Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Microsoft: „Naszymi głównymi konkurentami są Amazon i Google, nie Nintendo i Sony”

Witold czwartek, 6 lutego 2020, 13:52 News

Zdaniem firmy przyszłością grania jest streaming, nie tradycyjne konsole.

Przyzwyczailiśmy się do myśli, że w naszej branży nie ma nic ważniejszego niż premiera nowej generacji konsol. Niecierpliwie wyczekujemy zapowiedzianych na końcówkę roku PS5 oraz Xboksa Series X i słusznie zakładamy, że dla graczy będzie to wydarzenie kluczowe. Microsoft, jak się okazuje, patrzy już w przyszłość, pokładając nadzieje nie w swoim nowym urządzeniu, a streamingowej usłudze xCloud.

W wypowiedzi dla portalu Protocol Phil Spencer wypowiedział bowiem zaskakujące dla wielu słowa:

Kiedy mowa o Nintendo i Sony... mamy do nich mnóstwo szacunku, ale to Amazona i Google widzimy jako głównych konkurentów na przyszłość. To nie jest lekceważenie Nintendo i Sony, ale tradycyjne firmy z branży gier są pozostają w pewnym stopniu nieco z tyłu. Wydaje mi się, że mogą spróbować odtworzyć to, co zrobiliśmy przy Azure, ale my przez lata zainwestowaliśmy w technologię chmury dziesiątki miliardów dolarów.

Szef działu Xboksa stwierdził też, że jego firma byłaby skłonna współpracować z innymi producentami konsol nad cross-playem etc. Dodał przy tym:

Nie chcę brać udziału w wojnach między różnymi formatami, kiedy Amazon i Google koncentrują się na wciągnięciu w granie 7 miliardów ludzi na całej Ziemi. Ostatecznie taki jest przecież cel.

Odpowiedzialny za Stadię Phil Harrison z Google wtórował mu w przekonaniu o nieodległym triumfie grania w chmurze.

W szerszej perspektywy całej branży widzimy teraz przejście od gier powiązanych z konkretnymi urządzeniami, czyli modelu obowiązującego przez ostatnie 40 lat, do modelu, w którym to centrum danych stają się platformą. To przejście do technologii chmury będzie decydującą zmianą w sposobie tworzenia gier i grania w nie.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że wczoraj oficjalnie wystartowało GeForce Now, dostępne również w Polsce, które pozwala streamować gry z naszego Steama czy Battle.netu na słabsze komputery lub komórki.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 7 lutego 2020, 20:27   LordPoland
Po przetestowaniu GeForce Now zgadzam sie z Microsoftem.
piątek, 7 lutego 2020, 13:39   robin81
Po co komu konsola jak może stremować se grę na telewizorze
piątek, 7 lutego 2020, 11:05   VondesSznycel
chodzi mi o to, że konkurentem dla sony jest dział hed microsoftu, ale główną działalność microsoft koncentruje obecnie na chmurze, tu jego konwentem jest amazon i google, a nie sony. Co to oznacza dla graczy, żę na razie chmura musi się przyjąć, i zaadaptować. Tak naprawdę Sony realnie konkuruje w usługach sieciowych z Microsoftem na konsoli, tylko przez opieszałość z lokalizacją tych pierwszych.
piątek, 7 lutego 2020, 10:55   VondesSznycel
dział przynosi straty, dlatego, również, że się zwyczajnie rozrasta, stale powiększa, chodzi na zakupy i takie tam. Ale z punktu widzenia biznesowego i strategicznego, ciężko mówić aby Microsoft konkurował z Sony, ograniczając się tylko do działu HED, można tak powiedzieć, ale już nie jako cała Frima gdzie cloud to większa cześć dochodów, tam sony nie ma, więc nie jest konkurentem, przynajmniej na razie nie.
piątek, 7 lutego 2020, 10:49   le_Fey
@ VondesSznycel
Jak to mówią "bym się zgodził" z przedmówcą, ale Micro ewidentnie mówi o "chmurze" w kontekście "gamingu", a to jak na razie " bujanie w chmurach".
piątek, 7 lutego 2020, 10:20   Fallschirmjager
Ta, stadia właśnie stała się f2p.
piątek, 7 lutego 2020, 10:12   VondesSznycel
popatrz na wyniki finansowe Sony i Microsoftu. Podczas Gdy głównym (może jedynym rentowym działem Sony) jest game'ing, to u microsotu jest to chmura, Która kolejny rok z zrzędu zwiększa zysk. Także można powiedzieć, że Microsoft bawi się z sony w game'ing, ale zarabiać zarabia na chmurze. Więc jej głównymi oponentami są firmy działające w tej branży. To po prostu naturalne, co nie znaczy, że Microsoft odpuścił sobie przychody w Home and Entertainment Division,
piątek, 7 lutego 2020, 9:14   VondesSznycel
le_Fey, to żadne bujanie w obłokach, ale fakty, od x lat cloud jest głównym rynkiem działalności Microsoftu, tu nie ma Sony, sony na tym rynku po prostu nie jest głównym graczem, tylko majstrem w szopie. Gaming to po prostu kolejny krok i Microsoft bierze udział w wyścigu, a jego konkurentami waśnie są Google i Amazon, nie w samym segmencie gier, ale w usługach chmurowych ogólnie. To rynek który już jest a nie który powstanie, usługi chmurowe są częścią którą ludzie zaakceptowali i z niej korzystają.
piątek, 7 lutego 2020, 8:49   le_Fey
Taka "deklaracja" Microsoftu tuż przed ogłoszeniem nowej konsoli? Nie wróży to dobrze. To jakby przygotowywali swoich klientów na coś"słabszego"w porównaniu do Sony i mówili " wiecie my tak naprawdę mamy to w d..., my będziemy "bujać w chmurach" ;P
Ktoś liczy, że granie "w chmurze" będzie "tanie"? To niech poczeka jak zniknie granie tradycyjne, nie będzie alternatywy i wtedy korporacje "od chmur" sięgną po kalkulatory cen ;)
czwartek, 6 lutego 2020, 23:51   tommy50
Głupie jest też wydawanie tysięcy złoty na upgradowanke komputera dla gier... Rozumiem upgradowanke komputera do pracy, by wygodniej i szybciej zarabiać pieniądze, ale do gier?Kolejna sprawa to jakość samych gier. Mikroplatnosciani internet je dobija. Ceny gier wraz z dlc powalają, widzimy przyszłość w grach typu gamepass, a co jakby ten gamepass się odpalał bezpośrednio na TV?
Zero śmieci koło telewizora, kabli i niskie zużycie prądu i miejsca w mieszkaniu.
Marzenie.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Głuchowski to przede wszystkim ojciec Uniwersum Metro 2033 – powieści z tego cyklu zapewniły mu popularność i dały początek świetnej serii gier. Autor parę razy już jednak udowodnił, że potrafi uciec od klaustrofobicznych klimatów. Tym razem jest podobnie – ale też nie do końca. Bo klimat postapo można wyciskać z każdej ze stron.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z