Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Apex Legends: Beta crossplayu już w przyszłym tygodniu [WIDEO]

Witold piątek, 2 października 2020, 10:52 News

Najwyższ... A nie, to nieco niżej.

O Apeksie mówi się dziś o wiele mniej niż przed rokiem, gdy wysoce prawdopodobnym wydawał się jego triumf nad Fortnite'em. W pierwszych miesiącach na rynku gra Respawnu biła rekordy popularności i wszystko wskazywało na to, że niedługo zajmie fotel lidera gatunku battle royale. Kiedy jednak aura nowości nieco się rozwiała, przy produkcji pozostało sporo mniej osób. Mimo tego Apex Legends wciąż pozostaje w gronie najpopularniejszych gier wieloosobowych na rynku, a twórcy nie przestają go rozwijać.

Zgodnie z czerwcowymi obietnicami jeszcze tej jesieni w tytule pojawi się zapowiadany od dawna crossplay. Opcja wspólnej zabawy z posiadaczami innych platform domyślnie pozostanie włączona, ale można ją w każdej dezaktywować – wtedy musimy się niestety liczyć z dłuższymi czasami wyszukiwania rozgrywki. Dodatkowo pecetowcy nie zagrają na serwerach konsolowców – wszystko po to, by użytkownicy myszek i klawiatur nie mieli zbyt dużej przewagi. Mieszane drużyny i chętni gracze z PlayStation czy Xboksa dołączą za to do rozgrywek na komputerach – jeżeli oczywiście życie im niemiłe.

Na razie Apex nie zaoferuje systemu dzielonych między platformami postępów, ale powinniśmy się go doczekać przed końcem roku. Beta crossplayu wystartuje 6 października.

Wraz z nią w grze rozpocznie się wydarzenie Rynek wtórny, dające dostęp do nowego trybu. Nie znajdziemy w nim tarcz ani apteczek, a życie odzyskamy jedynie w specjalnych strefach.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 3 października 2020, 15:30   lastmanstanding
To jak to, ludzie w warzone na konsoli podłączają klawiatury i myszki, a tu nie można?
sobota, 3 października 2020, 2:13   jarol2000
Na Steam ma się pojawić w grudniu. Razem z nową mapą :)
piątek, 2 października 2020, 20:33   konio52
A kiedy wreszcie jakas nowa mapa?
piątek, 2 października 2020, 17:39   Phoenix4
Ciekawe czy będzie można przenieść postęp z Origina na Steama
piątek, 2 października 2020, 14:20   witold
@Unthinkabl3 Wciąż bez żadnych konkretów.
piątek, 2 października 2020, 12:18   Unthinkabl3
Czy pojawiły się też informacje, kiedy wejdzie na Steama?

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

I całkiem często ktoś mi oddaje.

Komentarzy:
3

Godny szejka pokój z widokiem na chmury? Właśnie je podziwiam. Otwarta butelka whisky i napełniona nią szklanka? Stoją przede mną. Chwila tylko dla siebie z dala od wścibskich oczu gości? Ochrona zaraz wróci, ale dopiero „zaraz”. Do wymierzenia sprawiedliwości potrzebny jest zatem już tylko jeden składnik: trutka na szczury.

Komentarzy:
18

Bo przecież świąteczne i sylwestrowe obżarstwo to za mało.

Komentarzy:
6

Tanie granie już dawno nie jest tylko wymysłem marketingowców – nowego Xboksa możemy kupić w abonamencie, a najnowsze gry odpalimy nawet na kilkuletniej karcie graficznej. Całe szczęście, że do tego trendu już jakiś czas temu dołączyli producenci gamingowych monitorów.

Komentarzy:
0

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z