Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Nintendo: Hakerzy mogli zdobyć dostęp do danych z ponad 150 tysięcy kont

Witold piątek, 24 kwietnia 2020, 13:20 News

Na szczęście numery kart kredytowych nie wyciekły.

Zabezpieczanie danych klientów cyfrowych sklepów od lat pozostaje jednym z najważniejszych zadań, jakie stoi przed branżowymi gigantami – niestety, nie zawsze są oni w stanie mu podołać. Do dziś pamiętamy ogromny wyciek danych z PSN-u, który doprowadził do wyłączenia usługi na kilka tygodni – straty wizerunkowe Sony naprawiało zaś przez lata. Nintendo mierzy się teraz z podobnymi problemami, chociaż w dużo mniejszej skali (a przynajmniej taką mamy nadzieję).

W ostatnich dniach gracze z całego świata zaczęli z niepokojem donosić o próbach nieautoryzowanego logowania się na swoje konta Nintendo. Skok zgłoszeń podobnego rodzaju był alarmujący, dlatego uzasadnione stało się podejrzenie, że w firmie doszło do wycieku danych. Wielkie N od razu wydało w tej sprawie krótki komunikat:

Jesteśmy świadomi doniesień o nieautoryzowanym dostępie do niektórych kont Nintendo i badamy tę sytuację.

Jednocześnie na wszelki wypadek firma zaleciła wszystkim użytkownikom ustawienie dwustopniowej weryfikacji logowania.

Po krótkim śledztwie japoński oddział ogłosił, że problem ten pojawił się na początku kwietnia i ma związek z logowaniem się przy pomocy Nintendo Network ID. Z tego powodu firma postanowiła wyłączyć tę funkcję na jakiś czas i zresetować wszystkie hasła kont, na których mogło dojść do nieuprawnionego logowania się (w tym wszystkich z Nintendo Network ID).

Firma przyznała też, że ok. 160 tysięcy kont mogło zostać narażonych w ten sposób na atak. Hakerzy mieli szansę zdobyć takie dane jak imię i nazwisko, nick w Nintendo Network ID, płeć, data urodzenia, kraj i region oraz adres e-mail użytkowników. Numery przypisanych kart kredytowych są jednak podobno bezpieczne.

Niezależnie od tego, czy korzystacie z Nintendo Network ID, warto w opcjach ustawić dwustopniową weryfikację logowania. Instrukcję, jak to zrobić, znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Nintendo,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Ciekawostka: w XVII wieku bobry uważane były za potrawę postną. Z kolei w Innsmouth...

Komentarzy:
3

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z