Logowanie do CD-ACTION

Zamknij [X]
Załóż sobieNie masz konta?

Co daje konto w serwisie cdaction.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Politycy wysyłają list do Bobby´ego Koticka, w którym wzywają go do odwołania kary dla zawieszonego zawodnika Hearthstone´a

Witold poniedziałek, 21 października 2019, 16:37 News

Sprawa bana za wyrażenie wsparcia dla protestów w Hongkongu uparcie nie chce przycichnąć.

Kontrowersji związanych z ukaraniem przez Blizzarda Ng Wai Chunga* (znanego graczom jako blitzchung) oraz za wyrażenie na oficjalnym streamie poparcia dla protestów w Hongkongu nie muszę chyba przypominać (ale jeżeli mimo wszystko nie wiecie o co chodzi: wszystko zaczęło się tutaj). Wywołała ona dawno niewidziane poruszenie w branży, a na jej temat wypowiadali się dziennikarze, zawodnicy, komentatorzy, prezesi konkurencyjnych firm, a także amerykańscy politycy. Ci ostatni zresztą nie złożyli broni – nawet jeżeli sytuacja częściowo się rozwiązała.

Kilku przedstawicieli dwóch największych partii w Stanach Zjednoczonych opublikowało bowiem list adresowany do Bobby'ego Koticka. Podpisało się pod nim 5 osób, a niektóre nazwiska kojarzą zapewne nawet sporadyczni obserwatorzy życia politycznego Ameryki. Autorami są: senatorzy Ron Wyden i Marco Rubio, a także kongresmeni Alexandria Ocasio-Cortez, Mike Gallagher oraz Tom Malinowski. Został on upubliczniony 18 listopada i problem w tym, że odnosi się tylko do pierwotnych wydarzeń, ignorując chociażby zmniejszenie kary dla Blitzchunga.

Szanowny Panie Kotick,

Piszemy, aby wyrazić głębokie zaniepokojenie decyzją Activision Blizzard, aby gracz Ng Wai Chung stracił nagrody pieniężne oraz dostał zakaz uczestnictwa w turniejach przez rok po tym, jak wyraził poparcie dla demokratycznych protestów w Hongkongu. Ta decyzja jest szczególnie niepokojąca w świetle rosnącego apetytu rządu chińskiego na wywieranie presji na amerykańskie firmy, aby pomogły w ograniczeniu wolności słowa.

Activision Blizzard czerpie zyski z rosnącego chińskiego rynku e-sportu, a także z inwestycji Tencentu, jednej z największych chińskich firm technologicznych. Jak zapewne Pan i Pańska firma wiecie, chiński rząd wykorzystuje swój rozmiar i siłę swojej gospodarki, aby tłumić opinie, z którymi się nie zgadza. Tylko w zeszłym tygodniu chiński rząd wziął na cel Apple za aplikację pomagającą pokojowym demonstrantom uniknąć represji; [Chiny wzięły również na cel] National Basketball Association, ponieważ dyrektor generalny jednego z zespołów napisał na Twitterze o protestach w Hongkongu.

Ponieważ Pańska firma jest jednym z filarów branży gier, twoja rozczarowująca decyzja może mieć przerażający wpływ na graczy, którzy chcą wykorzystać swoją platformę do promowania praw człowieka i podstawowych wolności.

Gdy Chiny wzmacniają swoją kampanię zastraszania, Pan i Pańska firma musicie zdecydować, czy spojrzycie ponad raportami finansowymi i będziecie promować amerykańskie wartości – takie jak wolność słowa i myśli – czy też spełnicie żądania Pekinu, aby utrzymać dostępu do rynku. W najsilniejszych słowach wzywamy do ponownego rozważenia Pańskiej decyzji w odniesieniu do pana Chunga. Masz możliwość odwrócenia kursu. Namawiamy cię do tego.

Niewątpliwie politycy chcieli dobrze (czy którykolwiek polityk kiedyś tego nie chciał?), jednak potraktowali sprawę bez wchodzenia w szczegóły. Jedną rzeczą jest to, że nie odnotowali decyzji Blizzarda o skróceniu zawieszenia, dwa – mimo wszystko większość graczy przyznaje, że Blitzchung złamał regulamin i zasłużył na karę, po prostu dużo niszą niż ta, którą otrzymał (a przy tym wielu powątpiewa w symetryczność reakcji przy ewentualnym wyrażeniu poparciu dla chińskiego rządu). Ani Bobby Kotick, ani Blizzard nie odniesli się na razie do powyższego listu – i raczej już tego nie zrobią.

*Kara spotkała również komentatorów, którzy pozwolili zawodnikowi na takie zachowanie.

