Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

FIFA: EA może zapłacić w Holandii nawet 10 milionów euro kary za loot boksy

Witold czwartek, 29 października 2020, 15:36 News

Firma zamierza się jednak odwołać od wyroku.

Kiedy cały świat odchodzi od systemu loot boksów, zastępując je mniej losowymi mechanizmami, w jednym gatunku wciąż trzymają się one dobrze. Paczki z zawodnikami do naszych drużyn stały się już dawno temu stałym elementem gier sportowych, a tryby, w których możemy je znaleźć, stanowią często największą atrakcję całej produkcji.

Widząc ogromne przychody generowane przez Ultimate Team, nie dziwimy się wcale, że Electronic Arts uparcie broni loot boksów. Walka o nie trwa zresztą od lat, ponieważ już jakiś czas temu sądy Belgii czy Holandii uznały taki model biznesowy za niezgodny z tamtejszymi prawami. W pierwszym z krajów EA ostatecznie wycofało się z tego rozwiązania (choć, co istotne, zaznaczając, że z decyzją władz się nie zgadza) i zapewne podobnie postąpi ostatecznie w przypadku drugiego z nich.

Sąd w Hadze uznał bowiem, że holenderski Kansspelautoriteit (tamtejszy organ ds. hazardu) miał pełne prawo nałożyć na Electronic Arts karę za niezastosowanie się do przepisów dotyczących hazardu.  Jeżeli w ciągu najbliższych trzech tygodni firma nie usunie loot boksów z holenderskiej wersji swojej gry, będzie musiała płacić tygodniowo 250 tysięcy euro kary. Maksymalną kwotę grzywny ustalono na 5 milionów euro – dotyczy ona jednak zarówno samego EA, jak i zależnej od niego spółki w Szwajcarii, dlatego łączna suma może wynieść nawet 10 milionów euro.

Electronic Arts skomentowało wyrok następująco:

Nie uważamy, że nasze produkty i usługi w jakikolwiek sposób naruszają przepisy dotyczące hazardu. Odwołujemy się od tej decyzji i staramy się uniknąć sytuacji, w której wpłynie ona na możliwość holenderskich graczy do korzystania w pełni z FIFA Ultimate Team.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Electronic Arts,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 30 października 2020, 12:29   Dijkstra2013
"Kiedy cały świat odchodzi od systemu loot boksów, zastępując je mniej losowymi mechanizmami"
Khe, khe, khe...Skrzynki w World of Tanks... Khe, khe...
czwartek, 29 października 2020, 21:23   tommy50
O jedno zero za mało dla UE, albo niech zapłaci po 10 baniek w każdym kraju UE, gdzie takie szachrajkie gry miały premiery.
Tak samo jak że smartfonami z niewymiennymi bez narzędzi i na poczekaniu bateriami i samochodami, gdzie samodzielnie w nocy na ulicy nie wymienisz żarówki.
Karać takie antyklienckie korpo sqrw.syntwo
czwartek, 29 października 2020, 21:06   DeeJayHMC
Będą się odwoływać i przeciągać, żeby jak najwięcej pieniędzy z graczy w tym kraju wycisnąć. Moim zdanie inne kraje unii powinny pójść za ich przykładem.
czwartek, 29 października 2020, 19:34   Xellar
Jak nie idzie, to nie idzie...
czwartek, 29 października 2020, 19:07   KarczekWieprzowy
KINDER NIESPODZIANKI KURFAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :V

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Electronic Arts: 50% osób zatrudnionych na stanowiskach menedżerskich to kobiety

News
piątek, 20 listopada 2020

electronic-arts-50-osob-zatrudnionych-na-stanowiskach-menedzerskich-to-kobiety Firma chwali się równościowym podejściem w nowym raporcie.

Komentarzy:
91

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Stąd pod koniec tego odcinka prezentuję coś ekstra.

Komentarzy:
2

Nie tam, gdzie bym się go mogła spodziewać.

Komentarzy:
6

Dla osób spoza świata gier głównym skojarzeniem z tematem polskich produkcji będzie bez wątpienia Wiedźmin. Gracze znają dużo więcej tytułów i wiedzą, jak kreatywna potrafi być nasza branża. Jednak najwięcej o sile sektora gamedev wiedzą... inwestorzy. Oni zarabiają na nim od lat.

Komentarzy:
1

Nick Waldron to jedna z tych osób, które są przez wszystkich lubiane, wszędzie ich pełno, przyjaźnią się z każdym i każdemu pomagają. Ich urok jest nieodparty, a intencje zdają się czystsze niż łza. A więc, zgodnie z prawidłami sztuki, Nick musi zginąć w strasznym wypadku.

Komentarzy:
4

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« listopad 2020
PWŚCPSN
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30