Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

World of Warcraft Classic: Pora zapolować na współgraczy i ogromnych bossów

Witold piątek, 15 listopada 2019, 11:43 News
pc

Zgadliście: na dobre ruszyła faza druga.

Przed trzema miesiącami po blisko 15 latach dane nam było powrócić raz jeszcze do Azeroth, które pokochaliśmy. Wielu pozostało sceptycznych, mówiąc, że „wydaje nam się, że tego chcemy, ale tak naprawdę nie chcemy”, a niejeden twierdził, iż Classic umrze w miesiąc po premierze, kiedy wszyscy znudzą się niedzisiejszą rozgrywką. O tym, że tak się nie stało, mówić chyba nie muszę – stareńki WoW nie tylko doprowadził do najwyższego wzrostu liczby subskrybentów w historii marki, ale – co ważniejsze – zatrzymał przy sobie wielu graczy nawet dłuższy czas po debiucie, dzięki czemu gra osiąga lepsze wyniki niż wcześniej.

Blizzard stanął przed problemem „niezrównoważonego rozwoju” – niektórzy gracze wciąż nie wbili 60. poziomu (w Classicu może to trwać miesiącami, jeżeli nie masz wystarczająco dużo czasu), gdy spora część czyści już bez trudu obecne na premierę rajdy i zaczyna się powoli nudzić. Firma nie chciała jednak uruchamiać drugiej fazy (z łącznie sześciu), dopóki z gry nie zniknie layering (technologia tworząca wirtualne alternatywne światy pozwalająca poradzić sobie z ogromną liczbą graczy bez sięgania po kolejki). Podczas Blizzconu dowiedzieliśmy się, że będzie miało to miejsce jeszcze w listopadzie, a wczoraj oficjalnie rozpoczął się kolejny rozdział w historii WoW-a.

Powiedzmy sobie: w miarę skromny, chociaż istotny. Po Dire Maul, specjalnym wysokopoziomowym dungeonie, mogliśmy już biegać od jakiegoś czasu. Nowością w PvE są za to Azuregos (zresztą już przez niektórych ubity) oraz Lord Kazzak – dwa „bossowie pod chmurką”, z którymi walczyć może każdy chętny, bez żadnych limitów. Oznacza to, iż czasem o możliwość starcia z jednym z nich musimy najpierw stoczyć bitwę z graczami przeciwnej frakcji. Niestety, zabraknie możliwości poprowadzenia Kazzaka aż do stolicy ludzi, Stormwind, gdzie ów przyjemniaczek urządzał wielogodzinne rzezie, którym kres kłaść musieli Game Masterzy, teleportując go do jego lokacji.

Ważniejszy jest chyba jednak (powtórny) debiut systemu honoru w PvP. Przynosi on ze sobą 14 rang, na które możemy awansować dzięki walce z graczami przeciwnej frakcji. W zamian za to z każdym awansem otrzymamy dostęp do wyjątkowych przedmiotów. Oczywiście najwyższy poziom: High Warlord dla Hordy i Grand Marshal dla Przymierza osiągnie tylko ułamek procenta grających, ale w zamian staną się najpewniej żywymi legendami swoich serwerów. No i zabijanie liderów danych ras nagle zyskuje sens. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Druga faza z pewnością pomoże utrzymać ludzi przy Classicu, przynajmniej przez jakiś czas. Nie da się jednak ukryć, że jeżeli fani PvP raczej narzekać nie będą (no, chyba że kochają battlegroundy), to grający PvE mogą po kilku tygodniach zacząć odczuwać brak nowości. A do Blackwing Lair przecież jeszcze sporo czasu.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 15 listopada 2019, 13:51   witold
@gelinor No dobra, może jest to zbyt mocne słowo.
piątek, 15 listopada 2019, 13:43   gelinor
Niecałe trzy miesiące po debiucie to jest długi czas?

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W końcówce 2000 roku robi się... dziwnie.

Komentarzy:
15

W końcu docieramy do roku 2000. Nie sprawiło to, że nasza wędrówka jest mniej szalona.

Komentarzy:
15

Recenzję mógłbym równie dobrze napisać bez odpalania gry. Zapewne już domyślacie się, co to oznacza...

Komentarzy:
14

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z