Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITBattlefront II: Zgadnijcie, kto tym razem zainteresował się loot boksami

Papkin czwartek, 23 listopada 2017, 16:02 News

Podpowiedź: nad skrzynkami debatują teraz krajanie Iggy Azalei, Chrisa Hemswortha i Nicole Kidman.

Tym razem mikrotransakcje drugiego Battlefronta zainteresowały Australijczyków. Jeden z użytkowników Reddita przesłał list do urzędników The Victorian Commission for Gambling and Liquor Regulation, w którym podsumował narosłe wokół tematu kontrowersje.

Efekt? Przedstawiciel organizacji Jarrod Wolfe przyznał, że...

To, co się dzieje z loot boksami, stanowi hazard w myśl [australijskiego – dop.red.] ustawodawstwa.

Równocześnie nadmienił, że komisja nie jest władna, by zmienić australijskie prawo. Urzędnik zaznaczył jednak, że jest w kontakcie ze swoimi odpowiednikami (na poziomie krajowym i międzypaństwowym), wraz z którymi próbuje wypracować wspólne stanowisko. Zapewnił również, że monitoruje internetową aktywność graczy, choć bardziej skupia się na "drapieżnych aspektach związanych z tzw. pay to win", a nie na możliwości nabycia skórek czy obecności w grach wirtualnych walut.

Swoją drogą, zamieszanie wokół skrzynek z łupami nie przeszkodziło drugiemu Battlefrontowi w zadebiutowaniu na pierwszym miejscu zestawienia najlepiej sprzedających się gier w Australii (drugie miejsce zajmuje Call of Duty: WWII, na trzecim i czwartym zameldowały się Pokémon Ultra Sun i Pokémon Ultra Moon).

Uczciwe relacjonowanie sytuacji wokół Battlefronta II robi się coraz trudniejsze, przypomnijmy jednak, że:

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 26 listopada 2017, 0:33   McGrave
Wyobraźcie sobie, że wasze dziecko prosi was o zakup loot boxów do gry na święta... Czy tylko mi się wydaje to dziwne?
niedziela, 26 listopada 2017, 0:32   McGrave
Większość ludzi raczej woli wiedzieć co kupuję niż uprawiać hazard...
No i pay to win jest idiotyczny zwłaszcza jeśli gra nawet nie jest free to play...
sobota, 25 listopada 2017, 13:19   DeadlyAlpaka
W stu procentach popieram loot booksy jako że nie mam czasu na odblokowywanie kupie sobie takie loot boksy i po problemie. Biedaki jak zwykle plują jadem :)
sobota, 25 listopada 2017, 12:27   Debosy
@logman Ktoś to kiedyś tłumaczył, że różnica polega na tym że w zdrapce możesz nie wygrać nić a w skrzynce zawsze jakiś content jest, problem w tym ze zwykle jesli to np skin do broni , moze byc wart 0.03 centa czyli defakto nie wart kompletnie nic.
piątek, 24 listopada 2017, 13:17   v1989
@Willy A skąd człowiek ma wiedzieć to wszystko?:) Gra ci tego nie powie, wyłącznie dowiesz się tego z forum, wiki bądź jakiegoś let's playu. Część ludzi tam nie zajrzy żeby sobie nie spoilerować gry. Nawet jeśli wydawcy mieliby obowiązek wyjaśnienia tego to skończyłoby się ścianą tekstu, którą większość omijałaby, żeby szybciej zacząć grę. Teoretycznie jedynie testerzy czy dziennikarze mogą informować, ale na przykładzie Battlefronta, gdzie dodano to później to też może być z tym różnie.
piątek, 24 listopada 2017, 12:43   willy
@v1989
No cóż, zrobiła jak uważała, dla mnie to też bez sensu ;) Chodzi o to, że jest masa takich ludzi, którzy nawet nie wiedzą jak działa system w danej grze i w niektórych nie trzeba się nawet specjalnie napocić, żeby mieć co się chce/potrzebuję. Albo trzeba się napocić, ale nie powinno się napędzać machiny mikrotransakcyjnej...
piątek, 24 listopada 2017, 12:14   Gost72
Wygląda na to że skończy się wolna amerykanka w tym sektorze rynku i niedługo będziemy płacić VAT od ''Loot Boxów". Jeśli wszystko będą chcieli uregulować prawem to zrobi się afera na ładnych kilka tygodni, wyjdą brudy że tyle pieniędzy uciekało bez podatku prosto do kieszeni wielkich koncernów.
piątek, 24 listopada 2017, 11:19   v1989
@Willy Wiesz,jak dla mnie zrobiła błąd. Jakby powiedziała mu ile gier czy słodyczy mogłaby mu kupić za to i powiedzieć albo albo to dzieciak zacząłby się zastanawiać. Ponadto, mogłaby pogadać o osiągnięciach i że nie można iśc na łatwiznę i że wszystkie karty które sam zdobył są świadectwem bitew jakie stoczył czy coś takiego. W gruncie rzeczy my jako dzieciaki sami braliśmy udział w podobnych sytuacjach. Czy to naklejki samochodów w gumach do żucia czy to naklejki do zbierania w albumie.
piątek, 24 listopada 2017, 9:13   willy
@DDragon
To smutne, ale niestety już się dzieje... Ostatnio moja koleżanka przeżywała ile wydała dla swojego dziecka kasy na fifa pointsy czy jak się zwie ta waluta w Ultimate team...
piątek, 24 listopada 2017, 5:32   Scorpix
Do punktu 4. Komentarz chyba zbędny:
https:www.ppe.pl/news/54882/gracz-star-wars-battlefront-ii-stworzyl-droida-do-zdobywania-kredytow.html
5. Zablokowanie ważnych postaci. W końcu reklamowano, że będzie można grać bohaterami ze wszystkich epok, ale nic o odblokowaniu.

O autorze

Mateusz 'Papkin' Witczak
Mateusz 'Papkin' Witczak
redaktor
Lew z północy, rotmistrz sławny i kawaler, charakterologiczny Guybrush Threepwood. W grach szuka ekstatycznych uniesień, ale zazwyczaj wpada w pretensjonalną kloakę. Miłośnik Orwella i Burroughsa, prywatnie: Ojciec Chrzestny i terapeuta Crossa. Grał go Roman Polański.

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

SUPER. HOT. DUNGEON. TOP. HYPER. DOT.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z