Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Capcom: 16 tysięcy osób dotkniętych atakiem hakerskim, łącznie może być ich nawet 390 tysięcy

Witold wtorek, 12 stycznia 2021, 13:35 News

Firma przedstawia nowe dane w związku z niedawnymi wyciekami.

W listopadzie japoński wydawca potwierdził doniesienia o ataku hakerów na wewnętrzne serwery. Przyznała się do niego grupa Ragnar Locker, która po tym, jak firma odmówiła spełnienia jej żądań, zaczęła publikować w sieci wykradzione pliki. Przede wszystkim były one związane z nadchodzącymi i już obecnymi na rynku grami firmy, ale Capcom przyznawał, iż zagrożone mogą być też dane ponad 350 tysięcy osób.

Spółka dokonała teraz aktualizacji statusu sprawy, dzieląc się wynikami dotychczasowego śledztwa. Potwierdzono wyciek informacji na temat 16 415 osób – ponad 9 tysięcy z nich to byli pracownicy lub osoby związane dawniej w jakiś sposób z wydawcą, prawie 4 tysiące to ludzie zatrudnieni przez niego w tym momencie, a więcej niż 3 tysiące to partnerzy biznesowi. Oprócz tego wiadomo także o kradzieży raportów sprzedażowych i finansowych czy dokumentów projektowych.

Capcom przyznał też, że w grupie zagrożonej wyciekiem łącznie jest nawet 390 tysięcy osób, w tym także klienci i 58 tysięcy aplikantów ubiegających się w przeszłości o pracę w firmie. Jak przy tym zaznaczono, w żadnym z przypadków nie doszło do wycieku numeru karty kredytowej, ponieważ spółka nie przechowuje takich informacji na swoich serwerach.

Wyciek dotknął oddziały z Japonii i Ameryki Północnej. Wydawca kontynuuje współpracę z władzami w związku z tą sprawą i zamierza dalej na bieżąco informować o jej przebiegu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Capcom,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Resident Evil 3 ze sprzedażą gorszą niż poprzedniczka, jednak Capcom z optymizmem patrzy w przyszłość

News
wtorek, 12 maja 2020

resident-evil-3-ze-sprzedaza-gorsza-niz-poprzedniczka-jednak-capcom-z-optymizmem-patrzy-w-przyszlosc Wydawca przewiduje rekordową sprzedaż swoich gier, m.in. dzięki „licznym nowym dużym tytułom”.

Komentarzy:
7

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z