Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITPlayStation, Microsoft i inne firmy dołączają do bojkotu Facebooka

Witold piątek, 3 lipca 2020, 9:26 News

Firmy nie będą umieszczać na portalu swoich reklam w ramach akcji #StopHateForProfit.

Portal Marka Zuckerberga regularnie mierzy się z oskarżeniami ze wszystkich możliwych stron. Problemy z prywatnością, wyciekami danych, wątpliwymi zapisami w regulaminie itd. doprowadziły do szeregu śledztw i procesów, jednak portal boryka się teraz z problemami, z jakimi do tej pory nie musiał.

Facebook już od dawna krytykowany jest za niewystarczające zwalczanie na swoim podwórku fake newsów oraz mowy nienawiści. By zachęcić giganta do tego typu działań ruszyła akcja #StopHateForProfit: jej celem jest uderzenie w finanse spółki i polega ona na wycofywaniu swoich reklam z Facebooka i Instagrama. W maju włączył się w nią Microsoft (pomimo współpracy obu firm przy okazji zamknięcia Mixera), czym jednak wcale się głośno nie chwalił, ponieważ świat dowiedział się o tym dopiero na koniec zeszłego miesiąca. Dołączył tym samym do m.in. Starbucksa, Forda, Coca-Coli i wielu innych globalnych marek.

Teraz swoje reklamy wycofało z portalu PlayStation. W oświadczeniu wysłanym do GamesIndustry.biz przeczytać możemy:

W ramach wsparcia dla kampanii #StopHateForProfit zawiesiliśmy na całym świecie naszą aktywność na Facebooku i Instagramie. W skład tego wchodzą też reklamy i niepłatne treści do końca lipca. Jesteśmy się za wspólną pracą (i graniem) dla dobra.

Jak na razie Facebook zapowiedział, że nie zmieni swojej politki z powodu nacisków reklamodawców.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 6 lipca 2020, 1:32   Fallschirmjager
Hatespeech def. - 1. pogląd inny niż lewicowy (głównie USA i Zach. UE); 2. Opinia nie na rękę stronie o nią oskarżającej.
Cała poprawność polityczna służy jedynie zamykaniu ust osobom nie zgadzających się z cenzurowaniem wszystkiego jak leci. To nie ma i nie będzie miało końca. Ktoś ma jakiś cel w tym wszystkim. Jak Trump wygra 2020 to jestem ciekaw jak bardzo tym radykałom odbije, co zrobią. Może nikt nie wygra, bo wzajemnie będą się oskarżać o oszustwo w wyborach, co już zostało Demokratom udowodnione.
sobota, 4 lipca 2020, 9:47   plesniak
@ZiomekGit Miło poczytać wypowiedź starego człowieka który nie rozumie treści newsa i komentarzy. Tak w skrócie - nie jakaś korporacja tylko wiele korporacji, które chcą wymusić większą cenzurę na fb. No ale jeżeli tobie nie przeszkadza coraz większe ograniczanie wolności słowa to nic dziwnego że komentarze tutaj wydają się śmieszne...
sobota, 4 lipca 2020, 0:02   ZiomekGit
Miło popatrzeć na małoletnich "wolnościowców" oburzających się i wieszczących upadek cywilizacji, z powodu że jakaś korporacja będzie mniej reklam u innej korporacji kupować :-D
piątek, 3 lipca 2020, 18:27   DarZ
Facebook ma tak świetne algorytmy, że przepuszczają "reklamy" tworzone przez zwyczajnych oszustów.
W ciągu zaledwie kilku dni trafiłem na 2 sponsorowane posty od niby znanych firm, które w tym przypadku miały z 5-6 polubień, a polegały na jakichś zapisach do losowania nagród.
Jak ufać Facebookowi?
piątek, 3 lipca 2020, 18:12   MasterKondi
@plesniak Ta tyle, że tym razem:"Lekarze go nienawidzą.." xd
piątek, 3 lipca 2020, 17:49   plesniak
@Acererak Spokojnie, reklamy będą dalej
piątek, 3 lipca 2020, 16:45   noirmistig
Aha, normalni użytkownicy wkurzają się na ew. cenzurę i usuwanie postów czy banowanie za nazywanie "następu" rowerowego. A z drugiej strony korporacje bojkotują bo chcą większej cenzury, piękna sprawa xD
piątek, 3 lipca 2020, 16:17   Acererak
Ja nie narzekam. Im mniej reklam, tym lepiej dla użytkowników...
piątek, 3 lipca 2020, 14:06   Dragantis
Oho koncerny tak się wkurzyły na przesuniecie Cyberpunka że sami postanowili pobawić się w Cyberpunk. Swoją drogą niedawno Trump groził że cofnie ustawę pozwalającą działać takim platformom jak Facebook właśnie za cenzurowanie treść. Swoją drogą jestem ciekawa czy taka zagrywka jest prawnie dozwolona bo przecież jest to zorganizowane działanie na szkodę.
piątek, 3 lipca 2020, 13:39   Deadwing
Niech żyje korporacyjny zamordyzm!

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z