Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

FIFA: EA może zapłacić w Holandii nawet 10 milionów euro kary za loot boksy

Witold czwartek, 29 października 2020, 15:36 News

Firma zamierza się jednak odwołać od wyroku.

Kiedy cały świat odchodzi od systemu loot boksów, zastępując je mniej losowymi mechanizmami, w jednym gatunku wciąż trzymają się one dobrze. Paczki z zawodnikami do naszych drużyn stały się już dawno temu stałym elementem gier sportowych, a tryby, w których możemy je znaleźć, stanowią często największą atrakcję całej produkcji.

Widząc ogromne przychody generowane przez Ultimate Team, nie dziwimy się wcale, że Electronic Arts uparcie broni loot boksów. Walka o nie trwa zresztą od lat, ponieważ już jakiś czas temu sądy Belgii czy Holandii uznały taki model biznesowy za niezgodny z tamtejszymi prawami. W pierwszym z krajów EA ostatecznie wycofało się z tego rozwiązania (choć, co istotne, zaznaczając, że z decyzją władz się nie zgadza) i zapewne podobnie postąpi ostatecznie w przypadku drugiego z nich.

Sąd w Hadze uznał bowiem, że holenderski Kansspelautoriteit (tamtejszy organ ds. hazardu) miał pełne prawo nałożyć na Electronic Arts karę za niezastosowanie się do przepisów dotyczących hazardu.  Jeżeli w ciągu najbliższych trzech tygodni firma nie usunie loot boksów z holenderskiej wersji swojej gry, będzie musiała płacić tygodniowo 250 tysięcy euro kary. Maksymalną kwotę grzywny ustalono na 5 milionów euro – dotyczy ona jednak zarówno samego EA, jak i zależnej od niego spółki w Szwajcarii, dlatego łączna suma może wynieść nawet 10 milionów euro.

Electronic Arts skomentowało wyrok następująco:

Nie uważamy, że nasze produkty i usługi w jakikolwiek sposób naruszają przepisy dotyczące hazardu. Odwołujemy się od tej decyzji i staramy się uniknąć sytuacji, w której wpłynie ona na możliwość holenderskich graczy do korzystania w pełni z FIFA Ultimate Team.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Electronic Arts,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 30 października 2020, 12:29   Dijkstra2013
"Kiedy cały świat odchodzi od systemu loot boksów, zastępując je mniej losowymi mechanizmami"
Khe, khe, khe...Skrzynki w World of Tanks... Khe, khe...
czwartek, 29 października 2020, 21:23   tommy50
O jedno zero za mało dla UE, albo niech zapłaci po 10 baniek w każdym kraju UE, gdzie takie szachrajkie gry miały premiery.
Tak samo jak że smartfonami z niewymiennymi bez narzędzi i na poczekaniu bateriami i samochodami, gdzie samodzielnie w nocy na ulicy nie wymienisz żarówki.
Karać takie antyklienckie korpo sqrw.syntwo
czwartek, 29 października 2020, 21:06   DeeJayHMC
Będą się odwoływać i przeciągać, żeby jak najwięcej pieniędzy z graczy w tym kraju wycisnąć. Moim zdanie inne kraje unii powinny pójść za ich przykładem.
czwartek, 29 października 2020, 19:34   Xellar
Jak nie idzie, to nie idzie...
czwartek, 29 października 2020, 19:07   KarczekWieprzowy
KINDER NIESPODZIANKI KURFAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :V

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Battlefield VI także na PS4 i XBO. Ponad 3/4 przychodów EA pochodzi z mikrotransakcji i abonamentów

News
środa, 12 maja 2021

battlefield-vi-takze-na-ps4-i-xbo-ponad-34-przychodow-ea-pochodzi-z-mikrotransakcji-i-abonamentow FIFA 21 może pochwalić się 25 milionami graczy, liczba użytkowników FUT-a wzrosła zaś w ciągu ostatniego roku o 16%.

Komentarzy:
3

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

To już setne "Sprawdzam", a 9kier wlazła na drzewo i nie może zejść!

Komentarzy:
7

Czyli urlop, na którym właśnie jestem. Całe 40 minut od domu! 

Komentarzy:
6

„Wyszeptałam słowa, które kowale wypowiadają w kierunku żelaza; które mordercy wypowiadają w kierunku swoich ofiar; które ogień wypowiada w kierunku tego, co je karmi. Tylko ja wiem, czego dokonałam, ale ukształtowało to moją ścieżkę”.

Komentarzy:
7

W odcinku z tego tygodnia odnajdą się przede wszystkim entuzjaści grania we dwoje. A także ci, którzy mają ochotę rzucić wszystko i uciec do lasu.

Komentarzy:
2

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z