Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Stardew Valley: Ponad 15 milionów sprzedanych egzemplarzy

Witold wtorek, 7 września 2021, 13:56 News

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać do Pelikan Town?

Fenomen Stardew Valley zasługuje na powieść, na razie jednak doczekał się jedynie rozdziału w książce Jasona Schreiera. Skromny projekt Erica Barone'a, który w 2012 prace nad klonem swojej ulubionej serii Harvest Moon (dziś Story of Seasons) rozpoczął jedynie w ramach hobby, z czasem przerodził się w olbrzymie przedsięwzięcie i wyczekiwaną przez tysiące graczy produkcję. Barone do samej premiery pracował zupełnie sam, przypłacając to litrami wylanych łez i potu – ostateczny efekt okazał się na szczęście więcej niż zadowalający.

I to mało powiedziane. Stardew Valley zebrało świetne oceny i – co ważniejsze – w krótkim czasie stało się tytułem kultowym, przewyższając popularnością Harvest Moony. Dzieło Barone'a znacznie się zresztą od momentu debiutu rozrosło, w tym m.in. o multiplayer, a także zawitało na najważniejsze dostępne na rynku platformy. Jednak nawet to wszystko nie oddaje w pełni skali sukcesu gry.

Na oficjalnej stronie produkcji pojawiła się bowiem w ostatnim czasie informacja, że Stardew Valley sprzedało się już w liczbie przekraczającej 15 milionów egzemplarzy (barierę tę przekroczono latem, ponieważ jeszcze w czerwcu chwalono się wynikiem 10 milionów kopii osiągniętym na początku 2020).

Przypomnę, że pod koniec zeszłego roku tytuł otrzymał sporą aktualizację, dodającą m.in. lokalną kooperację.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z