Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

HITCD Projekt przekazuje miliony na walkę WOŚP z koronawirusem

Witold środa, 25 marca 2020, 15:12 News

Bardzo elegancki gest ze strony największego polskiego producenta gier.

Walka z COVID-19 trwa na wszystkich frontach, a publicyści nie boją się określać jej nawet mianem III wojny światowej. Jej skutki odczuwamy wszyscy, tak jak i wszyscy staramy się przyczynić do jak najszybszego opanowania pandemii (nawet siedząc w domu). Badania nad szczepionką czy lekami wspierane są przez datki z całego świata; równie ważne jest jednak doraźne działanie mające na celu zminimalizowanie szkód wynikających z obecnej sytuacji.

Znany i lubiany CD Projekt Red również postanowił wziąć udział w tej walce, przekazując 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem. Rozdysponowanie tej kwoty (pochodzącej w połowie z budżetu firmy, a w połowie z majątków zarządu i głównych akcjonariuszy) powierzono zaś Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Firma wydała w tej sprawie oświadczenie:

Wszyscy śledzimy wydarzenia związane z koronawirusem. Rośnie liczba zachorowań, a przed służbą zdrowia stoi coraz więcej wyzwań. W tych ciężkich chwilach liczy się każda pomoc, więc przez ostatnie dni zastanawialiśmy się, jak moglibyśmy dołożyć swoja cegiełkę. Nie znamy się na kupowaniu sprzętu medycznego, masek ani kombinezonów, dlatego podjęliśmy decyzję o współpracy z profesjonalistami z wieloletnim doświadczeniem — WOŚP.

Dziś przekazaliśmy 4 miliony złotych na walkę z koronawirusem — połowę tej kwoty jako CD PROJEKT S.A., a drugą połowę prywatnie. Część prywatna została sfinansowana przez głównych akcjonariuszy oraz zarząd CD PROJEKT.

Chcielibyśmy również podziękować całej służbie medycznej i wszystkim osobom zaangażowanym w walkę z wirusem. Z narażeniem własnego zdrowia codziennie walczycie o nasze — wasza ciężka praca to dla nas inspiracja. Mamy też apel do wszystkich, którzy czytają tę wiadomość: potraktujcie poważnie to, co się dzieje wokół nas. Słuchajcie zaleceń tych, którzy znają się na zdrowiu publicznym. Zostańcie w domu i nie dajcie się wirusowi!

Pozostaje jedynie podpisać się pod powyższym apelem. Zostańcie w domu!

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: CD Projekt,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 26 marca 2020, 22:03   SolInvictus
@KUBA86pl A przepraszam, pomylilem sie, ale wielkosc kwoty akurat byla tu nieistotna.
@silvver Jesli twoja wypowiedz miala jedynie wartosc informacyjna w kwestii, o ktora nikt nie pytal, to OK.
Zwyczajnie odnioslem wrazenie, ze zestawiasz ze soba te liczby, zeby umniejszyc hojnosci REDow.
czwartek, 26 marca 2020, 17:35   silvver
@SolInvictus a co mam uważać? Nie oceniałem czy to dużo czy mało. Sam sobie na to odpowiedz. I się tez zastanów, dlaczego wiadomość o przychodach czy zysku daje w ogóle jakieś wyobrażenie o skali. Dla przykładu jak UOKiK trąbił o 3mln kary dla Morele to wszyscy jak to dużo etc a w skali ich obrotu (794mln w 2018) to niewiele.
czwartek, 26 marca 2020, 16:05   KUBA86pl
@SolInvictus Nie 2 mln, a 2 mld na TVP... Kosmiczne, nie do ogarnięcia pieniądze... 2.000.000 zł vs 2.000.000.000 zł
czwartek, 26 marca 2020, 16:02   KUBA86pl
Piękny gest, tylko wspólnie i solidarnie możemy wygrać nierówną walkę z wirusem...
czwartek, 26 marca 2020, 14:22   SolInvictus
@silvver A co powiesz o 2 mln na TVP zamiast na onkologie?! Walic drogi, walic armie, walic szkolnictwo, walic wszystko - od teraz liczy sie tylko onkologia! Zawsze znajdzie sie ktos, kto uwaza, ze 4% zysku na szczytny cel to malo. Bedzie uwazal, ze - co jest kompletnie wzgledne i niepodparte zadnymi normami - 10% byloby wystarczajco. Problem w tym, ze po nim znajda sie tacy, ktorzy to samo powiedza o 10%, a za adekwatne uznaja 20. A chodzi tu o sam fakt niemalej darowizny, o ktora nikt REDow nie prosil.
czwartek, 26 marca 2020, 13:10   Muidus
@aoetje piZ to też pośrednicy
czwartek, 26 marca 2020, 2:11   taz159357
Ehh zawsze musi się znaleźć taki ktoś jak @silvver... 4 miliony to 4 miliony, nie ważne w jakiej statystyce na to patrysz, gdyby nie chcieli wcale by grosza nie przekazali, jak tego nie zrobiły inne koncerny w branży. Pochwal się ile % ty swojego dochodu kwartalnego czy tam półrocznego przekazałeś na szpitale do walki z koronawirusem...
środa, 25 marca 2020, 21:16   Kuba3003
@silvver, to dużo
środa, 25 marca 2020, 20:29   Dan2510
@aoetje
Nie zdajesz sobie z tego sprawy ale nazywając kogoś złodziejem robisz z siebie ofiarę;)
środa, 25 marca 2020, 19:40   silvver
BTW za I półrocze 2019 grupa CD Projekt miała 51,68 mln pln zysku netto. Za cały 2019 nie ma jeszcze pełnych danych, zakładając podobnie drugą część roku oznacza to, że przekazali niecałe 4% zysku netto.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Właściciel Techlandu najbardziej bogacącym się Polakiem podczas epidemii

News
niedziela, 28 czerwca 2020

wlasciciel-techlandu-najbardziej-bogacacym-sie-polakiem-podczas-epidemii Na liście Forbesa znalazło się miejsce również dla innych przedstawicieli branży gier – choćby założycieli CD Projekt RED.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
0

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z