Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Doom Eternal pozbywa się anti-cheata Denuvo tydzień od jego wprowadzenia

Witold piątek, 22 maja 2020, 8:42 News

Zdecydowały o tym negatywne reakcje fanów.

Najnowszy Doom zachwycił wszystkich i nic nie wskazywało na to, że cokolwiek mogłoby zwrócić przeciwko niemu fanów. Okazuje się jednak, iż łaska graczy na pstrym koniu jeździ – wprowadzenie przed tygodniem anti-cheata Denuvo doprowadziło do bombardowania gry negatywnymi recenzjami.

Dla porządku: nie mówimy o znanym i nielubianym zabezpieczeniu pirackim Denuvo, tylko jego kuzynie, którego celem jest walka z oszustami. Jego dodanie wzbudziło wśród graczy spore kontrowersje, ponieważ działa (jak niektóre inne anticheaty, w tym kontrowersyjny Vanguard od Valoranta) na poziomie jądra systemu – a bez jego uruchamiania nie włączymy nawet trybu single. Dlatego ku zaskoczeniu chyba wszystkich id Software zdecydowało się usunąć zabezpieczenie już po tygodniu. Jak napisał w oficjalnym redditowym wątku Marty Stratton, producent wykonawczy studia:

Pomimo naszych najlepszych intencji reakcja graczy jasno pokazała, że musimy ponownie ocenić nasze podejście do integracji anti-cheatu.Z tego powodu usuniem technologię anti-cheat z gry w naszej kolejnej aktualizacji na pecetach. Analizując przyszłość anti-cheatów w Doom Eternal, jako minimum musimy potraktować danie osobom grającym wyłącznie w kampanię możliwości zabawy bez oprogramowania anti-cheatowego. Podobnie musimy upewnić się, że moment integracji z anti-cheatem będzie odpowiadał oczekiwaniom graczy w konkretnych przypadkach – jak rozgrywkach rankingowych czy zawodowych – gdzie żądania system anti-cheatowego są o wiele głośniejsze.

Stratton dodał też, że decyzja o dodaniu do gry Denuvo została podjęta przed id Software, a nie Bethesdę, jak chcieliby niektórzy. Podjął również kwestię wpływu zabezpieczenia na wydajność – według wiedzy studia problemy, jakie u niektórych pojawiły się po aktualizacji, nie były powodowane przez anti-cheat, a zmianami wprowadzonymi w samym patchu (związanymi m.in. z VRAM-em). Developer odniósł się też do irytacji związanej z wymogiem używania Denuvo także w kampanii – miało to być gwarancją, że nadchodzący moduł Inwazji (mieszający singla z multi) będzie wolny od oszustw.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 22 maja 2020, 20:59   longin
Czyli teraz tryb Inwazji nie będzie wolny od oszustw? ;)
piątek, 22 maja 2020, 15:31   Dantes
Dziw bierze, że id Software usunęło Denuvo Anti-Cheat pod naciskiem negatywnych recenzji graczy no cóż lepiej późno niż wcale a najlepszą opcja dla wszystkich jest całkowita likwidacja Denuvo wtedy producenci zamiast skupiać się (wydawać pieniądze) na uciążliwych zabezpieczeniach to niech się skoncentrują na optymalizacji swoich nowych gier.
piątek, 22 maja 2020, 14:22   zadymek
Hah, gracze napadający się w singlu...wszyscy zrzynają z Diablo ;)
piątek, 22 maja 2020, 13:59   lastmanstanding
piterbro Podejrzewam, że kondomy prążkowane, dla jej (Twojej) przyjemności :D
piątek, 22 maja 2020, 11:06   gbaranek
I bardzo dobrze! Ja będę dalej kibicował gog.com
piątek, 22 maja 2020, 9:17   piterbro
Szybko poszło :) Chociaż ciekawe jakie zabezpieczenia będą chcieli wprowadzić zamiast tego.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z