30.11.2023, 09:00Lektura na 2 minuty
Wideo

Cyberpunk 2077: CD Projekt Red przedstawia Archiwa Night City

Twórcy Cyberpunka 2077 rozpoczęli serię materiałów wideo przybliżających nam świat gry.


Jakub „rajmund” Gańko

CD Projekt Red dopiero co chwalił się sukcesem Phantom Liberty, a na rynek lada moment trafi zbiorcza edycja dodatku i podstawowej wersji Cyberpunka 2077. Choć gra wciąż otrzymuje pomniejsze aktualizacje, w kolejnych latach prawdopodobnie czeka nas znacznie mniej atrakcji z tego uniwersum (nawet planowany serial aktorski to raczej pieśń odległej przyszłości) i będziemy musieli zadowolić się kolejnymi Wiedźminami w oczekiwaniu na Oriona, czyli sequel Cyberpunka 2077.

Twórcy na pewno jednak znajdą kolejne sposoby, byśmy się w tym czasie nie nudzili. Teraz na przykład wpadli na pomysł, że zaproszą nas do Archiwów Night City: nowej serii na YouTubie, która przybliży nam świat Cyberpunka 2077. Pierwszy odcinek poświęcono, a jakże, samemu Night City.

3-minutowy materiał opowiada o historii miasta, w którym rozgrywa się akcja gry CD Projektu Red, i nawet jeśli znamy już to uniwersum na wylot, miło sobie przypomnieć te fakty w takiej skondensowanej wersji (aż mi się przypomniało, gdy publikowaliśmy w CD-Action cykl Ikony Night City). Jak na razie trudno by mi było wyobrazić sobie Cyberpunka 2077 bez tego miasta, ale pamiętajmy, że jego kontynuacja może się rozgrywać zupełnie gdzieś indziej.

Na razie nie wiemy, kiedy spodziewać się kolejnego odcinka Archiwów Night City, możemy natomiast domyślać się jego tematyki. Zakończenie pierwszego epizodu wyraźnie sugeruje, że następny będzie poświęcony Pacifice – prawdopodobnie najciekawszej dzielnicy Night City, którą wreszcie należycie pokazano w Phantom Liberty.


Czytaj dalej

Redaktor
Jakub „rajmund” Gańko

Czarna owca rodu Belmontów, włóczęga z Shady Sands, dawny szef ochrony Sarif Industries, wielokrotny zabójca Crawmeraksa, tropiciel ze starego Yharnam, legenda Night City.

Profil
Wpisów1768

Obserwujących9

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze