Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Tencent zamierza przejąć 1C Entertainment, firmę, do której należy m.in. Cenega czy QLOC

Witold wtorek, 3 sierpnia 2021, 16:38 News

Największa growa spółka na świecie stanie się jeszcze większa.

Przykładów ekspansji chińskiego giganta na zachodnich rynkach nie brakuje: Tencent dopiero co przejął niemieckiego Yagera, rozpoczął procedurę zakupu brytyjskiego Sumo Group czy wszedł w posiadanie kanadyjskiego Klei Entertainment. Wygląda na to, że korporacja zaznaczy aktywniej swoją obecność również na polskim rynku.

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów 27 lipca wpłynął wniosek o przejęcie przez firmę Proxima Beta Europe B.V. (z siedzibą w Amsterdamie) kontroli nad 1C Entertainment S.A. (z siedzibą w Warszawie). Jak możemy w nim przeczytać:

Zgłaszana koncentracja w rozumieniu art. 13 ust. 2 pkt 2 Ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów dotyczy zamiaru przejęcia kontroli przez Proxima Beta Europe B.V. z siedzibą w Amsterdamie, Holandia, nad 1C Entertainment S.A. z siedzibą w Warszawie, Polska oraz jej podmiotami zależnymi. […]

Zgłaszający jest ostatecznie kontrolowany przez Tencent Holdings Limited. Tencent, razem ze swoimi spółkami zależnymi, prowadzi działalność w sektorze komunikacyjnym, informatycznym i rozrywkowym oraz w sektorze internetowym. Działalność Grupy Tencent w szczególności obejmuje obsługę platform internetowych i mobilnych, reklamę, tworzenie i wydawanie oprogramowania gier oraz obsługę platform medialnych. Spółki Przejmowane są aktywne w branży gier wideo, zajmując się głównie dystrybucją i produkcją gier oraz świadcząc powiązane z tym usługi.

Do 1C Entertainment (który z kolei jest częścią rosyjskiego 1C) należy współpracujący ze studiami z całego świata QLOC czy sklep Muve, a także – czy może przede wszystkim – Cenega, dystrybutor, którego rodzimym graczom (zresztą nie tylko, bo działa również na terenie Czech, Słowacji i Węgier) przedstawiać chyba nie trzeba.

Poprosiliśmy 1C Entertainment o komentarz w sprawie, gdy go otrzymamy, newsa zaktualizujemy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 13 sierpnia 2021, 13:31   jmarek
Tencent i kapitalizm jako ustrój w jednym zdaniu - bezcenne.
piątek, 6 sierpnia 2021, 20:51   tr3mm0r
Czemu wy się ludzie dziwicie... Chcieliście kapitalizmu to go macie. W kapitaliźmie niważne kto byle miał kasę. To teraz macie i się oburzacie... Tencent ma więcej kasy niż jakakolwiek spółka gier wideo w Europie więc prawem kapitalizmu kupuje sobie firmy. No chyba, że już wam się wolny kapitalizm nie podoba i wolicie socjalizm (jak większość lewaków) i to wy chcecie wybierać kto może zarobić (bo wam to pasuje), a kto nie?
piątek, 6 sierpnia 2021, 20:48   tr3mm0r
@tommy50 Nosisz czapeczkę z folii śniadaniowej?
środa, 4 sierpnia 2021, 11:43   tommy50
A liedy laskawie Chińczycy zaczna płacić odszkodowania za covid 19?
Jak narazie ta zolta zaraza panoszy sis bezkarnie.
środa, 4 sierpnia 2021, 8:47   jmarek
@goliat , Tak jak Polak z Rosjaninem, szczególnie narodowcy :-p. Jedyne czego możemy się spodziewać to cenzura i brak możliwości krytykowania "Chin".
środa, 4 sierpnia 2021, 7:55   Dantes
Tak to jest Chiny chcą zdominować rynek od dawna tylko to nie wróży nic dobrego, niech ktoś na Chiny nałoży kary finansowe za stworzenie krypto waluty i sztuczne podbijanie cen na elektronikę : \
wtorek, 3 sierpnia 2021, 23:52   TheFrediPL
@Kkrieger serio nie wiesz ze Epic od początku jest podnóżkiem Tencenu?
wtorek, 3 sierpnia 2021, 23:10   Kkrieger
Ło Szit. Kiedy tencent przejmie Microsoft games albo Epica?
wtorek, 3 sierpnia 2021, 22:24   goliat
Kto wie, może na tym zyskamy? Może doczekamy się więcej produkcji z Japonii lub innych krajów Azji z minimum polskimi napisami? Bo Azjata z drugim Azjatą powinien się szybciej dogadać.
wtorek, 3 sierpnia 2021, 21:52   Preventorian
Apokalipsa

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Na miesiąc przed planowaną premierą miałem okazję zejść do komnat starożytnej świątyni pamiętającej czasy imperium Akadu. Jak wypada trzeci odcinek antologii The Dark Pictures?

Komentarzy:
2

Bez klikaczy nie ma kołaczy.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z