Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Hearthstone: Do gry trafił tryb łączący elementy RPG i roguelike’a [WIDEO]

Witold środa, 13 października 2021, 11:58 News

I nie jest to wbrew pozorom kopia Slay the Spire.

Produkcja Blizzarda dominuje w gatunku karcianek od momentu swojej premiery, nie da się jednak ukryć, że w ciągu ostatnich 7 lat (tak, tak, to już tyle) Hearthstone stracił odrobinę swojej magii. W tym czasie tytuł doczekał się kilku niemałych zmian – jak choćby dodanie Łowcy demonów czy gruntowne odświeżenie systemu rankingowego – ale najbardziej rewolucyjne było wprowadzenie zupełnie nowego sposobu na obcowanie z grą: autobattlerowej Ustawki.

Firma zasmakowała chyba w podpatrywaniu niebezpośredniej konkurencji. Hearthstone wzbogacił się bowiem właśnie o Najemników, tryb mogący skojarzyć się miejscami z produkcjami pokroju Slay the Spire czy Monster Train, choć u swoich podstaw stawiający na zupełnie inną rozgrywkę. Przede wszystkim nie znajdziemy tu... kart.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym opisie:

W trybie Najemnicy gracze zbiorą drużyny składające się z sześciorga bohaterów i podejmą się wykonywania przeznaczonych dla jednego gracza zleceń – losowo generowanych serii bitew, których punktem kulminacyjnym jest starcie z potężnymi bossami. Po każdej zwycięskiej bitwie wszyscy bohaterowie w drużynie zdobywają doświadczenie, dzięki któremu wzrasta ich moc, a oni sami wraz z awansem na kolejne poziomy uzyskują dostęp do nowych umiejętności. Po ukończeniu pełnego zlecenia gracze zdobywają skrzynkę ze skarbami zawierającą monety najemników, które można wykorzystać do wytworzenia dodatkowych bohaterów lub ulepszenia posiadanych już najemników.

Najemnicy są przeznaczeni dla pojedynczego gracza, ale naszą drużynę możemy posłać też na Ring Gladiatorów, gdzie zmierzy się z grupami innych osób. Pierwsze postaci zdobędziemy za ukończenie prologu i misji wprowadzających, kolejne musimy zakupić za walutę w grze (lub prawdziwą). Tryb dostępny jest w grze już teraz.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 13 października 2021, 13:49   CamCygi
Po przejściu samouczka okazało się to wariacją trybu Ustawka, której szczerze nienawidzę, więc w tej grze zostaję przy zwykłych kartach.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Hearthstone: Nowy dodatek już dostępny [WIDEO]

News
środa, 4 sierpnia 2021

hearthstone-nowy-dodatek-juz-dostepny-wideo Ze zrozumiałych względów jego premiera odbyła się nieco po cichu.

Komentarzy:
9

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Zainteresowani wiedzą już zapewne, że nowy Baldur nie będzie miał wiele wspólnego ze starym. Czy fan serii powinien zatem chwycić za Karsomira i z nabożną pieśnią w sercu ruszyć na siedzibę Lariana? A może jednak po 12 miesiącach we wczesnym dostępie udało się stworzyć coś, co przekona niedowiarków?

Komentarzy:
26

Przyniosłam w plecaku trochę Nintendo, trzecią część To the Moon oraz ostatnią grę twórców No Man’s Sky. Smacznego! 

Komentarzy:
2

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z