Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Minecraft najczęściej oglądaną grą 2019 na YouTube – ponad 100 miliardów wyświetleń

Wokulski czwartek, 5 grudnia 2019, 21:16 News
pc

Z drogi śledzie, Minecraft jedzie.

Pomimo premiery sięgającej 10 lat wstecz, popularność Minecrafta nie przestaje zaskakiwać. W tym roku byliśmy świadkiem kolejnego, niespodziewanego boomu na grę. W wyniku złożenia się wielu czynników (do których należały m.in. bardzo popularna  seria letsplayów od PiewDiePie’a oraz odpływ graczy z konkurencyjnego Fortnite spowodowany dyskusyjnymi aktualizacjami) kanciasta produkcja przeżyła rozkwit.

Ten szał nie mógł pozostać bez wpływu na liczby. Youtube udostępnił właśnie statystyki oglądalności gier za 2019 rok, z których wyłania się prosty obraz: Minecraft pokonał wszystkich osiągając 100,2 mld wyświetleń.

Na drugim miejscu znalazł się oczywiście Fortnite z wynikiem 60,9 mld. Nawet akcja z pochłonięciem mapy przez czarną dziurę ani premiera Rozdziału Drugiego nie pomogły w zdetronizowaniu króla.

Trzecie miejsce przypadło serii GTA z 40 mld, zaś piąte Robloxowi: tu mowa o 29,6 mld.

Wygląda na to, że kanciasty sandbox wrócił tam, skąd nadszedł; szacuje się, że gdyby nie hulające u początków drugiej dekady virale, prawdopodobnie nigdy nie udałoby mu się osiągnąć obecnej popularności. Lub zajęłoby to o wiele dłużej. Bo który z młodszych czytelników CDA nie pamięta fazy na produkcje JJayJokera, animacje Machinimy czy tłumaczone twory pokroju Wielkiego Miksu Minecrafta?

Warto przy tym wspomnieć, że dane pochodzą z tegorocznego YouTube Rewind, wydawanego co roku filmu podsumowującego ostatni rok na platformie Google. Po przytłaczająco negatywnym odbiorze poprzedniego, twórcy zdecydowali się na zaprezentowanie suchych statystyk. Wideo możecie obejrzeć poniżej:

 

 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
poniedziałek, 9 grudnia 2019, 16:47   Janmax
@arturdabrowsky W języku angielskim Bilion znaczy Miliard.
niedziela, 8 grudnia 2019, 10:28   Wiedzmin673
100 milnionów wyświetleń to pewnie same dzieci oglądają Minecrafta
sobota, 7 grudnia 2019, 12:47   arturdabrowsky
100 bilionów

O autorze

Wokulski

Podobne newsy

Minecraft: Projekty edukacyjne w grze dostępne za darmo

News
środa, 25 marca 2020

minecraft-projekty-edukacyjne-w-grze-dostepne-za-darmo- Nauka poprzez zabawę to nic – nauka poprzez Minecrafta to dopiero rzecz warta świeczki.

Komentarzy:
2

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…ale w wyobraźni frunę na skrzydłach indyków!

Komentarzy:
2

Strażnicy powrócą za około dwa miesiące. W jakiej są kondycji?

Komentarzy:
1

Myśl na dziś: Często o najfajniejszych chwilach w naszym życiu dowiadujemy się dopiero od świadków.

Komentarzy:
1

Jak w kilku słowach scharakteryzować najnowszego FPS-a id Software? Otóż Doom Eternal to survival horror. Tyle, że tym razem to gracz jest źródłem grozy, tym straszliwym monstrum niosącym śmierć i zniszczenie, a demony istotami rozpaczliwie walczącymi o życie. I jest to zdecydowanie nierówna walka.

Komentarzy:
17

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z