Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITChińczycy nie zagrają online z obywatelami innych państw

Witold piątek, 17 kwietnia 2020, 16:11 News

Wielki Firewall coraz skuteczniej odcina mieszkańców tego kraju od reszty świata.

Chińskiemu rządowi można zarzucić wiele rzeczy, ale w jednej kwestii nie zawodzi nigdy – pomysłach jak jeszcze bardziej dokuczyć swoim obywatelom. I nie chodzi nawet o jakąkolwiek opozycję polityczną, a zwykłych ludzi. Tamtejsi gracze wiedzą o tym najlepiej – wszystkie produkcje na tamtym rynku muszą zostać zatwierdzone przez odpowiedni urząd; teoretycznie tytuł może trwać w szarej strefie, jednak nigdy nie wiadomo, kiedy na jego głowę spadnie cenzorski miecz. Ostatnio przekonali się o tym zresztą twórcy Plague Inc.; nagły zakaz może dotknąć również gry sprowadzane z zagranicy, jak to ma miejsce w przypadku wykorzystywanego do politycznych protestów Animal Crossing.

Chińscy komuniści nie zamierzają jednak na tym poprzestać. Taiwan News (za Liberty Times Net) donosi o zwróceniu uwagi rządu w Pekinie na brak nadzoru nad produkcjami sieciowymi i swobodę kontaktów z graczami z innych krajów. Władze kilku miast (m.in. Pekinu i Szanghaju) pracować mają nad ustawami uniemożliwiającymi zabawę na serwerach innych niż dedykowane chińskim użytkownikom, a co za tym idzie, z osobami z innych państw. Nie będzie także możliwe kontaktowanie się z użytkownikami z innych regionów. Zakaz miałby w niedalekiej przyszłości zostać rozciągnięty na całe terytorium ChRL-u.

Dodatkowo kupowanie i ściąganie gier ma wymagać podania prawdziwego imienia i nazwiska; podobnie korzystanie z jakichkolwiek growych platform (np. Steama). Co ciekawe, w produkcjach nie będzie można ukazywać zombie czy zaraz, aby „uniknąć skojarzeń z Wuhan”. Opcje dostosowywania wyglądu postaci czy edytowania map etc. także zostaną drastycznie ograniczone – wszystko po to, aby nie dochodziło do sytuacji takich, jak w Animal Crossing.

Ograniczenia dotkną także nieletnich: po ich wprowadzeniu nie zagrają już online między 22 a 8 rano i na wewnątrzgrowe zakupy będą mogli wydać miesięcznie najwyżej 200 juanów (ok. 120zł; 16-18-latkowie przeznaczą zaś na to maksymalnie 400 juanów).

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
sobota, 18 kwietnia 2020, 9:18   MagickStalker
I dobrze... może wreszcie podniosą dupska i wyciągną sznury
piątek, 17 kwietnia 2020, 21:34   DETHKARZ
No nareszcie. Ale i tak strzelają sobie w stopę bo będzie większy sprzeciw wśród ludzi wobec rządu... Kiedyś chińczycy odzyskają wolność.
piątek, 17 kwietnia 2020, 20:09   Foxfire
@KarafPL To idź sobie jeszcze poczytaj co Ci grozi w Chińskiej Republice Ludowej za używanie VPN'a - zwłaszcza teraz w ich obecnej sytuacji.
piątek, 17 kwietnia 2020, 19:39   Jacek112
Już pomijając to jacy są chińscy gracze (chociaż osobiście nie wiem, ja się z nimi nie spotykam, na serwerach europejskich gier wszelakich ich nie widuję), cały ten ich system to jedna wielka porażka dla zwyczajnych graczy (jak zresztą wszystkich obywateli), a coś mi mówi, że to dopiero początek. Pytanie co tam Kubuś jeszcze wymyśli.
piątek, 17 kwietnia 2020, 19:00   witold
@Michalius Oczywiście chodziło o "uniemożliwiającymi". Poprawione, dzięki!
piątek, 17 kwietnia 2020, 17:51   taz159357
Nareszcie skończy się ten zalew chińskich cheaterów w bf5 z klanu [GP].
piątek, 17 kwietnia 2020, 17:48   Michalius
"(...) pracować mają nad ustawami umożliwiającymi zabawę na serwerach innych niż dedykowane chińskim użytkownikom" - ustawy te mają uniemożliwiać raczej? Chyba, że największe miasta mają mieć własne prawa które omijają ogólnochiński zakaz, ale wtedy wartoby to wyraźniej napisać?
piątek, 17 kwietnia 2020, 17:32   JillSandwich
z jednej strony trochę ich szkoda ale z drugiej reszta świata nie narzeka
piątek, 17 kwietnia 2020, 17:11   ciekawymarian
A ktoś chce z nimi grać? Ktoś próbował jakie pingi są straszne?
piątek, 17 kwietnia 2020, 17:03   EastClintwood
Niech się na cały świat zamkną fizycznie, może więcej syfiastych epidemii nam nie zafundują.

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Którą wybierzesz? Pieśń o przygodzie, wolności i historii, pieśń o zdegenerowanych bandytach na Dziwnym Zachodzie, a może pieśń o niedającej się opisać grozie?

Komentarzy:
5

Popularnemu Pac-Manowi stuka właśnie 40 lat. Takiej rocznicy nie możemy zignorować. Ale, że na jego temat pisałem dość obszernie ze 2 lata temu (CDA 02/2018), dziś tylko w telegraficznym skrócie przypomnę najważniejsze informacje na jego temat.

Komentarzy:
2

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
15

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z