Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Half-Life: Alyx – Powstaje mod przenoszący Half-Life´a 2 do VR-u [WIDEO]

Witold poniedziałek, 30 marca 2020, 13:12 News

W końcu wszyscy zrozumieją, dlaczego nie chodzimy już do Ravenholm.

Valve zagrało va banque i chyba się na tym nie przejechało. Powrót Half-Life'a nie był bowiem tym, na co liczyli od kilkunastu lat fani: zamiast wyczekiwanej „trójki”, otrzymaliśmy prequel drugiej części – i to wyłącznie w VR-ze. Studio wiedziało jednak, co robi, ponieważ Alyx okazała się dla technologii przełomowa, napędzając zresztą sprzedaż gogli na całym świecie. Produkcja ta to nie tylko prawdopodobnie najlepsza gra VR-owa na rynku, ale również po prostu bardzo dobry tytuł, w który aż żal (łączę się z wami w bólu, bo też raczej mi się to nie uda w najbliższej przyszłości) nie zagrać.

Przy naprawdę dużej popularności (jak na niszę, jaką zajmuje) nowego Half-Life'a nie musieliśmy więc długo czekać na pierwsze zapowiedzi modów. Użytkownik Vect0R postanowił przenieść do wirtualnej rzeczywistości – a tym samym także na silnik Source 2 – drugą część cyklu. Do premiery jeszcze daleka droga, ale już teraz możemy zobaczyć efekty pierwszych dni pracy.

Projekt nie jest jeszcze dostępny do pobrania, ponieważ powyższy fragment miał być jedynie drobnym testem i pokazówką możliwości. Na dalsze efekty przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Informacje o postępie prac możemy śledzić TUTAJ.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 30 marca 2020, 13:37   BadHostile
Gram w Alyx od kilku dni z nieukrywaną przyjemnością i choć nie mogę się zgodzić, że jest gameplayowo czy technologicznie rewolucyjna (bo w VR to wszystko już było), to jest to zrealizowane naprawdę wyśmienicie. I jak wygląda! Wizualnie jako gra VR bezsprzecznie najlepsza, a może stawać nawet w szranki ze zwykłymi nie-vr-owymi współczesnymi grami. Tak więc ta gra to nie rewolucja, to REWELACJA :)
poniedziałek, 30 marca 2020, 13:35   zadymek
Wow, cóż za wierność, nawet AI to debile ;)
Ale tempo coś nie tego...

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
1

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z