Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Take-Two: Krociowe zyski dzięki Borderlands 3, GTA Online, RDR2 oraz NBA 2K20

Witold piątek, 8 listopada 2019, 9:54 News
Take-Two
Take-Two

Takiego natłoku hitów inni wydawcy mogą tylko pozazdrościć.

Nikt chyba nie zaprzeczy, że amerykański wydawca ma ostatnio sporo powodów do świętowania. Ogromny sukces Red Dead Redemption 2 na pecetach, niesamowite wyniki NBA 2K20 czy świetny start Borderlands 3 – mało kto w branży może się chyba pochwalić podobnym ciągiem sukcesów (sprzedażowych, bo czy nowe NBA 2K jest znowu takie udane...?). Raport finansowy za poprzedni kwartał tylko potwierdza świetną pozycję firmy.

Zacznijmy może od ogólnego podsumowania. W okresie od lipca do września przychody netto Take-Two wyniosły aż 857,8 miliona dolarów (wzrost o 74% względem roku poprzedniego). Zysk brutto zaś osiągnął wartość prawie 390 milionów dolarów. Warto zauważyć, że znacznie wzrosły przychody ze sprzedaży cyfrowej (w tym przeróżnej maści DLC) – sięgnęły aż 615,8 miliona dolarów, co jest wzrostem o 72%, gdy porównać to z analogicznym okresem 2018.

Za zdecydowaną większość tej sumy odpowiada kilka tytułów: przede wszystkim seria NBA 2K (ponieważ poprzednia cześć wciąż generuje ogromne zyski) – jak widać hazardowe podejście do rozgrywki nie zniechęciło klientów. Ogromny wkład w wyniki firmy mają również Borderlands 3 GTA V i GTA Online oraz Red Dead Redemption 2 ze swoim wieloosobowym trybem. Swoje trzy grosze dorzucił cykl WWE.

Wiele wskazuje na to, że trzeci kwartał dla firmy może być równie dobry. Debiut westernu Rockstara na komputerach wzbudził ogromne zainteresowanie (które się jeszcze zwiększy, gdy gra zawita niedługo na Steama), a takie The Outer Worlds również radzi sobie całkiem nieźle. Take-Two z nadzieją patrzy także na debiutującą w tym miesiącu Google Stadię, na którą w chwili premiery trafi Red Dead Redemption 2. Przede wszystkim jednak nic nie zapowiada zmniejszenia się wpływów z trybów online – zwłaszcza kiedy ostatnią grę studia zasilą pecetowcy i użytkownicy Stadii..

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Take-Two,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 8 listopada 2019, 15:22   wesolek87
Terminus223, nasza społeczność to również młodociani gracze łasi na duże liczby i ładne kolory, sponsorowani przez złote karty kredytowe rodziców. Zatem... Ku otchłani.
piątek, 8 listopada 2019, 13:37   Terminus223
Nie wierzę,gracze są na tyle głupi by kupować nba 20? Przecież ta gra była reklamowana toną mikropłatności i czystem hazardem.Nasza społeczność sama pcha gry w otchłań

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Red Dead Redemption II: Do sklepów wysłano już 17 milionów egzemplarzy

News
czwartek, 8 listopada 2018

red-dead-redemption-ii-do-sklepow-wyslano-juz-17-milionow-egzemplarzy W swoim sprawozdaniu finansowym Take-Two chwali się również znakomitymi wynikami innych swoich gier.

Komentarzy:
33

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym roku World of Tanks, niezwykle popularna gra free-to-play online, obchodzi swoje 10. urodziny. Świętowanie trwa już dobre pół roku i powoli zbliża się do końca, jednak wciąż jest czas, by... zgarnąć kilka prezentów!

Komentarzy:
6

Mitologia grecka, legendy arturiańskie i płaska Ziemia.

Komentarzy:
4

Z udostępnionych gier ograłam tylko osiem, bo na więcej nie miałam czasu, ale znalazły się wśród nich perełki. W dodatku pełne wersje wszystkich poniższych gier zadebiutują jeszcze w tym roku, a dema nadal możesz pobrać ze Steama!

Komentarzy:
0

Jeśli wybierasz się w podróż, niech będzie to podróż długa.

Komentarzy:
1

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z