Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Electronic Arts: Półtora miliarda dolarów przychodu z loot boksów w Fifie 20 i innych trybach Ultimate Team

Witold piątek, 22 maja 2020, 10:45 News

W ciągu kilku lat suma generowana przez ten tryb prawie się potroiła.

Loot boksy w naszej branży nie mają najlepszej prasy i nic dziwnego, że wielu twórców czy wydawców od jakiegoś czasu mniej lub bardziej chętnie od nich odchodzi. Jednocześnie jednak taki model biznesowy jest niezwykle opłacalny, stąd nie każda firma jest skora do jego odrzucenia.

Takie podejście prezentuje Electronic Arts, które na swoich trybach Ultimate Team (najbardziej znany jest u nas ten z Fify, ale posiadają go także gry z serii NHL czy Madden) zarabia krocie. Jeżeli ktoś zastanawiał się, dlaczego wydawca tak broni loot boksów, poniższe zestawienie od analityka branżowego Daniela Ahmada powinno wszystko wyjaśnić.

Od 2015 przychody z Ultimate Team wzrosły więc prawie o miliard dolarów, sięgając w roku finansowym 2019/2020 1,49 miliarda. Stanowi to niemałą część łącznych przychodów EA – firma chwaliła się dopiero co 5,5 miliardami dolarów wygenerowanymi w zeszłym roku, z czego 2,7 miliarda pochodziło z mikrotransakcji, DLC i abonamentów.

Stąd nikt chyba nie oczekuje, że FIFA 21 (oficjalnie wciąż niezapowiedziana, ale już znajdująca swoje miejsce w raportach finansowych firmy) trafi na rynek bez FUT-a.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Electronic Arts,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 23 maja 2020, 11:05   Karatakus
Gdyby jeszcze jakąś część tej sumy przeznaczyli na inwestycję w serwery...FIFA20 to jest największe gówno jakie wyszło od lat, nawet profesjonalni gracze mówią, że ta gra jest kompletnie losowa. Do tego wieczne problemy z jakością połączenia, lagi, rozłączenia. No ale hajs się zgadza, realnej konkurencji nie ma, więc gitara gra...
piątek, 22 maja 2020, 22:26   Pipes
Czytałem swego czasu, że ludzie wydają na fifę dziesiątki tysięcy zielonych... Ło matko. Przecież można sreberkami z Japonii wygrywać mecze, o ile mają pace 90+. Niestety, ale fifa z roku na rok jest coraz bardziej nastawiona na hajs - promocja goni promocję.
piątek, 22 maja 2020, 20:38   SerwusX
Gracze graczom zgotowali ten los.
piątek, 22 maja 2020, 20:38   kondiq91
@Scouser Ostatnia FIFA w którą faktycznie grałem to 18. Po tym co się działo w FUT stwierdziłem że kolejnej nie kupię. W 19 pograłem jedynie godzinkę z darmowych 10h i stwierdziłem że mnie to już nie bawi. Jeśli chodzi o sportowe multi to przerzuciłem się już zupełnie na Rocket League. Mam dość gier z mikrotransakcjami wpływającymi na rozgrywkę. Jakieś skórki w Elite: Dangerous czy Rocket League mi nie przeszkadzają bo można grać i bez nich.
piątek, 22 maja 2020, 20:01   tommy50
Matko, ale ludzie są głupi.
Chyba, że da się na tym zarabiac i np wydasz 10.000 zł na mikro,a sprzedasz towar z nich uzyskany np za 20.000 zł.
Wówczas można to traktować jako pracę i zarobek, ale czy to tak działa?
Jak nie, to ludzie są głupi.
piątek, 22 maja 2020, 14:52   KGI
Chodzi właśnie o nastawienie, mentalność. Osobiście nie muszę mieć składu z oceną +85. Doceniam srebrnych, brązowych piłkarzy.Nie kupuję również złotych paczek za monety, bo zewsząd dostaję je w nadmiarze. Mam ponad 1300 piłkarzy.Nawet bez wykonywania wyzwań dostałem w paczkach m.in.:Messi'ego, 2 sztuki D.Silvy,2szt. Casemiro, Ederson, De Gea.Ostatnio z racji kompletnego odlotu pod koniec sezonu otzrymałem Visca (93), Henderson (88).Jak żyć z takimi kartami?!
piątek, 22 maja 2020, 14:16   fanboyfpsow
@Scouser te same dzieciaki też wspierają Youtbuerów czy Streamerów. Ja do dziś nawet palcem nie tknąłem Trybu multi. Gram głównie w Karierę lub Ligę Mistrzów i w ogóle mnie nie ciągnie do multi a już w fifę 19 mam przegrane 95 godzin.
piątek, 22 maja 2020, 14:04   Scouser
Dzieciaki (bogate) to jakaś tam grupa ale nie tak duża jak się wydaje.
piątek, 22 maja 2020, 14:03   Scouser
Wcześniej nie miałem problemu, grałem kilka godzin, czasem jakieś wyzwanie, nawet do lig wekkendowych czasem się dostałem, nie miałem najlepszych zawodników ale pokonywałem ludzi z lepszymi ale tak było mniej więcej do 18, w 19 już coś zaczęło się psuć ale zwalałem to na to, że nie mam czasu tyle grać ale już 20 - im lepszych zawodników kupowałem za zrobione wyzwania to tym... GORZEJ mi szło. Wszechobecny i bardzo dziwny handicap, inteligencja własnych obrońców ustawiona na minimum itd ...
piątek, 22 maja 2020, 14:01   Scouser
Druga grupa to youtuberzy wszelakiej maści, grający lepiej lub gorzej lub otwierający głównie paczki, także wydają mnóstwo pieniędzy, dzieje się tak w każdym kraju i oni napędzają mocno tę machinę kupowania z paczek (sami za to mają tantiemy także od EA i youtube). Grałem w fifę kilkanaście lat ale od czasu wejścia trybu FUT kiedy jeszcze jakoś to wyglądało to z roku na rok było coraz gorzej, a miarka u mnie osobiście przebrała się wraz z pochrzanioną FIFĄ 20, odinstalowałem w styczniu.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z