Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

League of Legends (wraz z Teamfight Tactics) zmierza na konsole i urządzenia mobilne [WIDEO]

Witold środa, 16 października 2019, 8:54 News
pc

Do tego firma zapowiedziała kilka innych projektów: taktycznego shootera, bijatykę w świecie LoL-a oraz nieokreślony wieloosobowy twór. A także... menadżer drużyn e-sportowych?

Świętowanie dziesięciolecia najlepszej Moby na rynku (wybaczcie, fani Doty, LoL zawsze w sercu) faktycznie zaczęło się z przytupem. Twórcy ogłosili bowiem, że po dekadzie na rynku jedna z najpopularniejszych gier świata przypuści szturm na konsole i – co może ważniejsze – komórki oraz tablety.

Możemy tylko zastanawiać się, dlaczego Riot tak długo zwlekał z takim projektem, jednak z pewnością portu nie ułatwiała sama rozgrywka. Trudno wyobrazić sobie klasyczne Moby obsługiwane inaczej niż myszką (mimo że przecież na mobilkach podobne tytuły również radzą sobie nie najgorzej) – i developerzy dobrze o tym wiedzą. Dlatego zaznaczają, że Wild Rifts – bo tak się będzie zawała ta wersja LoL-a, nie będzie zwykła konwersją :

Jest to zupełnie nowa gra zbudowana od podstaw, aby zapewnić dopracowaną i odpowiednią rozgrywkę jak w LoL-u, która będzie warta czasu graczy.

Największą zmianę będzie bez wątpienia sterowanie oparte na gałkach analogowych – myślę, że ci, którzy grali najpierw w wersję pecetową Diabloo III, a później w konsolową rozumieją, jakie zmiany to wprowadza. Same mecze również będą krótsze – mają zabierać ok. 15 min i przeważnie kończyć się przed 20 minutą (więc „surr at 20” zmieni się w „surr at 10” lub coś w ten deseń).

Dodatkowo Riot ogłosił, iż autobattlerowy tryb Teamfight Tactics pojawi się na komórkach – tutaj akurat większych problemów z przeniesieniem w nowe środowisko być nie powinno. Zawita na nie już w pierwszym kwartale 2020.

Jakby tego było mało, zapowiedzi firmy na tym się nie skończyły. Oprócz karcianki w świecie League of Legends, w przyszłości dostaniemy prawdopodobnie trzy gry zwane jak na razie Projektami A, L oraz F.

Pierwszy z nich ma być taktycznym shooterem opartym na rywalizacji rozgrywającym się na Ziemi w niedalekiej przyszłości – nie brzmi to wyjątkowo oryginalnie, ale jeszcze bym tytułu nie skreślał.

Drugi to bijatyka w świecie LoL-a, o której plotkowano już długi czas. O trzeciej z produkcji, Projekcie F, wiemy tylko tyle, że twórcy przy jego okazji „badają możliwości przemierzania Runeterry [miejsca akcji pierwowzoru – red.] ze znajomymi”. Brzmi ciekawie, ale zupełnie nie mam pojęcia, o co może chodzić.

Wyjątkowo intrygujący jest za to LoL Esports Manager, w którym wcielimy się w tytułowego menadżera drużyny e-sportowej (rzecz jasna grającej w produkcję Riotu). Oprócz budowy drużyny (złożonej z prawdziwych zawodników) podejmiemy też decyzje o strategii podczas meczu, wybierzemy postaci oraz zdecydujemy, których bohaterów zbanować etc. Do tego grać będziemy mogli sam lub mierząc się z innymi ludźmi (także w rozgrywkach rankingowych). Pomysł przedziwny, ale w tym szaleństwie jest metoda. Zwłaszcza że część zarobków gry ma trafiać do samych zespołów, co w zamierzeniu ma pomóc w rozwoju całej sceny. Tytuł zadebiutuje przy okazji startu League of Legends Pro League 2020.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
środa, 16 października 2019, 20:38   2real4game
Czyli jednak w końcu Tencent rozpoczął swoje rządy.
środa, 16 października 2019, 11:47   wilk252
@b00gi wiem, zdaję sobię z tego sprawe, ale fun możliwości zagrania z kolegami pc by mi wystarczył
środa, 16 października 2019, 11:05   b00gi
@wilk252 crossplay byłby bez sensu, o ile w fpsach dobry gracz konsolowy ma jakieś szanse w starciu z PC-towcem, tak w lidze przewaga klawiatury i myszki byłaby kolosalna.
środa, 16 października 2019, 10:12   arturdzie
Project A na pierwszy rzut oka wygląda jak połączenie Counter-Strike z Overwatch.
środa, 16 października 2019, 9:52   wilk252
Po tytule liczyłem, że będzoe crossplay, ale jak przeczytałem że będzie się rózniła od wersji pc to nie ma na to szans, szkoda.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
6

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Zanim rzucimy
naszą wewnętrzną bestię 
w wir nadprzestrzeni.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z