Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Overwatch otrzymuje aktualizacje rzadziej z powodu prac nad sequelem

Witold czwartek, 7 listopada 2019, 15:28 News

Nie jest to coś, co chcielibyśmy usłyszeć.

Ostatni tydzień października był dla fanów FPS-a Blizzarda wyjątkowo intensywny. Pal sześć halloweenowe wydarzenie w grze – wszyscy zajęci byliśmy śledzeniem obszernych wycieków dotyczących „dwójki”, które trafiły do internetu na chwilę przed Blizzconem. Wszystko to brzmiało dość niejasno (skupienie się na PvE, niewiele informacji na temat PvP), a podczas samej imprezy... dowiedzieliśmy się właściwie niewiele więcej. Oczywiście najważniejsza była wieśc o tym, że Overwatcha 2 dwa właściwie wcale nie będziemy musieli kupować – tzn. jeżeli wystarczy nam gra rywalizacyjna. Nie ma co się oszukiwać, miłośnicy produkcji raczej przesadnie zadowoleni nie byli.

Wygląda na to, że pijar „dwójki” wcale się z czasem nie poprawi. Jeff Kaplan, reżyser obu części, w rozmowie z Kotaku przyznał, że studio skupia się teraz na tworzeniu sequela, przez co w ostatnich miesiącach pierwsza odsłona mogła zostać nieco zaniedbana.

Overwatch 2 był w 100 procentach przyczyną [takiego stanu rzeczy]. I dlatego tak bardzo cieszymy się z jego oficjalnej zapowiedzi. Teraz czujemy, że możemy prowadzić otwarty dialog ze społecznością: „To właśnie robimy, dlatego robimy te rzeczy”. […] Siedzę zaraz obok projektanta Zemsty doktora Złomensteina [mapy PvE z okazji Halloween – red.] – genialny koleś, Mike Heiberg – i on mówi: „Chce zrobić te wszystkie rzeczy na halloween wydarzenie w tym roku”. Odpowiadam mu w stylu: „Rozumiem, Mike, ale skupiamy się na teraz na tej drugiej rzeczy”. Więc jest to dla nas trudne.

Jak mówi Kaplan, jego zdaniem można mówić tylko o czasowym zastoju, a nie umieraniu.

W pewnym momencie obie gry się scalą. Sądzimy, że jest to ważne, szczególnie, jeżeli chodzi o doświadczenia rywalizacyjne. Cały pomysł polega na tym, aby uniknąć rozdrabniania bazy graczy i dawania komukolwiek przewagi w rywalizacji. Jeśli wspólnie gramy w trybie rankingowym, lepiej nie dawać komuś większej liczby klatek, tylko dlatego, że gra używa innej wersji silnika.

Twórca obiecuje też, że „jedynka” ciągle będzie dostawać sporo aktualizacje. Przy tym raczej nie powinniśmy spodziewać się wielu nowych trybów (jak nadchodząca w drugiej odsłonie Przepychanka), ponieważ Blizzard mimo nieustannych prac nad nimi, rzadko jest w stanie odpowiednio je zbalansować.

Kaplan patrzy jednak z nadzieją w przyszłość (zostawiając z tyłu spadek morale z powodu wycieków):

Myślę, że Overwatch 2 będzie najlepszym momentem w historii Overwatcha.

Ach, Jeff, obyś miał rację. Szkoda tylko, że wciąż nie wiemy nawet w przybliżeniu, kiedy ten moment nadejdzie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
piątek, 8 listopada 2019, 14:25   KadwaO
Jak ow w momencie premiery mi się podobał, tak teraz mogę powiedzieć, że to co robi blizz z tą grą jest zgoła odmienne od tego jak wyobrażałem sobie jej rozwój, nie mówiąc, że teraz dostajemy dodatek jako osobną grę...
czwartek, 7 listopada 2019, 23:12   gimemoa
@taz W 3 lata dodano 9 postaci, część pozmieniano, dodano chyba z 8 do 10 nowych map, jakieś 4 tryby okresowe, salon gier i sporą ilość kosmetycznych rzeczy różnej jakości. Takie 6/10 bym ocenił.
czwartek, 7 listopada 2019, 18:48   taz159357
Ostatnich miesiącach? OW jest zaniedbany już od 2 lat...

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z