Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Project xCloud nie będzie oferował gier na wyłączność

Witold poniedziałek, 25 listopada 2019, 13:23 News

Microsoft zdementował pogłoski krążące po internecie.

Google Stadia na nowo rozbudziła zainteresowanie branży streamingiem gier. Nawet jeżeli recenzenci raczej chwalą samą technologię (chociaż zależy to też oczywiście od tego, jak daleko znajdują się od najbliższego serwera Google), to jednocześnie wszyscy zgadzają się co do jednego: nie bardzo wiadomo, do kogo usługa ta jest skierowana. Kupowanie tytułów zamiast jakiejś usługi abonamentowej nie przemawia do każdego w przypadku chmury, a fakt, że większość obiecywanych funkcji jeszcze nie działa (nie mówiąc o problemach z tymi, które są obecne), wcale nie zachęca do korzystania z tej platformy.

Paradoksalnie więc najwięcej na premierze Stadii zyskać może Microsoft. Podczas ostatniego Inside Xbox Project xCloud poświęcono sporo czasu, a firma skupiła się nie na samej technologii, a całej otoczce wokół niej. Usłyszeliśmy więc o wsparciu dla padów wszelkiej maści (w tym także DualShocka), łatwości programowania na tę usługę i rzecz najważniejszą: w przyszłym roku xCloud wejdzie do oferty Xbox Game Passa. Oznacza to, że w zamian za kilkadziesiąt złotych miesięcznie otrzymamy (tzn. niekoniecznie my w Polsce, bo nie wiadomo, kiedy zadebiutuje to w naszym kraju) dostęp do grania w chmurze w setki tytułów.

Nic więc dziwnego, że temat ten znalazł się w centrum uwagi całej branży. Odpowiedzialny za Project xCloud Kareem Choudhry w jednym wywiadzie nieopatrznie wypowiedział zdanie na temat gier na wyłączność.

Jeśli chodzi o exclusive'y, jesteśmy na etapie wczesnych rozmów z developerami z naszych i z zewnętrznych studiów, ale nie mamy nic do ogłoszenia.

W świat poszła więc wiadoma wieść, którą Microsoft postanowił jednak wyjaśnić.

Badamy różne nowe możliwości, które daje nam chmura. Mimo to nadal jesteśmy zaangażowani w podejście do streamingu gier jako uzupełnienia konsol i nie planujemy w tej chwili produkcji przeznaczonych wyłącznie dla chmury.

Oczywiście „w tej chwili” zostawia otwartą furtkę, ale nie oszukujmy się, gigant z Redmond od jakiegoś czasu dąży do jak najszerszego otwarcia swojej oferty (vide ekspansja Xbox Game Passa na pecetach i xboksowe hity pojawiające się od razu także na komputerach), więc takie działanie byłoby dość dziwne. 

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Microsoft,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
wtorek, 26 listopada 2019, 13:20   CyberKiller40
Hoo-rah! :-)
wtorek, 26 listopada 2019, 10:21   gbaranek
I dobrze
poniedziałek, 25 listopada 2019, 15:51   susscrofa
chyba tak
poniedziałek, 25 listopada 2019, 14:41   Samigraj
HURA?

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

…mamusia ubiła tylko dlatego, że zaciął się na ścianie budynku.

Komentarzy:
6

Ja też nie wiedziałam aż do piątku, a teraz dzielę się tą wiedzą z Tobą.

Komentarzy:
8

…i tracę punkt poczytalności.

Komentarzy:
3

Głuchowski to przede wszystkim ojciec Uniwersum Metro 2033 – powieści z tego cyklu zapewniły mu popularność i dały początek świetnej serii gier. Autor parę razy już jednak udowodnił, że potrafi uciec od klaustrofobicznych klimatów. Tym razem jest podobnie – ale też nie do końca. Bo klimat postapo można wyciskać z każdej ze stron.

Komentarzy:
8

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z