Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Tencent kupił twórców Spec Ops: The Line

Witold środa, 23 czerwca 2021, 9:47 News

Obie firmy współpracowały ze sobą już od jakiegoś czasu.

Zakupowe zakusy największej growej korporacji świata są dobrze znane, a spółka chcąc utrzymać tytuł lidera, nie boi się inwestować w dziesiątki podmiotów na całym świecie (a także zakładać własnych). Od jakiegoś czasu prowadzi również wzmożoną ofensywę na Zachodzie – niedawno usłyszeliśmy o nabyciu udziałów w czeskim Bohemia Interactive (DayZ, ARMA), francuskim Dontnod (Life Is Strange) czy kanadyjskim Klei Entertainment (Don't Starve).

Tencent nie zamierza zmieniać dotychczasowej polityki. Chiński gigant ogłosił, że zakupił większościowe udziały w niemieckim Yager, znanym przede wszystkim ze Spec Ops: The Line (przez chwilę tworzyło również Dead Island 2). Obie spółki współpracowały już wcześniej – w lutym 2020 korporacja przejęła mniejszościowe udziały w studiu.

Przypomnę, że w zeszłym roku Tencent przejął udziały w aż 31 spółkach. Jak informuje analityczne Niko Partners, do połowy maja 2021 firma zainwestowała już w... 51 kolejnych. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 23 czerwca 2021, 20:10   XENOTHERUSICTHYCANTHUS
Czyli tylko ja dla gier... :(
Swoja droga Spec Ops the Line iiiiii chyba tyle kojarze z ich portofolio...
środa, 23 czerwca 2021, 18:35   dateusz
ja też wchodzę na CD-Action w poszukiwaniu politycznej dyskusji
środa, 23 czerwca 2021, 17:36   arturdzie
Widzę że niektórzy nadużywają słowa "cenzura".
środa, 23 czerwca 2021, 17:34   arturdzie
@sebas24331 Nergal to atencjusz i jest ścigany za obrażę uczuć. Tak samo można być ścigany za zdeptanie publicznie flagi LGBT. Jakie konkretnie sztuki? Pospieszalski nie oberwał za promowanie teorii? Od kiedy punktacja to cenzura?
środa, 23 czerwca 2021, 17:24   arturdzie
@Shaddon Czyli jak nie jestem "buntownikiem" co wszędzie widzi cenzurę to przespałem lata?
środa, 23 czerwca 2021, 17:23   arturdzie
@Refty Trójka to państwowe radio, problem by był gdyby rząd domagał się zwolnień w prywatnych mediach. Jacy artyści i jakie repertuary?
środa, 23 czerwca 2021, 17:00   sebas24341
Nie wspominając już o tym ostracyzmie twórców nieprzychylnych obecnej władzy, zobacz kto występuje w TVP i kto zgarnia laury i pieniążki. Cenzura w naukowych kręgach za tfu czarnka już jest legendarna, nie było jeszcze ministra edukacji który do punktowanych publikacji dodał magazyn bez recenzowanych artykułów tylko dlatego, że jest "katolicki", a usunął te, które były czysto naukowe. To też cenzura, nawet groźniejsza niż medialna.
środa, 23 czerwca 2021, 16:56   sebas24341
@arturdzie Nergala ciągają po sądach już od lat, z teatrów dzięki Glińskiemu zniknęło co najmniej 8 sztuk które były "antykatolickie" wg standardów pisu w ciągu ostatnich 3 lat, tvpis cenzuruje wszystko co jest chociaż podobne do tęczy czy serduszka WOŚPu. Banasia z NIKu od lat prześladują służbami, bo śmiał być krytyczny wobec Ziobry, "Warto rozmawiać" zniknęło z tvp, bo Pospieszalski ośmielił się skrytykować rządowe podejście do lockdownu.. Jeszcze? Mogę tak cały dzień, bo obecna cenzura to PRL bis.
środa, 23 czerwca 2021, 15:55   Shaddon
@arturdzie
Oho, kolega przespał ostatnich 6 lat. Albo ma naprawdę dziwne poczucie humoru.
środa, 23 czerwca 2021, 15:52   Refty
@arturdzie na szczęście jeszcze takiej nie ma, albo ja tego nie odnotowałem. To jeszcze nie poziom Rosji gdzie Nawalnego się zamyka i nawet próbuje otruć. Z kolei są niepokojące zwolnienia przykład trójki. Próba wpływania na artystów, to przez to że w pewnych obiektach nie zagrają ze swoim repertuarem godzącym we władze. Jest to odczuwalne i należy o tym mówić.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Gamingowe laptopy mają to do siebie, że ich budowa jest dość przewidywalna. Oto bowiem mocnej karcie graficznej towarzyszy dobry procesor, całość zaś jest zamknięta w dość dużej, przewiewnej obudowie. Gigabyte Aero 15 OLED YD nieco się z tego schematu wyłamuje. A przy tym zachwyca ekranem.

Komentarzy:
5

Rodzice o tym nie wiedzą, ale do jednego z domów w mojej szkole magii przyjmuję osoby głupie, ale bogate. Win-win!

Komentarzy:
1

Trwalsze niż ze spiżu. Z R’lyeh, przez Avalon, aż do Osaki.

Komentarzy:
3

A gigantyczne ślimaki strzelają z działek.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z