Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Counter-Strike: Global Offensive – Valve blokuje odsprzedaż kluczy do skrzynek

Witold środa, 30 października 2019, 10:52 News
pc

„Prawie wszystkie transakcje są powiązane z oszustwami”.

Stary, dobry CS pozostaje niezmiennie popularny od lat, jednak w tym czasie doczekał się wielu istotnych zmian. Samo Valve zapewne nie spodziewało się w 2012, ile pieniędzy generować będą skrzynki ze skórkami do broni (i innymi kosmetycznymi elementami) i jakie kontrowersje będą wzbudzać. Doczekaliśmy się chociażby głośnych afer z ustawionymi zakładami czy zwalczania samej idei loot boksów (co jak na razie firma sprytnie obchodzi we Francji). Doszło nawet do tego, że klucze do wspomnianych skrzynek – które mogliśmy kupować od Valve i sprzedawać później na steamowej giełdzie – stały się rodzajem alternatywnej waluty. Niestety, wraz z tym pojawili się ludzie mający nieco luźniejsze podejście do prawa.

Klucze do skrzynek w CS-ie przede wszystkim są wykorzystywane do prania pieniędzy. Nie jest to jednak moje bezpodstawne oskarżenie, a oficjalne stanowisko Vave wyłożone w ostatnim komunikacie.

W przeszłości większość monitorowanych transakcji związanych z kluczami odbywała się pomiędzy legalnymi klientami. Jednak oszuści z całego świata niedawno przeszli na używanie kluczy CS: GO w celu tuszowania swoich zysków. Uważa się, że w tym momencie prawie wszystkie zakupy kluczy, które potem są przedmiotem handlu lub sprzedaży na rynku, są powiązane z oszustwami. W rezultacie zdecydowaliśmy, że nowo zakupione klucze nie będą mogły być sprzedawane na rynku lub wymieniane z innymi.

Jednocześnie powyższa decyzja dotyczy tylko przedmiotów zakupionych po jej ogłoszeniu – jeżeli posiadamy w ekwipunku jakieś starsze klucze, spokojnie możemy wystawić je na sprzedaż. A może się to opłacać, bo ich ceny momentalnie poszły w górę (z drugiej strony warto się zastanowić, kto panicznie je skupuje w takim momencie).

Jak zauważa Valve, większość użytkowników nawet nie zauważy różnicy – skrzynki otwierać się będzie przecież dokładnie tak samo, jak do tej pory. Firma jest jednak świadoma, że niektórzy legalnie użytkownicy również zostaną przy tej okazji pokrzywdzeni, ale priorytetem dla niej jest walka z oszustwami.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 31 października 2019, 9:13   deanambrose
Każdy szanujący się gracz nie powinien mieć nawet tego na dysku. Wszystko prócz grafiki jest tu gorsze niż 1.6, czyli najlepszej części.
środa, 30 października 2019, 20:28   GeDo
Dobrze ze w to nie gram .Moja przygoda z Counter Strike zakonczyła sie na Source.
środa, 30 października 2019, 15:46   PeterL
@TheFrediPL piszemy o grze ? ;)
środa, 30 października 2019, 15:22   Piterk95
Znaczy nie będzie można kupić klucza taniej od kogoś innego tylko trzeba będzie kupować w sklepie. A bezpieczeństwo userów to wygodna wymówka...
środa, 30 października 2019, 15:00   Kuba3003
@theFredPL - po co kupować samochód przez pośredników, skoro w salonie dostajesz taniej i masz pewność, że nie kradziony?
środa, 30 października 2019, 12:25   TheFrediPL
@sabaru, po co się kupuje ładne ubrania? Przecież wystarczy jakieś szmaty na siebie założyć i też będzie ciepło.
środa, 30 października 2019, 12:23   KLubolakuba
Zjedliście : w linku do artykułu o: Counter-Strike: Global Offensive – Gracze we Francji mogą sprawdzić zawartość loot boksa przed zakupemMusicie dodać znak ":" po https
środa, 30 października 2019, 11:32   sabaru
Ja się zastanawiam po co w ogóle ktoś to kupuje.
środa, 30 października 2019, 11:28   w1ntermu7e
Zawsze się zastanawiam dlaczego ktoś woli kupować droższe kluczki z rynku no ale cóż

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

CS:GO i Team Fortress 2: Wyciekły kody sieciowe gier Valve

News
piątek, 24 kwietnia 2020

csgo-i-team-fortress-2-wyciekly-kody-sieciowe-gier-valve Firma uspokaja jednak, że nie ma to żadnego wpływu na bezpieczeństwo tytułów.

Komentarzy:
4

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

Machamy biało-czerwoną flagą i gramy na baczność, pożerając ogórki kiszone, bo w tworzeniu każdej z tych gier brali udział Polacy. 

Komentarzy:
1

A gdyby tak spróbować czegoś nowego?

Komentarzy:
14

Tym razem słowo klucz to „tajemnica”.

Komentarzy:
3

…a dorywczo także pracowniczką cyrku i gladiatorką, kierowczynią ciężarówki i grafficiarą.

Komentarzy:
3

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z