Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Nintendo: Nie kończą się problemy z produkcją Switchów

Witold czwartek, 14 maja 2020, 12:59 News

Konsola firmy w wielu miejscach może pozostawać towarem deficytowym nawet do końca roku.

Nic tak nie boli Nintendo, jak myśl, że świetne wyniki ich najnowszej konsoli byłyby jeszcze lepsze, gdyby nie problemy z jej produkcją. Niestety, chociaż dla samych gier wideo pandemia nie była tak dotkliwa (kilkumiesięczne opóźnienia niektórych premier z nawiązką wynagradzają spore zyski ze sprzedaży gier już dostępnych na rynku), tak produkcja urządzeń z nimi związanych przeżywa trudne chwile.

W szczególnie nieciekawej sytuacji jest właśnie wielkie N – firma już w zeszłym roku rozpoczęła proces uniezależniania się od chińskich fabryk, jednak wciąż niektóre części wytwarzane są właśnie w tym kraju. Koronawirus wpływał więc na potencjalną dostępność Switchów od samego początku pandemii. Teraz jednak, gdy w ChRL-u praca na liniach produkcyjnych znowu ruszyła, problem stanowią komponenty pochodzące z innych krajów – Malezji oraz Filipin. Jak donosi Bloomberg, ogranicza to ostateczną liczbę konsol, które trafi w tym roku na rynek – braki możemy odczuwać nawet do 2021.

Samo Nintendo w konferencji dla inwestorów stwierdziło, że problemy produkcyjne związane z COVID-19 powinny zniknąć do lata. Jednocześnie według firmy cała ta sytuacja może doprowadzić do opóźnienia niektórych premier zaplanowanych na ten rok. Stąd zapewne rzekome wahanie dotyczące najbliższego Nintendo Direct.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 14 maja 2020, 14:33   Xellar
Chociaż musiałem przepłacić. Gdyby sytuacja była normalna, a popyt na konsole nie był tak ogromny, to pewnie udałoby mi się dostać nową konsolę z dwoma grami poniżej ceny rynkowej za każdy produkt z osobna. W obecnej sytuacji, przepłaciłem jakieś 20 funtów. Tragedii nie ma, ale nie jest to najlepszy czas na kupowanie sprzętu elektronicznego. Ceny kart graficznych też poszybowały w górę o jakieś 10-15%. Jeśli dalej będzie sytuacja się utrzymywać, to nowe PS i Xbox też mogą być droższe niż zakładano.
czwartek, 14 maja 2020, 14:26   Xellar
A żeby zostawić po sobie jakiś ślad w temacie dyskusji, to jeśli chodzi o braki w dostawach Switcha, problemem są również spekulanci wykupujący nakład i odsprzedający z dwu, czasem trzykrotnym biciem. U mnie, w Anglii, wiele sklepów musiało wprowadzić ograniczenia. Jedna osoba fizyczna może zakupić jedną konsolę. Pewnie można jakoś to obejść, bo wciąż konsole znikają od kilku minut do kilku godzin od pojawienia się w sklepach. Akurat udało mi się kupić wersję limitowaną z motywem z Animal Crossing dla córki
czwartek, 14 maja 2020, 14:19   Xellar
To jest jakiś absurd, żeby kontrolę nad tak krytyczną dla funkcjonowania państwa w obliczu pandemii/epidemii całkowicie powierzyć obcemu państwu. Wystarczy nawet odrobina wyobraźni, żeby rozrysować sobie różne scenariusze w których zdajemy się na łaskę i niełaskę obcego państwa. Można mieć nadzieję, że rządy wyciągną wnioski z obecnej sytuacji.
czwartek, 14 maja 2020, 14:12   Xellar
tommy50,
Korporacjonizm nie zna granic. Nie ma tożsamości narodowej, liczą się tylko zyski. To że takie Nintendo szuka możliwie najtańszego miejsca dla swoich fabryk jakoś mnie nie dziwi. Co dziwi mnie, to że rządy różnych państw w kwestiach strategicznych zasobów, które w określonych warunkach mogą stać się składową zdolności obrony narodowej, całkowicie polegają na liniach produkcyjnych znajdujących się w Chinach. Choćby środki ochrony osobistej. Praktycznie cały świat zaopatruje się w nie w Chinach.
czwartek, 14 maja 2020, 13:15   tommy50
Tak to jest jak jest się dziadem i nie produkuje się własnych produktów we własnym kraju.
Wyeksportowali miejsca pracy do Chin i teraz mają problem.
Najgorsze jest to, że takich głupich firm jest większośc i teraz Chińczycy rządzą światem.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z