Dodaj komentarz ν
Podziel się:
Więcej na temat: Blizzard,
Wasze komentarze, opinie, uwagi
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy. Zaloguj się lub Załóż konto
czwartek, 24 października 2019, 5:12   Fallschirmjager
Tulsi Gabbard, Demokratka z USA w czasie debaty z H. Clinton, gdzie ta druga ją potem nazwała rosyjską wtyką (Rosja najwyraźniej ma wtyki wszędzie tam, gdzie Demokratom nie podoba się inna opinia), była najczęściej szukaną wtedy osobą na YT. Nie dość, że wykrył to (lubisz czy nie lubisz, nie ważne) Crowder, konserwatysta, to jeszcze Tulsi wniosła zarzut o cenzurowanie jej kanału przeciw Googlowi. Jak dla mnie to jest akt komunistyczny.
wtorek, 22 października 2019, 18:38   Zdzisiu
@Vimess
Nie darmową a państwową edukację. Znaczy się scentralizowaną - to oczywiście jest akt komunizmu.
Oczywiście że państwowa służba zdrowia to akt komunizmu.
wtorek, 22 października 2019, 18:36   Zdzisiu
@sadpanda I że w dupokracji tacy ludzie mają prawo głosu...
KAŻDY SOCJALIZM JEST KOMUNIZMEM.
Nie każdy komunizm jest socjalizmem (np Chiny).
Sprawa przejmowania władzy, sprawowania władzy jest rzeczą niezależną.
A komuniści mają to do siebie że nienawidzą wszystkich w tym samych siebie.
wtorek, 22 października 2019, 17:33   Vimess
@Drogba
Polecam czytanie mediów Amerykańskich (i w sumie jakichkolwiek innych) z zachowaniem dystansu.
Zapoznałem się z jej celami i byłyby dość typowe dla polityków europejskich z pogranicza demokratów i 'zielonych'.
Amerykanie mają w zwyczaju nazywać komunizmem jakikolwiek przejaw działań (nieprzynoszących zysku w ciągu kilku lat) i braku podlizywania się korporacjom. Chcesz rozszerzyć darmową edukację - jesteś komuchem. Państwowa służba zdrowia? Komunizm. Podatki dla korpo - media zrobią z ciebie Lenina.
wtorek, 22 października 2019, 10:23   sadpanda
@Drogba
Ona jest SOCJALISTKĄ. Socjalizm =/= komunizm. Komuniści nienawidzą socjalistów na równi z liberałami.
Socjaliści chcą zmian pokojowych, demokratycznych i dopuszczają debatę polityczną, komuniści wyznają zasadę permanentnej rewolucji i chcą siłą przejąć władzę i przeważnie siłą i terrorem ją utrzymują.
Przestań lansować się swoją ignorancją.
wtorek, 22 października 2019, 1:33   DETHKARZ
@LordPoland Słaby bait.
poniedziałek, 21 października 2019, 20:12   skurczybyczek666
@Witold:
"bana za wyrażenia dla protesty" - totalnie niegramatyczne, do poprawy.
poniedziałek, 21 października 2019, 19:17   Azaraphiel
Przyznaje wam nagrodę internet explorera. Wam i rządzącym.
poniedziałek, 21 października 2019, 19:04   Drogba
Komunistka podpisuje list przeciw komuinstycznemu rządowi..., tak jak napisalem na samym poczatku wielu protestujacych to zwykli oszusci lansujacy sie na tym calym wydarzeniu.
poniedziałek, 21 października 2019, 17:58   Yarkee
Hej, Czy można prosić o poprawę dzieła translatora i zamienić wszystkie "Ty i Twoja" na "Pan i Pana"?
Oczy trochę bolą.

O autorze

Witold
Naczelny plotkarz cdaction.pl

Podobne newsy

Najczęściej czytane

Najczęściej komentowane

Artykuły

W tym tygodniu zostawiam jeden długi sygnał i dwa krótkie.

Komentarzy:
2

W dobrze strzeżonym podziemnym kompleksie, w murach więzienia, w ścianach starego domu?

Komentarzy:
5

Tradycja i nowoczesność, Japonia i Wielka Brytania. Tak jak wędrówka Jina Sakaiego, który odrzuca samurajskie wartości i staje się duchem, tak ścieżka dźwiękowa Ghost of Tsushima łączy odmienne światy.

Komentarzy:
8

Kiedy myślisz o kinie samurajskim, automatycznie przychodzi do głowy jedno nazwisko – Kurosawa. Jeśli więc ktoś ma ambicję stworzyć olbrzymiego sandboxa z akcją osadzoną w XIII-wiecznej Japonii, z konieczności będzie musiał szukać inspiracji w obrazach mistrza. Nie inaczej było w przypadku Ghost of Tsushima.

Komentarzy:
5

Galerie zdjęć

Gry A-Z

Wyszukaj: Szukaj
0 - 9 A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R S T
U V W X Y Z
« sierpień 2020
PWŚCPSN
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31