Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Nintendo Switch w końcu wspiera słuchawki Bluetooth

Witold piątek, 17 września 2021, 12:59 News

Czekaliśmy na to tylko 4 lata.

Japoński gigant znany jest z tego, że niekoniecznie ogląda się na konkurencję (przynajmniej w ostatnich kilkunastu latach) i woli działać po swojemu, nie bacząc na obowiązujące standardy. Firma i gracze nierzadko wychodzą na tym dobrze, chociaż część decyzji czy przyjętych rozwiązań pozostaje niezrozumiała.

Przykładowo na wsparcie Switcha dla bezprzewodowych słuchawek Bluetooth musieliśmy czekać aż do najnowszej aktualizacji konsoli. Nintendo na wprowadzenie tej funkcji potrzebowało ponad 4 lat, jednak nareszcie jest ona dostępna. Niestety, mikrofony łączące się ze sprzętem w ten sposób obsługiwane już nie są. Gdy korzystamy ze słuchawek via Bluetooth, możemy też w tym samym czasie podłączyć tylko dwa bezprzewodowe kontrolery.

Prócz tego wprowadzono też inne drobne zmiany, np. możliwość utrzymania połączenia internetowego, gdy Switch jest w trybie uśpienia (ale tylko w przypadku podłączenia kabla – skorzystają więc z tego tylko użytkownicy nadchodzącego modelu OLED).

W ramach przypomnienia: Nintendo Switch (OLED model) zadebiutuje 8 października. Podstawowy model Switcha doczekał się zaś obniżki ceny na terenie Europy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo Switch,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 20 września 2021, 17:09   tupolew519
Super. Będe wkońcu mógł łączyć swoją konsole ze swoim marshallem. :)
niedziela, 19 września 2021, 13:53   Brian
A co do internetu po kablu i „skorzystają z tego tylko użytkownicy oled” - guzik prawda, są przejściówki usb ethernet jak ktoś niżej wspomniał, oraz docka od oleda można dokupić osobno i włożyć w niego konsolę v1 czy v2 i będzie działać bez problemów bo jest kompatybilny.
niedziela, 19 września 2021, 13:50   Brian
Może i obsługuje, szkoda, że tak kijowo. Sparowałem airpodsy, niby dźwięk jest. Odpalam pokemony - konsola postanawia się rozłączyć. I tak za każdym razem, w każdej grze.
sobota, 18 września 2021, 18:16   ja0lek
Lepiej by naprawili dryfujące analogi.
piątek, 17 września 2021, 19:13   silvver
@mister155 sami nie dali w pierwszym docku portu ethernet a teraz jak go dodali to nagle wielki ficzer ;)
piątek, 17 września 2021, 18:09   mister155
Warto wspomnieć, że można połączyć Switcha do internetu kablem, trzeba tylko dokupić do niego adapter na USB (przy obecnym netcode takich gier jak Smash i lagach to wręcz wymagane do komfortowej gry po sieci). W artykule zabrzmiało to, jakby poza OLEDem w ogóle nie dało się tego zrobić.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Jeszcze ciągle się łudzę, że zasnął…

Komentarzy:
4

Przez 17 lat swej historii seria Far Cry zasłynęła między innymi pamiętnymi antagonistami. Przy okazji premiery „szóstki” warto zarówno zapoznać się z brylującym w niej Antónem Castillo, jak i przypomnieć sobie jego barwnych poprzedników ze starszych odsłon.

Komentarzy:
8

Czytaj artykuł dziewiątki! 

Komentarzy:
3

Mimo że lokacje utrzymane są w odcieniach szarości.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z