Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITWatch Dogs: Legion przegrzewa i blokuje Xboksy One X

Witold czwartek, 29 października 2020, 9:54 News

Czyżby w ten sposób Ubisoft chciał nas zachęcić do przesiadki na nową generację?

Nowe Watch Dogs symbolicznie rozpoczyna okres wielkich premier, który w tym roku będzie wyjątkowo intensywny. Ubisoft strategicznie umieścił więc w awangardzie Legion: tytuł cieszący się mniejszym zainteresowaniem niż Assassin's Creed, ale mogący ugrać sporo dzięki tym kilkunastu dniom na rynku, gdy nie będzie musiał mierzyć się z głośną konkurencją. Recenzje gry sugerują, że prawdopodobnie jest to słuszna polityka – średnia ocen na granicy żółtego i zielonego nie jest przecież czymś, co pomaga w walce o uwagę graczy.

Jednym z częściej powtarzających się zarzutów krytyków było to, że Legion wydaje się po prostu wypuszczony przedwcześnie. Przejawia się to m.in. w kwestiach technicznych – i to także tych naprawdę poważnych. Recenzenci grający na Xboksach One X (platformie zalecanej do testów przez sam Ubisoft) szybko zaczęli zgłaszać krytyczne błędy.

Problem pojawia się podczas jednej z wcześniejszych misji produkcji. W pewnym momencie konsola zaczyna się mocno przegrzewać, co w większości wypadków doprowadza do jej wyłączenia. Nie da się jej wtedy uruchomić aż do chwili, kiedy wystygnie. Według EGM-u podobna sytuacja ma miejsce na zwykłym Xboksie One, ale na tym urządzeniu jedynym efektem jest spadek liczby wyświetlanych na sekundę klatek.

Ubisoft już zapowiedział patcha naprawiającego ten błąd, ale spodziewać się go mamy dopiero jutro (choć nie można wykluczać jego wcześniejszego pojawienia się na serwerach). Biorąc pod uwagę, że Watch Dogs: Legion swoją premierę ma dzisiaj, nie jest to najbardziej komfortowa sytuacja dla fanów Xboksa. O podobnych problemach na pecetach czy PS4 nie wspomniano. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 30 października 2020, 12:16   VondesSznycel
Jakby przegrzali xbox one... to by było się czym chwalić...
czwartek, 29 października 2020, 23:29   Windcaller
Bardzo podobny przypadek przegrzewania miało PS4 we Call of Duty Modern Warfare na ekranie ładowania. Nie jest to problem z konsolami (po częsci można się przyczepić po prostu słabych rozwiązań układu chłodzenia), po prostu Ubisoft zawalił sprawę. Co do nowej generacji obie konsole operują na bardzo podobnych temperaturach (a także na takich samych temperaturach w stosunku do poprzedniej generacji). Sony odniosło się do pytań o rozmiar konsoli - żeby być mniejsza PS5 musiało by mieć drogi układ chłodzący.
czwartek, 29 października 2020, 23:25   Windcaller
@Shaddon Różnica pomiędzy PC a konsolami jest taka, że deweloperzy mają znacznie większą kontrolę nad rdzeniami CPU przy jednoczesnymi gorszą wydajnością chłodzenia. W interesie deweloperów jest żeby gra działała w dopuszczalnym marginesie. Wspomnianie przegrzewanie to właśnie system zabezpieczajacy wyłaćza sprzęt żeby zapobiec uszkodzeniu. Thermal throttling nie musi uchronić sprzętu przed przegrzaniem, zwłaszcza w przypadku przeładowania rdzeni ze względu na wadliwy kod.
czwartek, 29 października 2020, 20:49   goliat
AC: Oddysey też ma trochę bugów, raz postać mi się zapadła pod statek przez co musiałem wczytać grę, bardzo często nie wyświetla gra zadań, tu też trzeba ratować się loadingiem. Poza tym, jak nie mogłem porozmawiać z daną postacią lub lokacja nie załadowała się prawidłowo też trzeba wczytać grę.
czwartek, 29 października 2020, 20:45   goliat
Do tego dochodzi kwestia bugów w ich grach. W parę lat po premierze nie naprawiono wszystkich błędów w AC: Unity przez co np. rozdziale 6 musiałem wczytywać w pewnym momencie 20 raz aż wreszcie łaskawie odpali się odpowiedni skrypt. Ale wtedy mi się krew gotowała w organizmie. W AC: Syndicate nie ukończyłem DLC Ostatni Maharadża, ponieważ pod koniec przygody w posiadłości Tower ekran robi się czarny, nie tylko ja miałem z tym problem zaglądając na zagraniczne fora.
czwartek, 29 października 2020, 20:40   goliat
Mając w pamięci odsłony Assassin's Creed, tj. Unity, Syndicate, Origins i Odyssey nie jestem tym zdziwiony. Ich gry mają kłopot z optymalizacją, gram teraz w AC: Odyssey i na szczęście da się grać w stosunku do Origins. Jednakże gra gubi strasznie klatki, raz mam nawet 46 FPS na Geforce 970, a czasem mam 14 FPS. Normalnie, że gry gubią klatki przy innych lokacjach, ale taki Wiedźmin 3 na moim sprzęcie nigdy nie schodził poniżej 40 FPS na uber, Odyseja ma z klatami na sekundę duży problem.
czwartek, 29 października 2020, 16:41   taz159357
Ubi o te ich legendarne optymalizacje
czwartek, 29 października 2020, 15:21   tr3mm0r
I tak się kończy brak "delay" :)
czwartek, 29 października 2020, 13:55   Nezi23
Dobra robota Ubi
czwartek, 29 października 2020, 13:41   Shaddon
@ermo3
Nie wyobrażam sobie, by miało nie zadziałać, choć weź pod uwagę, że to wciąż nie wyklucza możliwości trwałego uszkodzenia sprzętu. Nadal będę też twierdzić, że do takiej sytuacji nie powinno było dojść. Nawet w przypadku samodzielnie składanego PC trzeba popełnić naprawdę poważny błąd by dopuścić do możliwości przegrzania czegokolwiek.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Czy, w tym przypadku, budowania i niszczenia.

Komentarzy:
6

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
14

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z