Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

League of Legends: Z powodu protestów fanów Riot po dwóch dniach zrywa współpracę z saudyjskim miastem

Witold czwartek, 30 lipca 2020, 15:59 News
pc

Neom cieszył się statusem głównego sponsora tylko dwa dni.

Władze Arabii Saudyjskiej nie szczędzą środków na olbrzymie i szokujące drogie przedsięwzięcia. Jednym z nich jest Neom – powstaje blisko granicy państwa w prowincji Tabuk w pełni inteligentne miasto, którego wybudowanie od zera ma kosztować 500 miliardów dolarów. Chociaż jego pierwszy sektor ma zostać oddany do użytku dopiero w 2025, już teraz Neom promuje się aktywnie na świecie.

W ramach budowania wizerunku nowoczesnej metropolii podpisano kontrakt z Riot Games, dzięki któremu miasto stało się głównym sponsorem letnich League of Legends European Championship. Ogłoszoną we wtorek decyzję fani i zawodnicy przyjęli jednak chłodno. Powodem są wydarzenia związane z budową, w ramach której ze swoich ziem wyrzucani siłą są członkowie plemienia Howeitat. Jeden z jego przedstawicieli został zastrzelony przez saudyjskie służby, gdy inni są aresztowani za protesty w tej sprawie. Nie można również zapominać, że i poza tym Arabia Saudyjska nie jest wzorem swobód obywatelskich.

Po negatywnej reakcji społeczności LoL-a Riot podjął jednak decyzję o zerwaniu współpracy z Neom.

Jako firma i jako liga wiemy, że ważne jest, aby rozpoznać błędy i szybko je naprawić. Po dłuższym namyśle, pozostając niezachwianie oddani wszystkim naszym graczom i fanom na całym świecie, w tym mieszkającym w Arabii Saudyjskiej i na Bliskim Wschodzie, LEC zakończyło współpracę z NEOM ze skutkiem natychmiastowym. Starając się rozszerzyć nasz e-sportowy ekosystem, postąpiliśmy zbyt szybko, aby scementować tę współpracę, i spowodowaliśmy rozłam w społeczności, która powinna wzrastać. Chociaż w tym przypadku nie spełniliśmy stawianych przed sobą wymagań, jesteśmy zobowiązani do ponownego przyjrzenia się naszym wewnętrznym strukturom, aby upewnić się, że to się więcej nie powtórzy.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 31 lipca 2020, 8:49   taz159357
@LordPoland Przecież w tym co napisałem zawałem ogólną tezę, nie było w niej nawet jednego szczegółu. Jak będziemy tak zapatrzeni w przeszłość to równie dobrze możemy powiedzieć, że cała Europa jest ogromnym benefocjentem niewolnictwa, ponieważ do dziś wiele zawdzięcza Imperium Rzymskiemu, bez którego prawnie, społecznie, a kto wie czy nawet nie w jakimś stopniu technologicznie, bylibyśmy o wiele dekad do tyłu, a owo Imperium przecież niewolnikami stało.
piątek, 31 lipca 2020, 6:51   alistair80
@LordPoland - przede wszystkim nie trzeba zrywać współpracy ze Stanami z powodu zabijania Indian, niewolnictwa itd. sprzed wielu lat. Można to zrobić z powodu współczesnych działań. USA to żaden kraj tolerancji czy demokracji. Wiele wojen, w których brali udział było z powodu ich działań. To po prostu mocarstwo, które ma w dupie innych.
piątek, 31 lipca 2020, 6:48   alistair80
@SerwusX - żeby jeszcze te rekompensaty były coś warte, to może człowieka mniej by to bolało. Niestety w pewnie prawie każdym kraju można kogoś wywalić z jego domu i posiadłości, dać mu jakieś ochłapy, dla formalności. Jeśli ktoś mieszkał w danym miejscu wiele lat, nieraz od pokoleń i musi zaczynać od nowa, to rekompensata powinna być bardzo duża.
piątek, 31 lipca 2020, 1:38   szmotsu
@Poganin ale od Piotrka66 to sie odczep, ok? :)
czwartek, 30 lipca 2020, 20:44   SerwusX
W polskim prawie istnieje zapis o wywłaszczeniu, mogą każdego wyrzucić z posiadłości (za rekompensatą) jeżeli leży to w interesie publicznym np. budowa autostrady.
czwartek, 30 lipca 2020, 20:17   LordPoland
@taz159357 - Aha, no i jeszcze pięknie pominieta kwestia jaki kraj jest najwiekszym beneficjentem wymienionych przez ciebie obozów pracy. Niewygodne "szczególiki" pomijamy jak nie pasują do naszej narracji, co nie? ;)
czwartek, 30 lipca 2020, 20:11   LordPoland
@taz159357 - Zgadzam sie w 100% i potwierdza to tylko moje słowa w 100%. Rasizm, liczne zamieszki, supremacja ludnosci?
czwartek, 30 lipca 2020, 19:56   taz159357
@LordPoland albo z każdym rozwiniętym w średniowieczu państwem, u których niewolnictwo i zbrodnie były na porządku dziennym... Ile można tę historię ciągnąć? Przecież to było kilka/kilkanaście pokoleń temu, a obozy pracy w chinach to temat teraźniejszy...
czwartek, 30 lipca 2020, 19:23   LordPoland
@CamCygi - Może niech z Ameryką zerwą współprace w takim razie za setki lat niewolnictwa, liczne zbrodnie wojenne i takie tam? Na każdego sie znajdzie haczyk.
czwartek, 30 lipca 2020, 18:59   CamCygi
Gdyby tak Blizzard zrobił to samo z Chinami za ich obozy i inne występki.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z