Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Star Wars Jedi: Upadły zakon sprzedało się świetnie, EA liczy na jeszcze więcej

Witold piątek, 31 stycznia 2020, 8:28 News

Dodatkowo: sprzedaż cyfrowa stanowi zdecydowanie większą część przychodów wydawcy, na kolejnego Battlefielda jeszcze poczekamy, a Simsy 4 mają już 20 milionów graczy.

Gracze przy okazji każdego większego sukcesu tytułu dla pojedynczego gracza uwielbiają wypominać Electronic Arts pamiętne „bardzo mało osób gra w kampanie singleplayer” i skupienie się w związku z tym na wieloosobowych aspektach produkcji. Samo EA poszło w końcu po rozum do głowy, dając Respawnowi szansę na zrobienie Upadłego zakonu – tytułu pozbawionego mikropłatności, DLC czy jakichkolwiek interakcji z innymi ludźmi. Fani byli zachwyceni, nawet pomimo tego, że dzieło ewidentnie zostało wypuszczone przedwcześnie – i chociaż oceny krytyków były przyzwoite, to dopiero sprzedaż pokazała, jak słuszną decyzją było stworzenie singlowej gry Star Wars.

Przy okazji raportu wydawcy za trzeci kwartał roku finansowego 2019/2020 poznaliśmy przybliżoną liczbę kopii, w jakiej rozeszła się gra. Szacunki firmy zakładały, że będzie oscylować między 6 a 8 milionami – i faktycznie tak było. Upadły zakon wysłano do sklepów przed końcem grudnia 8 milionów razy. Dodatkowo EA spodziewa się, iż do końca marca gra dobije do 10 milionów.

Oprócz tego dowiedzieliśmy się, że aż 70% (1,12 miliarda z 1,59 miliarda dolarów) wszystkich przychodów netto Elektroników pochodziło ze sprzedaży cyfrowej (w tym również mikrotransakcji etc.). Niemała w tym zasługa FIFA Ultimate Team, które zanotowało wzrost liczby rozgrywanych meczów o 40% w stosunku do poprzedniego roku. Przy tym jeżeli chodzi o same kopie gier wciąż przewagę ma tradycyjny model dystrybucji, chociaż dość niewielką – pudełkowe edycje odpowiadają za 51% przychodów sprzedanych egzemplarzy.

Do końca marca mamy się także nie doczekać więcej tytułów od tego wydawcy. W przyszłym roku finansowym otrzymamy za to aż 14 nowych produkcji, jednak nie będzie wśród nich – zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami – Battlefielda. Blake Jorgensen potwierdził, iż kolejnej odsłony serii shooterów doczekamy się dopiero w roku finansowym 2022 (czyli od kwietnia 2021 do marca 2022).

Electronic Arst pochwaliło się również, że The Sims 4 przekroczyło barierę 20 milionów graczy na całym świecie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
niedziela, 2 lutego 2020, 20:28   mongol13
No patrz, wystarczyło tylko zluzować z niechcianymi mechanikami i nagle gra się sprzedaje, kto by pomyślał
sobota, 1 lutego 2020, 22:22   Scouser
Scorpix - te zyski poniżej oczekiwań i tak są w top zysków jeśli chodzi o przychody więc być może księgowi Disneya lekko zapędzili się z ocenami tego ile można zarobić - nadal ich przychody przewyższają koszty reklam do tego jak mówisz zaBawki i inne sprawy więc będą robić dalej, ja tam wolę by Disney jednak robił te filmy niż nie robił i by co 3 nawet film był dobry bo utopienie całkowite marki Star Wars tak jak było to za Lucasa nie jest normalne, u niego bym czekał do emerytury na następny film...
sobota, 1 lutego 2020, 16:38   Scorpix
Z drugiej strony zawsze można sobie podbić oceny i sprzedaż biletów :)
https:cosmicbook.news/disney-manipulated-captain-marvel-perception
sobota, 1 lutego 2020, 16:35   Scorpix
@Scourser
https:boundingintocomics.com/2020/01/12/star-wars-the-rise-of-skywalker-labeled-a-box-office-disappointment/
Nie pisałem też, że ta klęska powstrzyma Disneya przed tworzeniem kolejnych dzieł w uniwersum Star Wars, bo jeśli nawet filmy wychodzą słabe i zyski są poniżej oczekiwań, to zabawki i pamiątki wciąż dobrze się sprzedają.
sobota, 1 lutego 2020, 16:09   Scouser
Scorpix - ale skąd Ty to wiesz? Jesteś ich księgowym? :) Disney jest mega bogaty i te zarobki nie pogrzebią marki star wars, dalej będą robić filmy co rok.
sobota, 1 lutego 2020, 8:48   fanboyfpsow
@scouser dokładnie.
sobota, 1 lutego 2020, 5:32   Scorpix
Zobaczymy co z tego wyjdzie, choć na cuda nie liczę.
@Scouser
Inwestorów nie obchodzi, że film dużo zarobił, ale to, że zarobił o wiele mniej niż OCZEKIWANO. Dlatego jest to porażka finansowa.
sobota, 1 lutego 2020, 2:18   taz159357
Może sukces gry single poskutkuje produkcją 4 części Dead Space, albo Crysisa.
piątek, 31 stycznia 2020, 23:55   Scouser
fanboyfpsow - jeśli chodzi o ME to były 3 dobre gry ;) Niestety od EA nie ma co oczekiwać cudów, jedna jaskółka wiosny nie czyni... Zniszczyli Simsy, Sim City, pokarali Andromedą, nie mieli pomysłu na Medal of honor, pogrzebali Comand and Conquer...
piątek, 31 stycznia 2020, 20:16   fanboyfpsow
Albo

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z