19.03.2024, 11:00Lektura na 1 minutę

Gothic: Warszawski wykład jednego z twórców dostępny na YouTubie

Michael Hoge, jeden z założycieli Piranha Bytes, pojawił się na warszawskim MeetUp65.


Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Na MeetUp65: Storytelling Conference w Warszawie, które obfituje w panele i warsztaty dla osób chcących związać swoją przyszłość z przemysłem gier, filmu i literatury, odbył się panel z Michaelem Hoge, jednym z założycieli Piranha Bytes. Całość jest dostępna na YouTubie na kanale Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych.

Michael opowiadał m.in. o tym, czym kierowali się przy tworzeniu pierwszego Gothica, jakimi grami się inspirowali, jak wyglądało tworzenie otwartego świata Górniczej Doliny i kreacja Bezimiennego.

Ze swojej strony polecamy wywiad z innym założycielem Piranha Bytes, Tomem Putzkim, który znajdziecie w naszym wydaniu specjalnym o Gothicu. A jeżeli wciąż nie macie naszego najbardziej polskiego numeru, to pamiętajcie, że możecie nabyć go wyłącznie przez internet. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj


Czytaj dalej

Redaktor
Filip „Chrzuszczu” Chrzuszcz

Rodowity bałuciarz i entuzjasta popkultury. W wolnych chwilach czyta sporo filozoficznej pulpy, szczególnie w wykonaniu swojego imiennika zza oceanu oraz bada brytyjską inwazję komiksową lat 90.

Profil
Wpisów410

Obserwujących2

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze