Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITNintendo obniża cenę Switcha w Europie

Witold poniedziałek, 13 września 2021, 14:26 News

Mowa o podstawowym modelu, bo za Switcha Lite wciąż zapłacimy tyle samo.

Najnowsze urządzenie wielkiego N weszło już do grona najlepiej sprzedających się konsol w historii, przeganiając niedawno PlayStation 3 i Xboksa 360. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują również, że bariera 100 milionów egzemplarzy zostanie pokonana jeszcze w tym roku – sprzęt wciąż cieszy się ogromną popularnością, a już niedługo zadebiutuje przecież jego zupełnie nowy model.

Właśnie w związku z premierą tego ostatniego Nintendo postanowiło obniżyć cenę podstawowej wersji Switcha. Informacje na ten temat wyciekły w zeszłym tygodniu, ale teraz firma postanowiła je oficjalnie potwierdzić w oświadczeniu dla mediów.

Nintendo of Europe zmienia europejską cenę handlową konsoli Nintendo Switch dla sprzedawców. Ponad cztery i pół roku po premierze Nintendo Switcha nadal cieszy się dużą dynamiką sprzedaży w Europie. Po dokładnym rozważeniu różnych czynników, w tym kursów walut w Europie i zbliżającej się premiery Nintendo Switch OLED, zdecydowaliśmy, że nadszedł odpowiedni moment na zmianę europejskiej ceny handlowej Nintendo Switcha. Ceny handlowe Nintendo Switch Lite i nadchodzącego Nintendo Switch OLED nie ulegają zmianie.

Spółka zaznaczyła przy tym, że za ostateczną cenę odpowiadają rzecz jasna sprzedawcy detaliczni.

Nową obowiązującą ceną Switcha w Europie będzie 269,99 euro/259,99 funtów (do tej pory 329,99 euro/279,99 funtów). Zapytaliśmy polskiego dystrybutora produktów Nintendo, firmę ConQuest Entertainment, czy również i rodzimi gracze powinni spodziewać się obniżek – gdy otrzymamy odpowiedź, newsa zaktualizujemy.

[AKTUALIZACJA] W odpowiedzi na nasze pytanie dostaliśmy to samo oświadczenie, które przeczytać możecie powyżej.

Przypomnę, że Nintendo Switch OLED zadebiutuje 8 października. W przedsprzedaży znaleźć można go w cenie 1650-1700 zł. Podstawowy model kosztuje zaś w tym momencie ok. 1490 zł, choć bez trudu da się wyszukać bardziej atrakcyjne oferty.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo Switch,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 16 września 2021, 17:39   tupolew519
Czekam az lite kiedyś stanieje.
wtorek, 14 września 2021, 12:11   mapokl
@bali09 Jakaś konkurencja dla Switcha by się przydała, ale z Deckiem poczekajmy chociażby do premiery zanim zaczniemy go grzebać. Jest sporo niepewnych rzeczy jeśli chodzi o Deck-a, śmieszne ten zachwyt nad kotem w worku.
wtorek, 14 września 2021, 11:49   bali09
@tommy50 Tyle lat Switch jest na rynku i nadal nie zauważyłeś, że zdecydowana większość osób, która kupuje Switcha nie robi tego dla sprzętu tylko dla gier? Po co mi mocniejszy sprzęt skoro nie zagram na nim legalnie w Pokemony, które mogę przenosić między wersjami, nie pościgam się online w Mario Karcie . Myślisz, że blisko 34 miliony osób, które kupiło Animal Crossing: New Horizons obchodziła specyfikacja Switcha? Prawdopodobnie większość osób miała w 4 literach to, a chciała jedynie pociupać w AC:NH.
wtorek, 14 września 2021, 9:56   mapokl
@Xellar Dużo osób korzysta z tego braku obniżek kupując fizyczne kardridże i po przejściu gry rok czy dwa lata później sprzedaje po niewiele niższej cenie. Niektóre gry wtedy kosztują tylko 20-50zł.
wtorek, 14 września 2021, 9:53   tommy50
Niech tylko Steamdeck wyjdzie i Switch stanie sie badziewna zabawka dla dzieci w porównaniu z mini pecetem od Valve.
GPD win 3 tez jest super, ale minimum o 50% za drogi zeby coś zwojować.
poniedziałek, 13 września 2021, 22:30   AmberMozart
obniżka o 60 euro ale tylko 20 funtów? to by sugerowało, ze funt jest wart 3 euro
poniedziałek, 13 września 2021, 21:08   HeklusDwa
@Xellar nie obniżą, bo ludzie i tak kupują, a zyski rosną.
poniedziałek, 13 września 2021, 19:26   Xellar
Moooras,
Niedoczekanie. Nawet kilkuletnie gry na Switcha mają cenę jak na premierę. Nie wiem czy w Nintendo zetknęli się do tej pory ze zjawiskiem obniżek cen. Może za parę lat dokonają ten wielkopomny krok ewolucyjny.
poniedziałek, 13 września 2021, 19:21   Moooras
Cena konsoli akurat jest uczciwa. Wolałbym, żeby obniżyli ceny gier.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Nintendo Switch: Nowy abonament pozwoli grać w tytuły z Nintendo 64 i... Segi Mega Drive! Znamy listę gier

News
piątek, 24 września 2021

nintendo-switch-nowy-abonament-pozwoli-grac-w-tytuly-z-nintendo-64-i-segi-mega-drive-znamy-liste-gier Nie mogło przy tym zabraknąć przywrócenia do życia legendarnych kontrolerów.

Komentarzy:
5

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z