Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Pokémon Sword/Shield biją rekordy w Japonii

Witold środa, 20 listopada 2019, 11:57 News

Nintendo Switch dzięki nim przekroczył kolejną magiczną barierę.

Nowe Pokémony to wyjątkowo ciekawy przypadek. Z jednej strony zebrały bardzo dobre oceny od krytyków i są potencjalnie najlepszą częścią do rozpoczęcia przygody z serią. Z drugiej – wieloletni fani słusznie wskazują całą górę mankamentów, w tym nieobecność wielu potworów (nie zdobędziemy ich nawet dzięki wymianie), mały postęp w warsie audio-wizualnej czy skromny post-game.

Niezależnie od tego, co uważamy o samej jakości gry, wszyscy jesteśmy chyba świadomi, jak ważnym wydarzeniem była jej premiera w świecie miłośników Nintendo. Dowodem na to jest wynik, jakim pochwalić się mogły Sword i Shield po trzech dnia od debiutu. Magazyn Famitsu donosi, że w samej Japonii w tym czasie sprzedano ok. 1,365 miliona kopii. Jest to nowy rekord dla Switcha – poprzedni należał do Super Smash Bros. Ultimate (1,23 miliona).

Co ciekawe, także sama konsola odnotowała wzrost zainteresowania w tym okresie (do klientów trafiło w zeszłym tygodniu ponad 180 tysięcy sztuk). Dzięki temu może pochwalić się liczbą 10 milionów egzemplarzy wysłanych do sklepów w rodzimym kraju (łącznie z Litem). Oznacza to, że ok. 1/4 wszystkich kopii Switcha (41,67 milionów na całym świecie do końca września) znalazła swoich właścicieli właśnie tam.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 21 listopada 2019, 12:56   Bluearga
rvn10 w sumie podsumował te poki w jednym komentarzu. Japończykom się podoba, bo oni są ześwirowani na punkcie poków i ich jarają nawet poke-kupy więc no... Dla bardziej normalnych części świata to najgorsza część ze wszystkich. Osobiście już wolałam te Mega Ewolucje, chociaż były słabo zbalansowane. To łapanie giga-poków to kicz jakich mało.
czwartek, 21 listopada 2019, 5:18   Scorpix
Te napisy effective, not very effective, very effective pod ruchami, to już kompletnie mnie wybiły z równowagi. Gamefreak zaczął uważać graczy za imbecyli, że musi aż tak pokazywać, jaki ruch użyć? Co następne? Wskazywanie, którego poka powinieneś użyć?
środa, 20 listopada 2019, 21:59   calenelda
Bardzo liczyłem na te Poki, a tak cóż, czekam na BOTW2.
środa, 20 listopada 2019, 21:36   SerwusX
To jest bodajże jedyna seria, w przypadku której nie rozumiem dlaczego grafika musi wyglądać koniecznie jakby grę wydano kilkanaście lat temu? Te tekstury podłoża to już w ogóle śmiech na sali.
środa, 20 listopada 2019, 20:32   silvver
@rvn10 zapomniałeś jeszcze o problemach technicznych typu wczytywanie postaci, znikanie trenerów podczas walki na oczach gracza, częściowy brak animacji, brak z 60% pokemonów.
I gra jest po prostu brzydka w lasach - dla porównania Breath of the Wild, Xenoblade 2.
środa, 20 listopada 2019, 19:15   rvn10
- Brak dialogów
- Przestarzałe animacje / brak ulepszeń względem tych z 3DSa
- Trzymanie się przestarzałego silnika, co widać chociażby przy pojawianiu się obiektów na ekranie (takie coś przy 3DSie
- Brak wyzwania w grze (nie mówię aby robić z tej gry Dark Souls ale chociaż dawać wyzwania graczowi tak aby nie przechodził jej mimowolnie)
- Odrzucenie koncepcji TM/HM które służyły do odblokowania nowych ścieżek (tutaj mamy absurdalną liniowość)
- Miałka fabuła
środa, 20 listopada 2019, 18:51   AmberMozart
nadal najlepsza pozostaje generacja piąta, ale obecna jest zaraz za nią. jasne, boli brak wielu pokemonów, nawet jeśli tylko lezały w boxie, ale żeby wszystkie gry miały tylko takie wady... walki z innymi udźmi są lepiej zbalansowane, nowa mechanika nie jest przesadnie mocna ja wcześniejsze, a i stworki mają w większości dobry design. i połowy pokedexu nie zajmują legendy
środa, 20 listopada 2019, 18:22   rvn10
Japończycy mają fioła na punkcie poków czyli było to do przewidzenia.Inna sprawa ze te poki to najgorsza część od lat.
środa, 20 listopada 2019, 16:23   YogoWafel
Podobno jest jeszcze większe trzymanie za rączkę, niż kiedykolwiek. A szkoda, gdyby tylko był jakiś suwak trudności to pewnie bym kupił (razem z konsolą), ale po Sun i Ultra mam już dosyć, wszystkie walki da się banalnie przechodzić będąc pare poziomów poniżej przeciwników używając losowych ruchów
środa, 20 listopada 2019, 15:34   konio52
Nie kupię tych poksów, chociaż miałem tylko dla nich zaopatrzyć się w Switcha. Patrząc na listę stworków wycięli CAŁY mój dream team. Gdzie jest Nidoking, Scyther? co się stało z Blastoisem i Venusaurem? Alakazam? Dragonite? Magmortara i Electivire też nie ma...i jeszcze sporo innych które lubiłem. Meh

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z