29.11.2023, 09:00Lektura na 3 minuty

Wiedźmin 4: Nad grą pracuje już prawie połowa CD Projektu Red

Prace nad Wiedźminem 4 (Polaris) wrą. Oddelegowano do tego projektu już 330 developerów, co stanowi prawie połowę wszystkich sił roboczych CD Projektu Red.

Tak się fajnie złożyło, że aktualnie nie tylko czekamy na nowe adaptacje „Wiedźmina” (w tym tę CD Projektu Red), ale także całkowicie nową powieść – Andrzej Sapkowski zdradził już nawet pierwsze szczegóły. W sierpniu donosiliśmy, że nad Wiedźminem 4 (zwanym na razie Polaris, ale dla uproszczenia będę go nazywać po prostu „czwórką”) pracuje coraz więcej osób. I ten news w pewnym sensie dalej jest aktualny. Tylko trzeba poprawić liczby.

Jak wynika z najnowszych wyników finansowych CD Projektu (i zauważył m.in. Łukasz Gołąbiowski), prace nad Wiedźminem 4 wchodzą na kolejny etap. Jeszcze pod koniec sierpnia do pracy nad nim CD Projekt Red oddelegował prawie 260 osób, ale już pod koniec października ta liczba zwiększyła się do 330 pracowników – a to stanowi blisko połowę wszystkich developerów pracujących w studiu, bo jest tam około 700 osób. Mówimy zatem o około 47%.

A to jeszcze nie koniec, bo na spotkaniu po ogłoszeniu ostatnich wyników finansowych CD Projektu mogliśmy usłyszeć, że zarząd ma plan jeszcze bardziej rozszerzyć zakres prac nad Wiedźminem 4 i do połowy 2024 chce zwiększyć liczbę osób pracujących nad nim do 400.


Polaris jest naszym priorytetem, ale trzeba pamiętać, że obecnie pracujemy nad kilkoma projektami, więc aktualnie również naszym priorytetem jest zbudowanie zespołu, który będzie pracował nad nowym Cyberpunkiem w USA.


Adam Kiciński, prezes CD Projektu Red

Jeszcze jednak bym się nie rozchodził – z prezentacji wynikowej CD Projektu Red możemy się dowiedzieć, jak bardzo podskoczyły zyski studia w porównaniu do tego samego okresu roku (3. kwartał) z 5 ostatnich lat. Trzeba przyznać, że różnica robi wrażenie. Z około 250 tysięcy złotych zysku (w 2022) wykres podskoczył do około 450 tysięcy, co stanowi wzrost o 80%. Dla porównania: różnica między rokiem 2021 (około 150 tysięcy) a 2022 stanowi nieco ponad 66%. Także dobry wynik, ale jak widać, może być jeszcze lepszy (wykres znajdziecie na stronie 12). A jeśli interesuje was więcej ciekawostek ze świata Cyberpunka 2077, które poznaliśmy dzięki ostatnim wynikom, to zapraszam TUTAJ.

Zatem prace nad nowym Wiedźminem pędzą do przodu, budżet rośnie, ale zbyt wielu informacji jak nie było, tak nie ma, niestety. Z tym mogę pomóc przynajmniej w taki sposób: odeślę was do zapowiedzi Wiedźmina 4 w wykonaniu Wokulskiego. Napisana była rok temu, ale wiele informacji tam zawartych jest wciąż aktualnych. A bądźmy szczerzy, od tamtej pory i tak nie dowiedzieliśmy się wiele więcej.


Czytaj dalej

Redaktor
Patryk „Delighter” Żelazny

Jestem człowiekiem wielu pasji. Jedne z nich przemijają, inne pozostają – a gry i pisanie to te, które będą ze mną do końca życia. Są jeszcze ciastka, ale mroczne istoty zabraniają mi o nich mówić.

Profil
Wpisów1762

Obserwujących8

Dyskusja

  • Dodaj komentarz
  • Najlepsze
  • Najnowsze
  • Najstarsze