Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Monster Hunter World: Iceborne z kolejnymi milionami na koncie

Witold piątek, 13 marca 2020, 12:31 News

Graczom nie nudzi się polowanie na groźne bestie.

Skala sukcesu najnowszej odsłony serii zaskoczyła chyba wszystkich. Kolejne Monster Huntery zawsze radziły sobie na rynku bardzo dobrze (12 z nich, wliczając w to spin-offy, znalazło co najmniej ponad milion nabywców), ale wynik osiągnięty przez World przebił wszelkie oczekiwania.

W ciągu dwóch lat od premiery produkcja sprzedała się w liczbie 15 milionów egzemplarzy (kopie wysłane do sklepów lub bezpośrednio do klientów w wersji cyfrowej). Jest to najlepszy rezultat w historii Capcomu (drugie na liście Resident Evil 5 może pochwalić się 7,6 milionami), a przecież przed grą jeszcze długi żywot. Tytułowi pomaga również bardzo udany dodatek Iceborne, który sam zgromadził przy sobie tłumy użytkowników.

Dokładniej zaś 5 milionów – takim wynikiem pochwalił się dziś wydawca. Wydane na konsolach we wrześniu, a na pecetach w styczniu rozszerzenie poradziło sobie tym samym lepiej niż wszystkie pozostałe produkcje z tej serii; ba, gdyby traktować je jako oddzielną grę, byłoby siódmą najlepiej sprzedającą się grą Capcomu. Oczywiście takie porównanie ma umiarkowany sens (sukces Iceborne'a jest przecież sprzężony z sukcesem Monster Hunter World), ale pokazuje, jak popularny jest to tytuł.

Wciąż zresztą rozwijany: tylko w najbliższych dniach pecetowcy będą mogli zmierzyć się z nowymi wyzwaniami (na konsolach dostępnymi od stycznia), a kolejne nowości są w drodze. Zresztą już od maja obie wersje będą otrzymywać świeżą zawartość w tym samym czasie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 13 marca 2020, 12:44   zulwiowy
ehh jak ja sie odbiłem od tej gry, aż szkoda, może kiedyś wróce

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z