pragniemy, co jest "absolutnie nieetyczne i niesprawiedliwe". W związku z tym domaga się ujawnienia szans na wylosowanie określonego przedmiotu. (Precedens już zresztą zaistniał. Przypomnijmy, że Chińczykom udało się skłonić Blizzarda do zagrania z nami w otwarte karty).

Loot boksy zajmują w ostatnich miesiącach także Francuzów (jeden z członków parlamentu przesłał w tej sprawie list do organizacji zajmującej się regulacjami obejmującymi gry online), Belgów (ichni minister sprawiedliwości wprost uznał skrzynki z łupem za hazard), Australijczyków (przedstawiciel The Victorian Commission for Gambling and Liquor Regulation zrównał mikrotransakcje z hazardem) oraz Brytyjczyków (którzy ostatnio argumentowali, że loot boksy nie powinny być kojarzone z licencjonowanym hazardem). Największe emocje budzi drugi Battlefront, po premierze którego Electronic Arts straciło na giełdzie przeszło 3 mld dolarów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 7 grudnia 2017, 16:14   KB1
To bez sensu. Rodzice i tak kupią gry w imieniu tych nieletnich.
środa, 6 grudnia 2017, 20:37   JMasalsky
@Jędza z Hearthstone sytuacja jest o tyle dobra (dla Blizzarda) że jest on F2P co oznacza iż wszystkie tego typu afery i restrykcje dotkną go w mniejszym stopniu.
środa, 6 grudnia 2017, 19:51   silvver
@hexenisalive z jednej strony tak, ale nawet jak producent poda, że masz 10% szans na wylosować czegoś - to wcale nie oznacza, że na pewno dostaniesz ten przedmiot jak kupisz 10 paczek... równie dobrze może być realnie ustawione 1% a producent zasłoni się losowością i przedstawi swoje "statystyki", że w sumie gracze "faktycznie" wyciągają ten przedmiot z ok 10% szansą
środa, 6 grudnia 2017, 19:12   Jędza
W fifie i hearthstonie sa lootboxy - ratingi pegi i podobnych od razu przeskakuja o oczko albo i pare wyzej - wydawcy placza w poduszke, bo chcieli wystrychnac na dudka Freda, a teraz Fred sie rewanzuje. Stop miktrotransakcjom. Stop platnym dlc. Uwolnic gry od chciwych wydawcow. DE-MO-KRA-CJA.
środa, 6 grudnia 2017, 19:00   hexenisalive
A i bardzo dobrze.
Niech mi nikt tu nie wciska że głupi pomysł.
Grać w otwarte karty a nie w ciuciubabkę.
Głosowanie portfelem nic nie daje. Ludzi i tak kupią, a tak to dało by się walczyć z księgowymi i inwestorami i z góry ich zmuszać do nie wciskania devom lootboxów.
środa, 6 grudnia 2017, 18:12   vsavior
@Lex3r Uważam że jeśli faktycznie wprowadzą coś takiego to wydawcy długo i poważnie zastanowią się czy faktycznie opłaca im się wprowadzać lootboxy i wylecieć z w zasadzie wszystkich większych sieci sklepów sprzedających fizyczne kopie gry, czy może lepiej wrócić do starego modelu DLC gdzie z grubsza wiesz za co płacisz. Inna kwestia to to jak bardzo miało by to wpływ na sprzedaż, skoro sprzedaż kopii fizycznych stopniowo spada, a większość dużych wydawców ma już swoje własne sklepy Steamopodobne.
środa, 6 grudnia 2017, 17:01   MiklonPL
Facepalm...
środa, 6 grudnia 2017, 16:55   robin81
Loot boksy powinny mieć takie restrykcje żeby zniknęły
środa, 6 grudnia 2017, 16:01   gimemoa
XD
środa, 6 grudnia 2017, 14:54   Lex3er
A co tak wgl z... "nie wystarczająco dojrzałymi psychicznie i emocjonalnie, by móc uprawiać hazard" dorosłymi? Może tu też wypadałoby zastosować jakieś ograniczenia. Albo dla takich nieświadomych rodziców, którzy kupują "coś" dla dziecka? Może powinniśmy przeprowadzać jakąś psychoanalizę każdego konsumenta? To jak dmuchanie na ognisko. Najwidoczniej sama satysfakcja z robienia czegoś wystarcza.P.s.N. Nie wiem czy w CoD'ach są lootboxy. Przykład luźny żeby zobrazować sens wypowiedzi.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z