Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Nintendo dołącza do krytyki Activision

Witold wtorek, 23 listopada 2021, 9:40 News

Głos zabrał Doug Bowser, prezes Nintendo of America.

Problemy Activision Blizzard rozpoczęły się już w lipcu, ale gdy wydawało się, że korporacja opanowała już częściowo sytuację (w październiku firma chwaliła się w końcu podjętymi działaniami), głośny artykuł Wall Street Journal rzucił nowe światło na sprawę. O problemach z molestowaniem i dyskryminacją od dawna miał bowiem wiedzieć Bobby Kotick, jednak nie zrobił nic w kierunku ich rozwiązania – informacje na ten temat doprowadziły do protestów pracowników giganta, domagających się ustąpienia prezesa ze stanowiska. Sam Kotick ostatecznie miał ogłosić kierownictwu, że rozważy odejście z Activision, jeśli nie uda mu się wyprowadzić spółki z obecnego kryzysu.

Do krytyki wydawcy dołączyła także konkurencja. W wiadomościach do swoich pracowników oburzenie wyrażali Jim Ryan z Sony czy Phil Spencer z Microsoftu. Zgodnie z doniesieniami Fanbyte podobne oświadczenie przygotował Doug Bowser, prezes Nintendo of America – autentyczność maila potwierdziła także sama firma.

Wraz z wami wszystkimi śledzę najnowsze doniesienia z Activision Blizzard oraz bieżące informacje o molestowaniu seksualnym i toksycznej atmosferze w firmie. Te relacje są bolesne i niepokojące. Są sprzeczne z moimi wartościami, a także z przekonaniami, wartościami i polityką Nintendo.

Dodał też, że firma skontaktowała się z Activision i podjęła odpowiednie działania – konkretów jednak nie zdradzono. Zapewniał też, iż samo Nintendo pozostaje zaangażowane w tworzenie otwartego miejsca pracy, w którym wszyscy są mile widziani. Jak zaznaczył, firma tego samego oczekuje od swoich partnerów oraz całej branży.

Każda firma w branży musi stworzyć środowisko pracy, w którym wszyscy są szanowani i traktowani jak równi, i gdzie wszyscy rozumieją konsekwencje nie przestrzegania tych zasad.

Jak także ogłosił, Nintendo współpracuje w ostatnich dniach z Entertainment Software Association (należy do niej także Activision Blizzard) w celu wzmocnienia stanowiska w sprawie znęcania się i nadużyć w miejscu pracy. Wspmniał również, że ESA musi wymagać od swoich członków przestrzegania jak najwyższych standardów.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Activision, Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 24 listopada 2021, 10:14   lordshaitis
Hej, my wszyscy w branży jesteśmy tacy zajebiści. Więc wprowadzamy całkowity zakaz crunchu, od dzisiaj każdy będzie pracował po 8 godzin, a jak już się zdarzy że ktoś będzie musiał zostać dłużej to oczywiście zapłacimy nadgodziny... A nie przepraszam, wystarczy że będzie miło w pracy :D
wtorek, 23 listopada 2021, 22:19   Nemesis753159
Z tego się zrobiła niezła farsa...
wtorek, 23 listopada 2021, 21:04   ybraks
Jakbym słuchał przemówienia Bredzisława z Budy Ruskiej ♡.♡
wtorek, 23 listopada 2021, 17:13   Azaraphiel
"Thoughts and prayers" Tia, bo to coś da. Mogli zdjąć gry ze sklepu no ale by stracili by pieniążki, także tego.
wtorek, 23 listopada 2021, 16:51   pablo0307
Każda z tych "zaniepokojonych" firm, ma także co nieco za uszami, perfidnie korzystają byle sobie poprawić wizerunek i tyle.
wtorek, 23 listopada 2021, 15:50   Gumiaczek
Fajną kukiełkę do bicia sobie znaleźli
wtorek, 23 listopada 2021, 14:31   lltriniton
A wyroku, który by potwierdził te zarzuty dalej ani widu ani słychu
wtorek, 23 listopada 2021, 14:11   taz159357
Równanie Filipa Drake'a na obecność inteligentnego życia w naszej galaktyce wynosi Gc = Gs × Fhp × Fl × Fi × Fc × (Lc/Lg).
wtorek, 23 listopada 2021, 11:31   matt79
"...Phil Spencer z Sony Interactive Entertainment..." :D
wtorek, 23 listopada 2021, 11:08   promant12
Doug *Bowser*? Uwielbam takie zbiegi okoliczności

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Żeby nieba ci uchylić!

Komentarzy:
0

Do wyboru masz także śmierć przez pożarcie.

Komentarzy:
3

Baaaaczność! Na dzisiejszej odprawie poznacie wykradzione przez naszych szpiegów informacje na temat najnowszego wojennego RTS-a. Spocznij!

Komentarzy:
2

„Znam wszystkie kłamstwa. Znam wszystkie kłamstwa.  
Znam wszystkie miny, które robi księżyc, kiedy myśli, 
Że nikt nie patrzy”(*). 

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z