Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Riot Forge: Czeka nas zalew gier w uniwersum League of Legends?

Witold piątek, 6 grudnia 2019, 11:38 News
pc

Nowa inicjatywa studia stawia na zewnętrznych developerów.

Jeszcze ciepłe są wieści o tym, że podczas tegorocznego The Game Awards usłyszymy zapowiedź zupełnie nowej gry osadzonej w uniwersum najbardziej znanej moby świata. Bez wątpienia było to niemałe zaskoczenie, jednak wpisujące się w większą ofensywę Riotu, którą firma właśnie przeprowadza (za sprawą m.in. karcianki Legends of Runeterra). Ciekawy jest również fakt, iż za produkcję odpowiadać będzie zewnętrzne studio, a twórcy LoL-a zajmą się tylko jej wydaniem.

Dzisiaj wiemy już nieco więcej na temat Riot Forge, nowej inicjatywy odpowiadającej za „rozszerzenie uniwersum League of Legends”. Na czele działającego od września 2018 oddziału stoi Leanne Loombe, w przeszłości zajmująca się serią Need for Speed, a od ponad 3 lat producentka w Riocie. Misją zespołu jest „trafienie do graczy za pomocą różnych gatunków i na różnych platformach”, jednak środkiem do tego jest ścisła współpraca z zewnętrznymi developerami (którym okazjonalnie pomagać mają twórcy samego LoL-a). Jak na razie nie wymieniono żadnych konkretnych studiów, ale, jak już wspominałem, pierwsze poznamy już za tydzień.

Riot zachęca jednocześnie wszystkich chętnych twórców do współpracy. W tym miejscu możecie zostawić firmie kontakt do siebie, jeżeli macie pomysł i jesteście zainteresowani... oraz oczywiście możecie pochwalić się jakimś konkretnym doświadczeniem.

Przypomnijmy, że wewnętrzne studia developera pracują w tej chwili nad co najmniej czterema projektami: karcianką Legends of Runeterra, bijatyką w świecie LoL-a oraz niezwiązanym z nim taktycznym multiplayerowym FPS-em. O ostatniej grze wiemy tylko tyle, że pozwoli nam przemierzać Rueterrę ze znajomymi.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
Nikt jeszcze tego nie skomentował.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z